נטיעת עצים ביקנעםטו בשבת - נטיעת עצים ביקנעם

“גן ההוקרה”

עיריית יקנעם חנכה בט”ו בשבט בוסתן עצי פרי כהוקרה לפועלם של צוותי ארגוני הבריאות, ההצלה והביטחון במאבקם היישובי כנגד נגיף הקורונה

מעיריית יקנעם באהבה: לרגל ט”ו בשבט, וכאות הערכה והוקרה הקימה עיריית יקנעם “גן הוקרה” לנשות ואנשי ארגוני הבריאות, ההצלה והביטחון שפועלים בעיר ואשר סייעו ומסייעים, ועובדים מסביב לשעון במאבק הלאומי כנגד נגיף הקורונה. הגן החדש נמצא בסמוך לכיכר רוטרי לכיוון העלייה ליער אודם, ונחנך במעמד נציגי הארגונים השונים שנטעו עצי פרי בראי החג, וקיבלו תעודת הוקרה מראש העיר, סימון אלפסי.

רה”ע בירך את המשתתפים והודה להם על מעומק הלב בשמו ובשם תושבי העיר על פעילותם המסורה, עבודתם הקשה מסביב לשעון והיותם שותפים אמיתיים. רה”ע סיפר שמבחינתו זה ט”ו בשבט עצוב כיוון שהוא רגיל לנטוע ולשתול עם ילדי הגנים ותלמידי בתי הספר עצים ושתילים, וכל זה נבצר השנה, אבל הוא מאוד שמח להיות כאן עם נציגות ונציגי הארגונים השונים ולהצדיע להם. רה”ע סיפר שלמעלה מ- 40% מכלל תושבי יקנעם כבר התחסנו, והוסיף שהדבר חשוב מאוד על מנת לנצח את הנגיף ואת המוטציות השונות.

בסיום הדברים הוזמנו נציגי הארגונים השונים שפועלים בעיר: קופות החולים כללית, מכבי ולאומית, המשטרה והשיטור העירוני, מגן דוד אדום, איחוד הצלה, פיקוד העורף,  מערך ההתנדבות העירוני, פדרציות אטלנטה וסנט לואיס ועירית יקנעם לשתול את עצי הפרי. הנציגים נטעו עצי פרי: רימון, תאנה, זית, תפוז, שקד, קלמנטינה, אשכולית ולימון. בתום כל נטיעה העניק ראש העיר לנציגות ונציגי הארגון תעודת הוקרה והערכה.

טקס חנוכת גן ההוקרה ונטיעת העצים בט”ו בשבט התקיים בהתאם לכללי משרד הבריאות, ובמעמד רה”ע, הסגנים אורי שמואל, רומן פרס ודני סירי, יו”ר הנהלת המתנ”ס לאה פדידה, נציגות ונציגי הארגונים.

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

“התרגשנו להוקיר ולהצדיע לצוותים היקרים שכבר קרוב לשנה מלווים אותנו, עובדים קשה מאוד, נלחמים מול הקורונה ועמלים למען בריאותנו. יקנעם מצדיעה לכל אחת ואחד מהם. נטענו עצי פרי כי ט”ו בשבט הוא חג פירותיה של ארץ ישראל, ויקנעם היא עיר ירוקה ופנינה בטבע. כולי תקווה שהקורונה תיעלם כמה שיותר מהר, ונוכל לשבת כאן בגן, ליהנות מהפירות, ולזכור את מסירותם של כל הארגונים והאנשים היקרים הללו שעמלו רבות כדי שנגיע לרגע הזה”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *