פסק דין אשר בו צו מניעה לחדול לאלתר משימוש מסחרי מטריד באזור בית המגורים לפי סעיפים שדרש התובע.

ב 30 לינואר 2011 בבית משפט השלום בחיפה ניתן פסק דין כנגד הנתבע המשווק בגדי עבודה מהעיר יקנעם . צו מניעה לחדול לאלתר משימוש מסחרי מטריד באזור בית המגורים לפי סעיפים שדרש התובע.

צו מניעה קבוע המורה לנתבע לחדול לאלתר משימוש מסחרי מטריד באזור ביתו, כמפורט בסעיפים 2-4 לעיל.
הסעיפים 2-4 המפורטים בכתב התביעה מובאים להלן:

2.
מזה תקופה שהנתבע מנצל את ביתו לצורך קידום עסקיו המסחריים, שלא כדין וללא רשיון כחוק, ובכך הופך את אזור המגורים למרכז תעשייה פרטי על כל המשתמע מכך.

3.
תוצאת האמור הנו מטרד יומיומי בלתי נסבל שבו התובע ומשפחתו נאלצים מידי יום ובעיקר בשעות הלילה המאוחרות להתעורר משנתם לקול רעשים וצפצופים מטרידים הבוקעים בעצמה ממשאיות מטעם הנתבע והמולת הפועלים מטעמו הפורקים סחורה לתוך בית הנתבע.

4.
הנתבע מאחסן את הסחורה בארגזים גם בתוך מבנה פרגולה שנבנה שלא כדין בביתו  (ושלמיטב ידיעת התובע ניתן נגדו צו ע”י ביהמ”ש השלום בבית שאן להרוס את מבנה הפרגולה), ומבנה זה מכער את הנוף הנשקף מבית התובע ומשווה למקום מראה זול ומסחרי ומסב בכך ירידת ערך לבית התובע בנוסף להיותו מפגע בצביון המקום שהנו מקום מגורים.

בכתב ההגנה טען הנתבע כי הוא כבייכול מנהל את העסק ברחוב האילנות – שזהו אגב גם איזור מגורים – אולם עשרות תמונות שהציג התובע הוכיחו אחרת. בתמונות הוצגו משאיות ענק הפורקות סחורה באמצע הרחוב תוך חסימת הכביש למעבר של מכוניות הדיירים. באופן מפתיע בכתב ההגנה הנתבע בלי משים, הודה בכתב בחצי פה באשמה, כי הסחורות כן מגיעות לאיזור המגורים עם משאיות. בית המשפט קיבל את בקשת התובע ובאופן חד משמעי – ללא דיחויי כלל – לחדול לאלתר משימוש מסחרי מטריד באזור בית המגורים משמע החליט לתת פסק דין הקובע מפורשות להפסיק את ניהול העסק ברחוב הבניאס ביקנעם. הפרה של פסק דין זה מהווה זילות בית המשפט ויש בה להעיד על אי קיומה וסיבה טובה לתביעה כספית. הצו כולל ניהול עסק זה בבית המגורים על כל המשתמע מכך כולל פריקת סחורה ממשאיות, העמסת סחורה ומשלוח, ופינויי הרכב   המושבת מהרחוב לפי אותו פסק דין

רחוב האילנות ביקנעם
תושבי רחוב האילנות – ייתכן כי הטרדה זו בקרוב תגיע אליכם אולם פסק דין תקדימי זה יהיה לכם לעזר. הנתבע הצהיר לא אחת כי העסק המשווק בגדי עבודה ביקנעם מנוהל ברחוב האילנות 1 בעיר יקנעם. חשוב לזכור כי לנל המשווק בגדי עבודה מהעיר יקנעם אין רישיון ולא היה רישיון להפעיל את העסק מרחוב המגורים בבנייאס.
לפניות ותלונות – מחלקת הפיקוח ביקנעם בניהול מר אייל בן צור  052-8745948   052-8745920  או ישירות למוקד העירוני 106. משאיות שמגיעות לרחוב גם בשעות הלילה ובמהלך שעות המנוחה בין 2 ל 4 מהוות מטרד גדול. ראוי לציין כי קיים צורך לקבל רישיון לניהול עסק מאיזור המגורים – אולם לנ”ל אין בנמצא כזה, וספק אם ייקבל.  בכל הארץ חברות משווקות בגדי עבודה מחנויות ומאתרים אינטרנט מסחריים בהם ניתן למצוא סוגים שונים של ביגוד לעובדים כולל נעלי עבודה חולצות מכנסיים ושאר פריטי לבוש יצוגיים לכל מטרה. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *