השקעות ביקנעם ללא הפסקה

מועצת העיר יקנעם אישרה המלצות ראש העיר עבור השקעות לפיתוח תשתיות ובניית מבני ציבור בפרויקטים בעלות של כ- 15 מיליון ₪

עיריית יקנעם ממשיכה להשקיע משאבים רבים בפיתוח העיר ובשדרוגה לרווחת התושבים, ובישיבת מועצת העיר האחרונה אושרו תב”רים (תקציבים בלתי רגילים) עליהם המליץ ראש העיר בכ- 15 מיליון ₪ עבור פיתוח תשתיות ובניית מוסדות ציבור וחינוך.

לפרויקט הקמת פארק נינג’ה לילדים בפארק חופז אושר תב”ר בעלות של כחצי מיליון ₪. הפארק החדש יכלול אזור למתקן אימון פונקציונלי לבוגרים שיוקם על גבי משטח בולם הולם. על פי אותו רעיון יוקם גם משטח אימון לפעוטות וילדים וגם הוא יכלול משטח בולם הולם, וכן הצללה.

השקעות ביקנעם בספורט – בנוסף לכך אושר תב”ר בסך של כ- 600 אש”ח השקעה עבור תכנון שביל אופניים מצומת יקנעם ועד לתחנת הרכבת יקנעם – בית יהושע באורך של כעשרה קילומטרים. 420 אלף ₪ מתוך הסכום גייס ראש העיר  ממשרד התחבורה, ואת  180 אלף ₪ הנותרים תממן הרשות. כמו כן , אושרה השקעה 650 אלף ₪ לתכנון שביל אופניים רחוב השיקמה – רחוב התמר. אורכו של השביל כ- 1.5 ק”מ והוא יגיע עד למסוף האוטובוסים החדש שבקניון. 455 אלף ₪ גויסו כאן ממשרד התחבורה, ו – 195 אלף ₪ תממן העירייה. תב”ר נוסף שאושר הינו תב”ר בסך 425 אלף ₪ השקעה זו עבור מיזוג אולם הספורט באלונים, והכסף כאן גויס ממפעל הפיס. לאחר שכבר לפני שנה הושלמו העבודות למיזוג האולם תדאג העירייה באמצעות הכסף לשיפור מערכות החשמל באולם, וכן לתאורה באולם.

השקעה בנדל”ן חינוכי : כחלק מבניית מוסדות חינוך אושר תב”ר בסך של כ- 3 מיליון ₪ עבור השקעה עבור השלמת בניית בית ספר תל קירה בשכונת הגגות הירוקים. את הכספים לבניית בית החינוך גייס ראש העיר ממשרד הבינוי והשיכון. בנוסף לבניית בית הספר אושרו ארבעה תב”רים בסך כולל של 120 אלף ₪ עבור בניית ארבע כיתות לילדים ותלמידים עם בעיות שמיעה. הכספים הללו גויסו ממשרד החינוך, והכיתות החדשות יוקמו בבתי החינוך תדהר והדסים, ובגני הילדים זוהר ואלה. ההשקעות במערכת החינוך היישובית כללו גם אישור תב”ר לביצוע עבודות איטומים במוסדות החינוך בעלות של 260 אלף ₪, כאשר את הכספים הללו גייס ראש העיר ממפעל הפיס. בנוסף לתב”רים הללו אושר תב”ר בסך  250 אלף ₪ עבור שיפוץ הספרייה העירונית מכספים שגויסו ממפעל הפיס.

השקעות בנדל”ן ביקנעם : חשוב לציין כי כל הכספים הללו משפרים את פני העיר והינם לטובת כלל האוכלוסייה. לא פלא שלעיר נוהרים לא מעט משפחות אשר חפצות לגור בה מהרבה סיבות : איכות חיים, פעילות ספורט, אוכלוסיה מגוונת, תשתיות משופרות, חינוך טוב יותר ועוד…. רבים גם טוענים כי יקנעם הינה מקור עבור השקעות נדל”ן טובה ומבוססת, עם צפי לעליית מחירים. רכישת דירה למגורים כיום, מהווה מקור להשקעה כלכלית עבור כל משפחה שמגיעה לעיר.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“יקנעם לא נחה. אנו כל הזמן בתנועה ומובילים פרויקטים מגוונים ברחבי היישוב. אני שמח שאני מצליח לגייס כספים על אף התקופה המאתגרת, ושאנו משקיעים בין היתר בבניית מוסדות חינוך, פיתוח ושדרוג תשתיות, תכנון שבילי אופניים בניית כיתות לתלמידים בעלי לקות שמיעה ועוד. אני מודה למשרד החינוך, למשרד הבינוי והשיכון, למשרד התחבורה ולמפעל הפיס על שותפותם ועל סיועם במגוון הפרויקטים. נמשיך עוד ועוד להשקיע ולפעול לרווחת התושבים”.

שביל אופניים ביוקנעם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *