נדלן - התחדשות עירונית ביקנעם
התחדשות עירונית ביוקנעם – למגורים או השקעה בנדלן

שרת הפנים, איילת שקד חתמה על הרחבת שטח השיפוט של יקנעם בכ- 900 דונמים, והשבוע אישרה ועדת השרים לענייני פנים את התכנית בותמ”ל. עוד באותה ישיבה אושרה גם התכנית להתחדשות עירונית שכוללת קבלת קרקע משלימה.

שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין בטקס ביקנעם: בשורה כפולה לעיר. יקנעם מאוד אטרקטיבית ומבוקשת

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי: מאבק של 5 שנים שהובלתי נשא פרי. התכניות להרחבת העיר ולהתחדשות עירונית קשורות אחת בשנייה.

פעמיים כי טוב: מאבקיו של ראש העיר יקנעם, סימון אלפסי בחמש השנים האחרונות, נשאו פרי, והשבוע הושלמה המשימה לאחר שוועדת השרים לענייני פנים אישרה את התכנית להרחבת שטח השיפוט של יקנעם בכ- 900 דונמים עליהם ייבנו כ-2600 יחידות דיור. 528 דונם שיינתנו יהיו  בשטח שבין פארק מבוא כרמל לאליקים, ו – 370 נוספים הם שטחים בצמידות לשכונה הירוקה שער הגיא, כאשר רובם המוחלט של אלו יישארו ירוקים, ורק על כ- 60 דונם מהם תהיה בנייה. הוועדה אישרה את התכנית לאחר ששרת הפנים, איילת שקד כבר חתמה עליה. ידוע זה מכבר כי העיר מבוקשת מאוד למגורים,  וגם השקעת נדלן ביקנעם אשר נחשבת ככדאית מאוד.

עוד באותה ישיבה שהתקיימה בראשית השבוע אישרה הוועדה תכנית להתחדשות עירונית ביקנעם בשכונת נוף לכרמל אשר במסגרתה ייבנו כ- 1400 יחידות דיור. הוועדה הכריזה על השכונה כמתחם בעדיפות לאומית, והתכנית תובל במסלול רשויות בו המדינה היא המלווה והמתכננת, והעירייה שותפה ומובילה את התכנון. בהתאם להחלטה, משרד השיכון יתקצב הכנת תכנית תבע לשטח החדש ותכנית להתחדשות עירונית, ולאחר מכן יחל השיווק כמקובל. לא נופתע אם תהיה כמובן עדיפות לאומית עבור משפחות שבאמת זקוקות לכך, אבל ייתכן כי חלקם של  הזכאים אשר מעוניינים להתגורר בפרוייקט יראו בה גם השקעת נדלן כדאית. השיווק באישור הוועדה תכנית זו היא מקבלת את המלצתו של ראש העיר, סימון אלפסי ששתי התכניות קשורות זו בזו ויש להרחיב את העיר לצד התחדשות עירונית, וההתחדשות העירונית תובל  עם קבלת קרקע משלימה דבר שהינו הכרחי.

החלטות אלו חשובות מאוד ליקנעם שעה שלעיר נגמרו כמעט כל עתודות הקרקע לבנייה ועל כן אין לה עוד לאן להתפתח. החלטות אלו יבטיחו את עתידה של העיר בכ: 30-20 השנים הבאות.

בטקס על הכרזת התכנית להתחדשות עירונית שנערך בראשית השבוע בשכונת נוף לכרמל  ואשר התקיים במעמד שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין אמר השר שזהו יום מיוחד והוסיף שאין דבר יותר חברתי מקידום התחדשות עירונית ודרך זאת העיר תשנה את פניה והתושבים יקבלו דירות טובות יותר. השר ציין שבמסגרת הרחבת שטח השיפוט של יקנעם בשטח שבין פארק מבוא כרמל לאליקים ייבנו כ-2600 יחידות דיור, ובמסגרת התכנית להתחדשות עירונית ייבנו בשכונה כ- 1400 יחידות דיור, וזו בשורה גדולה מאוד לעיר יקנעם שהיא מאוד אטרקטיבית ומבוקשת.

ראש העיר, סימון אלפסי בירך שהחיינו. רה”ע בירך את השרה שקד על הרחבת שטח השיפוט של העיר ואמר שהרחבת שטח השיפוט מאפשרת לבצע גם התחדשות עירונית. רה”ע הדגיש בדבריו שהוא כבר חמש שנים מקדם תכנית להתחדשות עירונית בשכונת נוף לכרמל וציין שעד כה שידרגנו בשכונה 13 בניינים ואנו דואגים לתחזוקתם. רה”ע הדגיש בדבריו ששתי התכניות קשורות זו בזו ומטרת העל היא להבטיח את עתידה של העיר ולאפשר עוד דירות לזוגות הצעירים  ולמשפרי הדיור, ואיכות חיים גבוהה לתושבי השכונה.

הטקס התקיים במעמד השר, ראש העיר, סגני ראש העיר, אורי שמואל, רומן פרס ואברהם איבגי,  חבר מועצת העיר, ירון חן שהיה שותף בהזמנת השר, סגן שרת החינוך, ח”כ מאיר יצחק הלוי, ח”כ שרן השכל, מנכ”לית העירייה, מוניק קונפינו, יו”ר הנהלת המתנ”ס, לאה פדידה ואורחים נוספים.

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

“שמח ומברך על הבשורה הכפולה ליקנעם ולתושבים הנפלאים שלנו. אני מודה לשרת הפנים, איילת שקד שחתמה על הרחבת שטח השיפוט של העיר לאחר שבדקה לעומק את עניין ההרחבה.

תודה גדולה לשר הבינוי והשיכון, זאב אלקין שהיה שותף והוביל את התכנית להתחדשות עירונית ביחד עם השרה שקד. יחד נוביל את התכנית להתחדשות עירונית בשכונת נוף לכרמל במסלול רשויות מתוך מטרה להוביל את התכנית הכי נכונה לעיר. תכנית ההרחבה והתכנית להתחדשות עירונית קשורות זו בזו, ואני שמח שהממשלה קיבלה את עמדתי בנושא זה. יקנעם התברכה במערכת חינוך מצוינת, פארקי היי טק, איכות חיים גבוהה ועוד ולעיר יש ביקוש רב, ואנו נמשיך לדאוג לצעירי העיר ולמשפרי הדיור”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *