מלגות לסטודנטים ביקנעם
מלגות סטודנטים יקנעם

עיריית יקנעם חילקה כ- 600 מלגות בסך כולל של למעלה ממיליון ₪ לסטודנטים וסטודנטיות תושבי העיר. 46 מלגות על סך עשרת אלפים ₪ כל אחת ואשר משותפות לעירייה, מפעל הפיס ופר”ח יחולקו על תרומה מבורכת לקהילה.

רה”ע סימון אלפסי: “זו זכות עבורנו להעניק לסטודנטים של העיר מלגה”

יוקנעם חושבת חינוך בכל גיל, ובטקס המלגות המסורתי שהתקיים בהיכל תיאטרון יקנעם חולקו כ- 600 מלגות ראש העיר ומעורבות חברתית לסטודנטים וסטודנטיות תושבי העיר  בסך העולה על מיליון ₪, וזאת רגע לפני פתיחת שנה”ל האקדמאית. כמו כן יחולקו 46 מלגות על סך עשרת אלפים ₪ כל אחת אשר משותפות לעירייה, למפעל הפיס ולפר”ח על תרומה מבורכת לקהילה. בנוסף לאלו יחולקו חמש מלגות על שם תום גרין ז”ל, מי שהיה יו”ר שותפות 2000 מסנט לואיס.

הערב החל במפגש חברתי בלובי ההיכל שכלל שתיית שייקים ודברי מתיקה. מנחות הטקס, הסטודנטיות ירדן שחף ובר רבינו, אמרו שזהו ערב הצדעה והוקרה לסטודנטים המוכשרים של יקנעם. ירדן ובר הודו לרה”ע על שחרט על דגלו לתמוך בסטודנטים של העיר. ראש העיר, סימון אלפסי ברך ואמר שזהו ערב מיוחד במינו בו אנו שמחים לחלק מלגות למאות סטודנטים וסטודנטיות מן העיר. רה”ע הדגיש בדבריו שיקנעם התברכה בדורות עתיד איכותיים שלומדים במיטב האוניברסיטאות והמכללות, והם ההוכחה שמדינת ישראל צריכה, יכולה ואפילו חייבת להיות מובילה עולמית בתחומים רבים. מנהלת מרכז הצעירים, לירז אליס דנן אמרה שזו זכות גדולה עבורה כמי שגדלה בעיר להוביל את מרכז הצעירים היישובי והוסיפה שבמרכז עמלים ללא הרף לרוות הצעירים ביישוב  ורוצים לשמוע אותם ואת צרכיהם. דנן שיבחה את רה”ע על שלדבריה לא מרפה ותמיד דואג לצעירי העיר, ואת סגנו רומן פרס שדואג לצעירי היישוב לאורך כל הדרך. נציגת הסטודנטים, לירן וולף בירכה בשם הסטודנטים ואמרה שאנו מתרגשים לקבל את מלגת רה”ע שמסמלת שהעיר מעריכה ומוקירה אותנו. וולף קראה לחבריה לקחת חלק בפעילויות היישוביות בעיר.

בתום הדברים והברכות התקיימה הופעתו של הזמר מושיקו מור ולאחר מכן חולקו המלגות. ערב חלוקת המלגות התקיים במעמד רה”ע, סגנו רומן פרס, חברי מועצת העיר אילנה פינטו וירון חן, מנכ”ל שוק ישראל – כתר פלסטיק, שגיא בוטבול, מנהל כתר יקנעם איהב סעד, יו”ר הנהלת המתנ”ס, לאה פדידה, מנהלת מרכז הצעירים וצוותה, סטודנטים וסטודנטיות. המלגות חולקו מקרן המלגות המשותפת לעירייה ולחברת כתר, ע”ש יוסף סגול ז”ל מסורת שהחלה עם טובה וסמי סגול. הערב התקיים בהובלת מרכז הצעירים היישובי שעמל על הפקתו כחמישה חודשים.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

יקנעם מדברת חינוך. כעיר חינוך מובילה ומצטיינת שמגיעה עוד ועוד להישגים אנו עמלים כל הזמן להוביל מערכת חינוך איכותית ופורצת דרך. החינוך הוא העתיד שלנו, ואני שמח שאנו גם מסייעים לסטודנטים שלנו, בין היתר עם מלגה שמבטאת את ההערכה וההוקרה שלנו כלפיהם. תודה לסגן רה”ע ומחזיק תיק נוער וצעירים, רומן פרס על פועלו הרב לרווחת הצעירים. תודה מעומק הלב לחברת כתר, למנכ”ל שוק ישראל שגיא בוטבול, ולמנהל החברה ביקנעם איהב סעד על התמיכה במלגות ושיתופי הפעולה לרווחת תושבי העיר. תודה גדולה למנהלת מרכז הצעירים ולכל צוות המרכז על פועלם הרב והמגוון לרווחת צעירי העיר”.

מנהלת מרכז צעירים, לירז אליס דנן:

“מרכז צעירים הוא הגוף שבידו להוביל את תחום הצעירים העירוני באמצעות שיתופי פעולה עם ראש העיר וסגניו, נבחרי ציבור, עמותות ומשרדי הממשלה השונים. תפקידנו כצעירי העיר, להמשיך את הרוח והמורשת היקנעמית ולקדם ולטפח נושאים החשובים לנו. מרכז הצעירים נמצא עבור צעירי העיר בצמתים החשובים של החיים כדי ללוות אותם, ואני מזמינה את כל צעירי העיר להצטרף אלינו, להשמיע את קולם ולהיות חלק מקבוצת צעירים שתשפיע ברמה העירונית”.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *