כביש ביקנעםסלילת כביש אספלט ביקנעם
כבישים ביקנעם -סלילת כביש ושידרוגים

העירייה דאגה לשדרוג, חידוש וסלילת כ-50 אלף מ”ר של כבישים בעלות של כארבעה מיליון ₪  

בעיריית יקנעם ממשיכים לדאוג לחידוש התשתיות ברחבי העיר, ובשבועות האחרונים דאגה הרשות באמצעות קבלן לסלילת כ- 50 אלף מ”ר של כבישים ברחבי היישוב בעלות של כארבעה מיליון ₪. העבודות בוצעו עד כה הין היתר בדרך רבין, ברחובות צאלים, אלונים, חרמון, ירדן, חרצית, התמר ועוד.  העירייה דאגה גם  לסימון הכבישים, מעברי חציה ושפת המדרכה.

כביש אספלט שקט

עבודות סלילת הכבישים בוצעה באספלט מיוחד שנקרא אספלט שקט בניגוד לסוג הנהוג באירופה – כביש בטון אשר רועש יותר אבל עמיד לשנים רבות. באירופה נוהגים להתקין ויוצקים מתערובת מלט כבישי בטון. אמנם עלותם ייקרה יותר מבחינת ההקמה, אבל התחזוקה זולה יותר. כביש כזה אשר נחשב לחזק יותר ובשל כך הוא גם יקר יותר. לעומתו כביש אספלט שקט הוא תערובת מתקדמת של אספלט בעלת יכולת עמידה גבוהה יותר אשר מאפשרת נסיעה בטוחה יותר. אחד היתרונות של האספלט השקט הוא הגברת יכולת הניקוז של הכביש ובכך הבטחת יכולת הניקוז של הכביש מה שיבטיח את שיפור הבטיחות בנהיגה. יתרון נוסף של האספלט השקט הוא שהנסיעה עליו אינה מרעישה עבור הנהגים. בדיקות שנעשו מצאו כי תערובת האספלט השקט מפחיתה את עוצמת הרעש ב: 3-5 דציבלים ביחס לתערובת האספלט הרגילה.

בנוסף לכל אלו ביצעה העירייה עבודות תיקון לנזקים בכבישים שהגיעו כתוצאה מהחורף ובשל הגשמים.

 

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי: “פרויקט מאוד חשוב של חידוש ושדרוג הכבישים ברחבי היישוב במיוחד לאחר עונת החורף והגשמים. השקענו למעלה מארבעה מיליון ₪ בסלילה מחדש של עשרות אלפי מ”ר ברחבי העיר והנסיעה כיום בהם נעשית בבטחה ובנוחות רבה יותר. אני שמח שהתקדמנו לאספלט שקט שיש לו יתרונות רבים. נמשיך לשדרג את התשתיות לרווחת התושבים בכל העיר”.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *