עמוד חשמל רח מרגנית יוקנעם

ההצלחה הגדולה – הסרת עמוד החשמל מרחוב המרגנית ביקנעם
לאחר שנים של מאבקים הוסר עמוד מתח חשמל גבוה שעמד שנים רבות ליד גני ילדים ברחוב המרגנית בשכונה הוותיקה בעיר יקנעם.
לאחר שנים רבות של מאבקים, ישיבות ודיונים ברמות דרג הגבוהות ביותר, הסכימה חברת החשמל לדרישתם של עיריית יקנעם והעומד בראשה, סימון אלפסי, והסירה השבוע, ביום ראשון בלילה, עמוד מתח חשמל גבוה שעמד בשכונה הוותיקה, ברחוב המרגנית בסמוך לגני הילדים חבצלת ורקפת, ומאחורי בית החינוך הדמוקרטי אורנים.
לאורך שנות המאבק הארוכות פעל ראש העיר, סימון אלפסי ככל יכולתו להביא את חברת החשמל להסיר את העמוד, אולם זו התנגדה בתוקף לכל יוזמה, וטענה שהעמוד עומד בכל הקריטריונים, והעברת תשתיות החשמל לתשתיות תת קרקעיות הינה יקרה מאוד.
ראש העיר לא הרפה ודאג שהנושא יעמוד כל הזמן על סדר היום, ועשה לילות כימים להסרת עמוד המתח על ידי חברת החשמל תוך שהוא נפגש עם כל מי שצריך, לרבות סמנכ”ל קשרי הלקוחות של החברה, מנהל המחוז ועוד. השבוע המאבק העיקש נשא פרי, וחברת החשמל הסירה כאמור את העמוד ואת השנאים, והושלמה בניית תחנת חשמל תת קרקעית עם כבלים מוטמנים.
הטמנת קו החשמל ושדרוג התשתיות שבמקום יבטיחו גם אספקת חשמל סדירה לשכונה שסבלה מהפסקות חשמל, בעיקר בחורף.
כאן המקום לציין שעמוד החשמל שהוסר היה בטיחותי לאורך כל הזמן, ובדיקות קרינה שערכה העירייה כל הזמן הניבו תוצאות של עמידה בתקן הנדרש.
ראש העיר, מר סימון אלפסי:
“שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה. אני מאוד שמח שהצלחנו להביא בסופו של דבר להסרת עמוד המתח. הדבר לא היה פשוט כלל ונדרשנו לשנים של מאבקים, דיונים ופגישות. לאורך השנים סיירתי במקום עם מנהל המחוז, נפגשתי עם סמנכ”ל קשרי הלקוחות של החברה ועם עוד ועוד בכירים, כאשר לנגד עיניי עמדה תמיד מטרה אחת בלבד והיא הסרת עמוד המתח, והצלחנו. אני מודה לחברת החשמל שהבינו את ההכרח בפירוק והעברת התשתיות לתת קרקעיות. במהלך כולו גם הבאנו בשורה לשכונה שעה שעתה אספקת החשמל תהיה ללא התקלות שאפיינו אותה”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *