נקודת משטרה יקנעם

אלפסי לשר לביטחון פנים ולמפקד מחוז הצפון במשטרה:
“הגדלת נקודת המשטרה בעיר היא חובה. יש לדאוג לכך במהירות”

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי שוחח היום (שלישי) עם השר לביטחון פנים, עמר בר לב, וזאת בהמשך לפגישתם לפני כחודש בה הציג בפניו את נושא הביטחון ביישוב, ושוחח בראשית השבוע עם מפקד מחוז הצפון במשטרה, ניצב שמעון לביא, וביקש לפעול במהירות להגדלת נקודת המשטרה בעיר.
במהלך השיחה אמר אלפסי לשר שלא הגיוני בשום דרך שבעיר יקנעם עם כ- 27 אלף תושבים פועלת רק ניידת כחולה אחת, וגם זו בזמן מועט שעה שהניידת נותנת שירותים לכביש 6 וכביש 672 בהם עוברים כ-100 אלף כלי רכב מדי יום, 13 יישובי המועצה האזורית מגידו ועוד, וכך יוצא שבכ- 70% מהזמן הניידת לא נמצאת בכלל ביקנעם. במצב כזה הדגיש ראש העיר, מי שלמעשה מנהל את הביטחון ביישוב הוא השיטור העירוני שאמנם עושה עבודה מצוינת, ורק בימים האחרונים נתפסה חוליה של גנבי רכב ואחד מחבריה נעצר, אולם זה ממש לא מספיק.
ביום חמישי השבוע צפויה להתקיים פגישה של ראש העיר וקב”ט העירייה, חיים ביטון עם מפקד מחוז הצפון במשטרה, ניצב שמעון לביא, בה השניים יציגו לממ”ז את הנתונים ויבקשו למצוא פתרונות מידיים ולהגדיל את נקודת המשטרה ביישוב.
ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:
“ביקנעם חייבת להיפתח תחנת משטרה מסודרת ולא נקודה. אני כבר שנים פועל בעניין והסברתי זאת מפורשות, הן לשרי לביטחון פנים, והן למשטרה. כיום השיטור העירוני עושה את הרוב המוחלט של עבודות הביטחון בעיר ולמרות שהם עושים עבודה מצוינת המשטרה חייבת לתת גם מענים. לא ייתכן שבעיר בסדר גודל של יקנעם תהיה ניידת כחולה אחת וגם היא ברוב הזמן המוחלט נמצאת מחוץ לעיר בפעילויות”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *