זכאות לבגרות ביוקנעם

זכאות לבגרות ביקנעם.

מערכת החינוך של העיר יקנעם ממשיכה להצטיין ולהוביל בכל קנה מידה עם שיא של 96.2% בזכאות לבגרות.הישג שיא למערכת החינוך של יוקנעם.

יקנעם מצטיינת עם:  96.2% זכאות לבגרות, 17.2% זכאות לבגרות מצטיינת, 92.5% זכאות לבגרות עם הסמכה טכנולוגית.

יקנעם בין ארבע הערים המובילות במדינה בזכאות לבגרות.

ראש העיר סימון אלפסי: הלב מתפוצץ מגאווה לנוכח ההישג המדהים והשיא החדש בזכאות לבגרות. מצדיע למנהלת קמפוס התיכון, עדה אברכהן שמש, לכל צוותי החינוך ולתלמידים

מפילוח הנתונים שמתייחסים לשנת הלימודים תשפ”א (2020-2021) עולה שיקנעם ניצבת במקום ה- 14 בקרב היישובים המצטיינים בכלל ישראל. יקנעם ניצבת בין ארבע הערים המצטיינות בכל המדינה, והיא במקום הראשון בקרב הערים בכל מחוז הצפון. למעשה הערים היחידות במדינה שמקדימות את יקנעם הן גבעתיים, גבעת שמואל ורמת השרון שנמצאות באשכול סוציו אקונומי 8-9.

עוד עולה מהנתונים שיקנעם נמצאת בקרב היישובים המצטיינים בתעודת זכאות לבגרות עם הסמכה טכנולוגית כאשר אחוז הזכאים עומד כאן על 92.5%. הישג מדהים נוסף הוא הקפיצה בזכאות לבגרות בהצטיינות מ-11% בשנה הקודמת ל – 17.2%. הישג גדול של השקעה והשבחת חינוך ביקנעם – הישגים אלו מתעצמים לנוכח העובדה שבתיכון היישובי מגישים את כל התלמידים והתלמידות לבגרות.

בתוך כך, ומנתוני משרד החינוך עבור שקיפות בחינוך עולה שהרשות ממשיכה להשקיע משאבים רבים בתלמידי בתי הספר וילדי הגנים. בכל תלמיד ביישוב מושקעים 20,958 ₪ בשנה. בכל ילד בגן הילדים ההשקעה עומדת על 17,912 ₪. בשני הנתונים מציגה יקנעם עלייה מנתוני השנה הקודמת.

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

“הישג שהוא פשוט וואו. יקנעם ממשיכה להצטיין ולהיות עיר פורצת דרך ואחת מערי החינוך הכי אטרקטיביות במדינה. התלמידות והתלמידים שלנו הם גאוות היישוב. 96.2% זכאות לבגרות זה נתון מדהים שהוא פועל יוצא של איכות ושל עבודה קשה והרבה משאבים. אנו משקיעים כל שנה כ- 50% מתקציב העירייה בחינוך ומחנכים למצויות לצד הובלת ערכים, ואני הכי שמח שהתוצאות בהתאם. ביקנעם כל תלמיד נחשב וכולם מקבלים את החליפה הייחודית שהכי מתאימה להם. אני גאה בחינוך היישובי, במנהלת אגף החינוך ובצוותה, במנהלת קמפוס התיכון, עדה אברכהן שמש שעושה עבודה מעולה, פועלת ללא לאות בנחישות, במקצועיות ובהתמדה, ובכל צוותי החינוך, ההוראה והמינהלה, ומעל כולם בתלמידים, ומצדיע לכל אחד ואחת מהם. נמשיך להשקיע בחינוך ולהוביל חינוך איכותי עבור כל באי המערכת”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *