השקעות נדל"ן ביוקנעם

ההשקעה בנדלן ביקנעם על ידי יזמים

הנדלן ביקנעם בפריחה, ואם המדובר בכמות כזו של דירות מגורים שנבנו – הרי שישנו ביקוש עצום למגורים. תסמכו על חברות הנדל”ן שיודעות להעריך ולמדוד ביקוש לנדלן לפי מיקום וסוג ההשקעה הנדרשת. בכל העולם המתקדם, ובמיוחד בישראל ידוע זה מכבר כי השקעות נדל”ן הינם מועדפים על ידי משקיעים מוסדיים,קרנות השקעה או משקיע פרטי. בין אם מנסים להבדיל השקעה בנדלן למגורים לצורך רווח הוני פרופר, או בנכסים למסחר וקניות – המשמעות אמנם שונה מעט.

הכלל הראשון שכל איש ואישה מכירים : לוקיישן, כלומר מיקום הנדל”ן. אם זה באיזור שקל להגיע ולצאת ממנו עם רכב בכל שעות היום. אם ישנם שירותים קהילתיים סמוכים, תעסוקה, בילויי, תחבורה ציבורית מרובה, ואיכות חיים וכדומה – ישנו ביקוש גדול.  כזוהיא העיר יקנעם שגדלה ומתפתחת בקצב מרשים מכל הבחינות – דבר אשר יותר ביקוש למגורים בעיר.אמרתם מגורים – הכוונה לבניה והקמת מתחמי מגורים, דירות, בתי קרקע וכדומה.

התחלות בניה – גידול  נדל”ן למגורים ביקנעם.

שיטוט קצר ברחבי העיר יקנעם – יגלה לעיניכם את התחלות הבניה החדשות. בין השנים 2020-2011 החלה בנייתן של כ- 2500 דירות בעיר. הממוצע לבניית בניין ב-2020 עמד על 17.5 חודשים.

דו”ח הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ”ס) אשר פורסם לאחרונה, ואשר כולל נקודות מרכזיות בבינוי ובנדל”ן בראייה השוואתית בין השנים, 2020-2011, מעיד על הצטיינותן של עיריית יקנעם ושל הוועדה המקומית לתכנון ובנייה שבעירייה בכל הקשור למתן היתרי בנייה, וכן התחלות בנייה וגמר בנייה.

מהדו”ח עולה שבתקופה הנ”ל (2020-2011) החלה בעיר בנייתן של כ- 2500 דירות, והסתיימה בנייתן של למעלה מ- 2300 דירות.

מפילוח גרף טבלת דירות בהיתרים עולה ששנת השיא במתן היתרים הייתה 2013 עם מתן של כ- 600 היתרים. בשנת 2015 ניתנו פחות ממאה היתרים בלבד. בשנים 2018 ו – 2019 לא ניתנו כלל היתרים. בשנת 2020 חלה עלייה משמעותית במספר הדירות שעבורן הונפקו היתרי הבנייה בהשוואה לשנה שקדמה לה (2019). בשנת 2020 החלה בנייתם של 48 בניינים חדשים למגורים, והסתיימה בנייתם של ארבעה בניינים חדשים למגורים. הממוצע הפשוט של חודשי בנייה לבניין בשנת 2020 עמד על 17.5 חודשים בעוד הממוצע המשוקלל עמד על 21.8 חודשים. במהלך שנת 2020, 99.4% מהדירות שנבנו בעיר נבנו למטרת מכירה. 73.6% מהדירות שנבנו הן בנות 5 חדרים. כל הדירות שנבנו בשנה זאת (2020) היו למכירה (ולא לבנייה עצמית).

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

“אני שמח שאנחנו ממשיכים להצטיין. העירייה והוועדה המקומית לתכנון ובנייה מתייעלות כל הזמן. על אף שהוועדה לתכנון ובנייה אצלנו היא צעירה, היא זוכה כל הזמן לשבחים, ורק לאחרונה קיבלה שבחים בדו”ח מבקר המדינה. יקנעם מתפתחת והדבר נעשה בתבונה ותוך עמידה בקריטריונים של איכות וקידום הליכי תכנון. העיר נבנית בהתאם לצרכי התושבים וגדלה כי יש ביקוש רב לגור כאן וליהנות מכל היתרונות שהעיר מעניקה”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *