מכולת חברתית ביקנעם

שיפוץ מכולת חברתית ביקנעם על ידי קבוצת תמה משמר העמק אשר שיפצה ושידרגה. נוספו עשרות רבות של מוצרים. אהבת חינם בעיר יקנעם.

מיזם המכולת החברתית של עיריית יקנעם והעומד בראשה, סימון אלפסי ביחד עם תושבים שותפים מתרחב, ובשיתוף פעולה עם חברת תמה משמר העמק הורחב, שופץ ושודרג הכלבו  – המכולת החברתית שנמצאת בשכונת נוף לכרמל ברחוב השקד. במסגרת הפעילות  שופץ ושודרג המקום והונגש עבור הבאים. העבודות במקום בוצעו בהתנדבות מלאה על ידי קבוצת תמה משמר העמק. למעוניינים לבצע שיפוץ  בבית ולקבל הצעות מחיר מקבלנים שונים – נסו ללא התחייבות.

ראש העיר, סימון אלפסי סייר במקום  ביחד עם מנהל עמותת שחרות שמפעילה את המקום, ארז אלף והתרגש מאוד. אלפסי עמד מקרוב על השיפוץ והשדרוג ואמר שהמקום יפה ומזמין והוא מספק חוויית רכישה מכבדת לבאים. רה”ע בירך על הוספת מוצרים מגוונים בהם מזון לתינוקות ואמר שבפתיחת המקום המטרה הייתה לעשות טוב והוא שמח שהמקום עושה טוב להרבה משפחות. אלפסי אמר שביקנעם עזרה לזולת היא דרך חיים והמקום הזה הוא כולו אהבת חינם ועזרה לזולת.

הכלבו –  מכולת חברתית הוקם בין היתר בסיועם של תושבים יוזמים ומעורבים וביניהם לוי אברהם, גלית נחום וציונה יצהרי. הכלבו נחנך רשמית לפני כשמונה חודשים, ולאחר שיפוץ ושדרוג המקום הוכנסו למקום עוד עשרות מוצרים, וביניהם גם מזון לתינוקות. המוצרים במקום נמכרים במחירי עלות או קרוב לכך ויש מוצרים כדוגמת ירקות שניתנים בחינם לגמרי.

המכולת החברתית הוקמה כדי לאפשר למשפחות מעוטות יכולת לקנות בכבוד ובמחיר עלות דרך כרטיס נטען מוצרי צריכה שהם רוצים ובכך לסייע להם.

המכולת פעילה בימי שני וחמישי בין השעות 16:00-17:30 והיא מופעלת על ידי עמותת שחרות שתברך על תרומות לטובת רכישת מוצרים למכולת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *