פינוי בינוי ביקנעם - התחדשות עירונית ביקנעם
פינוי בינוי והתחדשות עירונית ביקנעם – כנס תושבים מספר 2

בראש המתחמים המוצעים להתחדשות: מתחמי שכונת נוף לכרמל, העירייה, השקמה האלונים/צאלים, השיטה וצאלים/האילנות

במהלך הערב הוצגה לתושבים התכנית האסטרטגית וכן דירוג מלא של המתחמים המוצעים להתחדשות עירונית.

רה”ע סימון אלפסי: ביקנעם תהיה התחדשות עירונית מתוכננת. בכל תכנית נדאג לתשתיות, למבני ציבור, פארקים ומסחר

עיריית יקנעם ממשיכה להוביל תכנית אב להתחדשות עירונית, ובערב תושבים מס’ 2 שנערך בהשתתפות למעלה מ-200 תושבים בעלי דירות הוצגה התכנית האסטרטגית שכללה בין היתר את דירוג המתחמים המוצעים להתחדשות עירונית, על מנת לקבוע אלו מתחמים יקודמו למימוש כבר בשלב הראשון.

ראש העיר, סימון אלפסי אמר  שאנו ממשיכים בקידום תכנית האב לצד שיתוף הציבור ובמקביל העירייה מקדמת תכנית מפורטת לשכונת נוף לכרמל. רה”ע סיפר שהעיר חולקה לשישה עשר מתחמים ואלו דורגו בהתאם לפרמטרים שונים כפי שקבעו המתכננים. ראש צוות התכנון, אדריכל עידו אלונים אמר שהעיר כולה נסקרה והצוות בשלבים הסופיים של התהליך, גיבשנו המלצות והסכמות הכנס נועד על מנת לשמוע את דעת התושבים על החלוקה שגובשה למתחמים ועל מסקנות התכנית שגובשו. אלונים דיבר על מטרת התכנית ועל עקרונות התכנון ואמר שבגיבוש התכנית דאגו לאיזונים כך שנקבעו פרמטרים סבירים לפיתוח שהעיר יכולה ‘לחיות’ איתם כחלק מהתחדשות עירונית ועדיין לשמור על האיכויות הקיימות בה.

לאחר הדברים הוצגו דירוגי המתחמים המוצעים להתחדשות בהתאם לתעדוף. בראש הרשימה נמצאים : שכונת נוף לכרמל, מתחמי העירייה, השקמה, האלונים/צאלים, הגיבורים, השיטה, וצאלים/האילנות. לאחר מכן נמצא מתחם הכניסה לעיר ולאחריו מתחמי האורנים, ההרדופים/האלונים, צאלים/ההרדופים, צאלים/הדודאים, הדודאים/האלונים, צאלים/הדס ומתחם השכונה הוותיקה. סוגר את הרשימה מתחם ירדן. השלב הבא של התכנית הוא הצגה ואימוץ התכנית ע”י הוועדה המקומית לתכנון ובנייה יקנעם ולאחריו תצטרך להתקבל החלטה ע”י ועדת מומחים לגבי אופן וקידום התכניות המפורטות למתחמים המומלצים: ע”י רשות מקרקעי ישראל, או הרשות להתחדשות עירונית, או יזמות פרטית.

במהלך הכנס הובהר לתושבים שהקמת נציגויות הן לבניינים והן למתחמים יסייעו בקידום התהליך והוסבר שההסכמים הם מחייבים ולכן יש לשים לב על מה חותמים ולעשות הכל לאחר התייעצות עם גורמי מקצוע אמינים. לצד זאת הובהר שתכניות לא יכולות להתממש ללא רצון והסכמה של בעלי הדירות שהם הכח של פרויקטים להתחדשות עירונית מכיוון שהם בעלי הזכויות.

לאחר הצגת התכנית נפתח הכנס לשאלות תושבים ואלו קיבלו תשובות מפורטות לכל שאלותיהם.

כאן המקום לציין שבעיריית יקנעם הוקמה מינהלת עירונית להתחדשות עירונית ודיירי המתחמים יוכלו לקבל דרך המינהלת  ייעוץ לרבות ייעוץ משפטי ללא כל עלות. מנהלת הפרויקטים במינהלת היא שבות ליפשיץ מייזלס וניתן לפנות אליה בטלפון: 04-9596155, או במייל: shvutl@yoqneam.org.il.

קידום התכנית להתחדשות עירונית מובל ע”י עיריית יקנעם ורמ”י באמצעות המשרדים: אלונים וגורביץ אדריכלים ובוני ערים, PGL הנדסה תכנון תחבורה בע”מ, פז כלכלה והנדסה, ו- MODUS תכנון וייעוץ חברתי.

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי:

“אני מברך על המשך קידום התכנית לצד שיתוף מלא של התושבים. אנו עבורם לכל דבר ונסייע להם בכל. אמשיך לקדם את התכנית במספר החודשים שנותרו עד הבחירות ולאחריהן אפרוש. בקידום כל תכנית נדאג באופן מלא לתשתיות, ונדאג שיקנעם תמשיך לשמור על צביונה. בכל קידום מתחם שכונת נוף לכרמל נפעל לכניסה ויציאה נוספת מהעיר ואליה. מדובר בתכניות מורכבות מאוד ואני מאמין שבסופו של דבר תהיה התחדשות עירונית מתוכננת ביקנעם”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *