חיסון קורונה ביקנעם

יקנעם נלחמת בקורונה

כ- 85% מצוותי החינוך והמינהלה חוסנו

אלו שיעדיפו שלא להתחסן יידרשו לעבור בדיקה אחת לשבוע.

יקנעם נלחמת בקורונה: ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי עדכן את מנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך, ד”ר אורנה שמחון שעד כה כ- 85% מצוותי החינוך בגני הילדים ועד לתיכון בעיר התחסנו. במהלך השיחה הדגיש רה”ע את חשיבות חיסונם של כלל צוותי החינוך וההוראה טרם חזרתם למוסדות החינוך.

בשבועות האחרונים חל שינוי במגמת תחלואה הקורונה בארץ, כאשר רוב החולים הם ילדים, בני נוער וצעירים. בהקשר לכך אמר ראש העיר בישיבת קבינט קורונה שהנתון הזה הוא זרקור אדום שיש לתת עליו את הדעת, והוסיף שלאחר שדאגנו למבוגרים יש עתה מחויבות לשמור על הילדים, וכך לשמור על המשפחה ועל הסביבה כולה. כפועל יוצא מכך דאגה הרשות, והחל מסוף שבוע שעבר מתחסנים ביישוב גם תלמידי י”א – י”ב, מה שמסייע לשמור גם על בריאותם, בריאות משפחתם ובריאות חבריהם, ויעזור בקיומם של מבחני הבגרות. בשל המאבק בקורונה והרצון לעצור את שרשרת ההדבקה, ולאור הנתונים הללו הודיע ראש העיר למנהלת אגף החינוך בעירייה, ד”ר סימה ניסלבאום ולמפקחות החינוך היישוביות שיש לדאוג שכל צוותי החינוך והמינהלה יחוסנו, ומי שיסרבו ללא סיבה מוצדקת יידרשו לעשות בדיקת קורונה לפחות פעם בשבוע על מנת שיוכלו לחזור למוסדות החינוך. כפועל יוצא מכך קיים רה”ע פגישה בזום עם מנהלות בתי הספר ביישוב והנחה אותן לפעול מול צוותי החינוך שיחוסנו. עוד במהלך הישיבה הוחלט בשיתוף עם  מנהלת אגף החינוך בעירייה ועם יו”ר הנהגת ההורים היישובית, יוליה ברמנט להוציא אגרת משותפת לכלל ההורים עם דרישה חד משמעית לא לשלוח ילד שלא מרגיש טוב ועם סימפטומים למוסד החינוכי עד אשר יעבור בדיקה. כמו כן, להורה עם סימפטומים אסור בתכלית האיסור לשלוח את ילדיו למוסדות החינוך עד אשר הוא יעבור בדיקה ויקבל תשובה שלילית. מקרים כאלו כבר התרחשו ביישוב וגרמו להדבקות ולבידודם של רבים.

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

“אנו חווים בשבועות האחרונים את התפרצות הגל השלישי, ומספר המאומתים בעיר עולה. כמו בכל הארץ גם ביקנעם הגל הנוכחי תופס את הגילאים הצעירים לרבות בני נוער וילדים. אני קורא לכל נשות ואנשי החינוך והמינהלה להתחסן. הדבר חשוב מאוד ויכול להציל חיים. לא נוכל לאפשר חזרה למוסדות החינוך למי שלא יחוסן או יעבור בדיקה על בסיס שבועי.  אנחנו נסייע להם בכל מה שצריך. כחלק מהמאבק בנגיף, אני שמח שדאגנו לחיסונים עבור תלמידי י”א – י”ב, ואני קורא להם גם לבוא ולהתחסן. חיסונם יסייע בשמירה על בריאותם, ויאפשר להם להיבחן בראש שקט בבגרויות. לצד זאת חשוב מאוד להמשיך ולשמור על הכללים ועל ההנחיות. יחד ננצח את הקורונה”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *