היערכות לרעידת אדמה ביקנעם
יקנעם נערכת לחירום בדגש על רעידת אדמה

מטה מל”ח של עיריית יקנעם כונס לישיבת מוכנות לחירום בהשתתפות כל הגורמים הרלבנטיים

בצל רעידות האדמה האחרונות שפקדו את טורקיה וסוריה יקנעם ממשיכה להיערך לחירום. רעידות האדמה הורגשו  היטב גם בישראל ובשל כך כונס מטה מל”ח (משק לשעת חירום) של העירייה לישיבה בהשתתפות כל הגורמים הרלבנטיים.

ראש העיר, סימון אלפסי אמר שהלב נקרע אל מול המראות הקשים שמגיעים מטורקיה וסוריה, וציין  שהעירייה לוקחת את נושא רעידת אדמה ברצינות גמורה ופועלת להיערך הכי טוב  שאפשר לכל תרחיש. עוד ציין ראש העיר שהרשות עובדת על מיפוי בניינים בעייתיים בעיר ועליהם יושם דגש. רה”ע הדגיש שבשעת חירום מוסדות חינוך בעיר ישמשו כבית למפונים. ראש העיר הנחה את הגורמים הרלבנטיים שבכל מוסד ציבורי סגור שמגיע אליו ציבור ידאגו להעברת הדרכות. ראש מטה מל”ח ומנכ”לית העירייה, מוניק קונפינו אמרה שרעידת אדמה היא אירוע שלא ניתן לצפות, אך כן ניתן להיערך אליו ולפעול על מנת למקסם את המענים לתושבים בשעת חירום. המנכ”לית ציינה שבימים הראשונים של כל אירוע העירייה תהיה המענה הראשוני לכל האוכלוסייה ועלינו להיערך בהתאם.  קב”ט העירייה, ערן שמואלי נתן סקירה על היעדים המרכזיים לשנת 2023 ועל התרגילים הצפויים. שמואלי ציין שבכל אירוע ידוע שפיקוד העורף לא יגיעו בלפחות 72 השעות הראשונות לשום מקום בארץ ומי שיצטרך לפעול הם אנחנו. שמואלי אמר שבאגף הביטחון יוציאו קול קורא להתנדבות ביחידת החילוץ העירונית. מפקד יחידת החילוץ וההצלה, שפועלת ומתאמנת בהתנדבות, דורון גוב אמר שמתרחשות עשרות רעידות אדמה בשנה וצריך כל הזמן להיערך.

ראוי להזכיר כי בתחום נדלן ביקנעם הוחל תהליך של התחדשות עירונית אשר הינה תוכנית ברת יישום, במסגרתה יחול תכנית פינוי בינוי על כמה מתחמים ומבנים בעיר.

ישיבת מטה מל”ח התקיימה בהשתתפות רה”ע, מנכ”לית העירייה, קב”ט העירייה, ראשי כל המכלולים, משטרה,  שיטור עירוני, תאגיד המים ועוד.

ישיבת מטה מל”ח התקיימה לאחר ישיבת מוכנות שהתקיימה מספר ימים לפני כן ובה הוחלט בהנחיית ראש העיר בין היתר על רכישת אוהלים למחסני החירום, קידום תכנית משפחה למען משפחה ועוד.

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

“יקנעם מקפידה להיערך לחירום. גם השבוע הייתה רעידת אדמה בטורקיה עם נפגעים ואשר הורגשה גם בישראל. אנו לוקחים את כל נושא רעידות האדמה ברצינות גמורה. רעידת אדמה יכולה להתרחש בכל עת. חשוב שנרענן תיקים, נשלים ציוד ונתרגל. העירייה התברכה בהרבה אנשים עם ניסיון וחשוב שנתאמן ונקדם כנסים לימודיים עם כל מי שיכול לתת לנו ערך מוסף”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *