נדלן ביוקנעם

מצוקת נדל”ן ביקנעם – שרת הפנים וצוות משרדה הבכיר הגיעו לביקור בחלופות להרחבת גבולות יקנעם.

אלפסי לשרה: אנחנו לא מעוניינים בחלופה שבאזור עמק השלום. יקנעם חייבת להתרחב כדי להבטיח את עתידה. נגמרו לנו כל עתודות הקרקע.

מבחינת נדל”ן ביקנעם – לא נשארה עתודת קרקע לבנייה. יקנעם חייבת להתרחב בשטח נדלן ביקנעם כדי שצעירות-ים העיר  יגורו בה, ושמחירי הדיור יהיו שפויים.

ראש עיריית יקנעם ממשיך להילחם כדי שצעירות וצעירי העיר יוכלו לגור בה, וכדי שמחירי הדיור יהיו שפויים, וביום שלישי השבוע הגיעה שרת הפנים, איילת שקד עם צוותה המקצועי לביקור בחלופות השונות להרחבת גבולות העיר. כבר שנים ניתן דגש לנושא נדל”ן ביקנעם והעדפה בהשקעות. ואם שטח הקרקע הצטמצם – קיים צורך בהתרחבות.

# הנקודה הראשונה הייתה בחלופה מספר אחת שאושרה על ידי קבינט הדיור והיא הרחבת שטח יקנעם בין פארק “מבוא כרמל” לאליקים. רה”ע אמר לשרה שלעיר לא נשארה עתודת קרקע לבנייה, והוסיף שיקנעם חייבת להבטיח את עתידה בדיוק כפי שמגידו עושה שעה שהיא מגדילה את יישוביה במאות אחוזים. ראש העיר ומהנדס העירייה הסבירו לשרה שזה השטח הנכון ביותר להרחבת העיר שעה שאין בו שום חקלאות וטבע, ו- 97% מהקרקע היא קרקע מדינה, והוסיפו שבתכנית הושארה קרקע צבועה להרחבת מושב אליקים. השרה ראתה שאכן במקום אין חקלאות. 

# הנקודה השנייה הייתה באזור עמק השלום ושם שמעה השרה מפי גורמים שונים למה אין לבנות באזור הזה ויש להשאירו כפי שהוא. רה”ע סימון אלפסי אמר לשרה שההצעה של עמק השלום היא פשרה של הוועדה הגאוגרפית ומועצה אזורית מגידו, ויקנעם לא מעוניינת כלל וכלל בחלופה הזאת.

# הנקודה השלישית הייתה בחלופה חדשה שהציעה מגידו במשולש התשבי על כביש 722. לחלופה זאת מתנגדות יקנעם, עמק יזרעאל וקרית טבעון, ובהקשר לכך אמרה השרה שלא הגיוני לבנות עיר על אי תנועה. השרה התעניינה בשטח שמצד ימין לחלופה ויקנעם אמרה שזו חלופה הגיונית בשל הרצף שהיא מייצרת, ובשל קרבתה לתחנת רכבת העמק, ושאם מגידו הייתה מציעה אותה, יקנעם הייתה שוקלת אותה בחיוב. ראש המועצה האזורית מגידו, איציק חולבסקי סירב ואמר שהחלופה הזאת לא על השולחן, והושב לו שלא מובן מדוע השטח שמשמאל כן וזה מימין לא, ושמעתה החלופה הזאת בהחלט על השולחן.

# הנקודה הרביעית הייתה התחדשות עירונית בשכונת ‘נוף לכרמל’, וראש העיר יקנעם, סימון אלפסי הסביר שהתחדשות עירונית בהחלט אפשרית בתנאי שתהיה הרחבת שטח שיפוט שתאפשר קרקע משלימה ללמעלה מאלף יחידות דיור, והוסיף שבלי הרחבת שטח שיפוט לא תוכל להתקיים התחדשות עירונית.

נכון לעכשיו ממתינה השרה להמלצת הוועדה הגאוגרפית ולאחר מכן תתקבל ההחלטה.

ראש העיר יקנעם, מר סימון אלפסי:

“שמחנו לארח את שרת הפנים, איילת שקד ואת צוותה המקצועי, ומצוין שהם הגיעו לשטח וראו הכל הלכה למעשה. יקנעם חייבת להתרחב, על כך אין עוררין. השטח הנכון ביותר הוא בין פארק מבוא כרמל לאליקים תוך דאגה שלנו להרחבת אליקים. בחלופה של אזור עמק השלום אנחנו לא מעוניינים, ואני חוזר ואומר זאת שוב ושוב, ומגידו משיקוליה ממשיכה לעסוק בה. השטח בצד הימני של משולש התשבי הוא בהחלט אופציה מאחר שהוא יוצא רצף, ואם מגידו היו מציעים אותו היינו שוקלים בחיוב. מגידו רוצה שנתרחב באזורים לא הגיוניים ומבחינתה שנתרחב בנגב. זה לא יקרה. אני אמשיך להילחם על מנת שצעירי העיר יוכלו להבטיח את עתידם בעיר שהם גדלו ושאותה הם אוהבים, ולקנות בעיר דירה במחיר שפוי”.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *