הטמנת קווי מתח עליון - פגישה ביקנעם

הטמנת קווי חשמל מתח עליון ביקנעם

ראש העיר אלפסי אמר שהוא שמח שפרויקט סופר חשוב שהבטיח לתושבים יצא לדרך.
מנהל תכנון בחברת החשמל: בזכות סימון הפרויקט הזה יצא לדרך. הוא לא הרפה, פעל מול שרי הממשלה לאורך השנים, גיבש את הנוסחא המתאימה והביא פתרון
בפגישה ביקנעם להתחלת ההתנעה בהשתתפות ראש העיר, סימון אלפסי, מנכ”לית העירייה, מוניק קונפינו, מהנדס העיר, אדריכל מייק סקה ונציגי חברת החשמל בראשותו של מנהל תכנון רשת תת קרקעית בחברת החשמל, אדי גרויסמן הותנע פרויקט הטמנת קווי מתח עליון.
ראש העיר אמר שהוא מתרגש מאוד וזהו רגע מכונן לו חיכינו זמן רב ועבורו נלחמנו שנים ארוכות. מנהל תכנון רשת תת קרקעית בחברת החשמל, אדי גרויסמן אמר שיצאנו לדרך וציין שסימון הלך עם הפרויקט הזה עד הסוף ולא ויתר שעה שהיה אצל כל השרים הרלבנטיים עד שמצא את הנוסחא הנכונה והביא פתרון. גרויסמן ברך את אלפסי ואמר שכאן רואים את חזונו של רה”ע לדאוג לתושביו. גרויסמן סיפר שנעשה כבר תכנון מאוד מפורט להובלת הפרויקט ותיעשה עבודות תשתיות מאוד רצינית, והוסיף שהשכונה שהכי הרבה תיהנה מקידום הפרויקט היא רמת השניים.

היכן יוטמנו קווי החשמל באדמה :

העבודות בפרויקט כוללות הטמנת קווי מתח עליון בכניסה לעיר עד היציאה ממנה. מדובר בפרויקט משמעותי ויקנעם היא בסך הכל העיר השלישית בארץ בלבד שמקודם בה פרויקט מן הסוג הזה.
קידום הפרויקט מגיע לאחר שעיריית יקנעם אישרה זה מכבר תב”ר (תקציב בלתי רגיל) לביצוע הטמנת קווי מתח עליון ברחבי העיר באורך של כשני קילומטרים בעלות של כ-44 מיליון ₪ ולאחר שהעירייה העבירה בהתאם להסכם 85% מסך העלות לחברת החשמל לביצוע העבודות.
עבודת הניהול והפיקוח יבוצעו על ידי חברת החשמל כאשר העירייה תעקוב אחרי הביצועים. בפגישה סוכם שתוך שבוע ימים יציגו בחברת החשמל את הלו”ז לביצוע, יכינו מפה מפורטת לתכנון שיבוצע, יתאמו עם מהנדס העיר מיקום אתר העבודות ויוציאו מכרז לעבודות התשתית של הפרויקט. משך זמן ביצוע העבודות מוערך בכשנה שנה וחצי.
ראש העיר יקנעם, מר סימון אלפסי: “פגישה מקצועית ויעילה ואני שמח, מתרגש ומברך עליה. סופסוף הפרויקט יוצא לדרך הלכה למעשה. כ- 25 שנים נאבקתי כדי להגיע לרגע המכונן הזה. פעלתי מול כל שרי האוצר, הבינוי והשיכון והאנרגיה ודרשתי כל פעם את הטמנת קווי המתח בקרקע כחלק מפעילות מגוונת לשמירה על בריאות התושבים. הבטחתי לתושבים ואני שמח שאני מקיים”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *