משחקייה ביוקנעם

המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ממשיך לחזק את תחום הפנאי בפריפריה

בשורה לילדים ולהורים: ‘המשחקיה’ – רשת המשחקיות המסובסדות של המשרד הגיעה ליקנעם.

 המשחקיה הוקמה ונבנתה בשיתוף עיריית יקנעם והמשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל על שטח של כ- 200 מ”ר ובעלות של כמיליון ₪.

‘המשחקיה’ ממוקמת בבניין המתנ”ס באלונים

״הַמִּשְׂחָקִיָּה” מותאמת לגיל הרך ועד לגיל בית הספר היסודי וכוללת מתקני טיפוס, ג’ימבורי, בריכות כדורים, מגלשות ופינות ישיבה לכל המשפחה בעלויות מסובסדות: כניסה לילד עד 10 ₪ ולמשפחה עד 25 ₪. “הַמִּשְׂחָקִיָּה” מוקמת כחלק ממהלך להקמת מתקנים בשעות הפנאי בהיקף כולל של כ-100 מיליון ₪*

המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ממשיך לחזק את תחום הפנאי ומקים ביקנעם שתי משחקיות חדשות ומקורות כחלק ממהלך להקמת רשת של כ- 50 משחקיות מסובסדות בנגב, בגליל ובפריפריה החברתית וכחלק ממהלך להקמת מתקנים לשעות הפנאי בהיקף כולל של כ-100 מיליון ₪. ” המשחקיה תפעל בהתאם להנחיות ולאישור משרד הבריאות.

בטקס הפתיחה שנערך בעיר יוקנעם השבוע ביום ירושלים בירך ראש העיר, סימון אלפסי ואמר שהמשחקייה הוקמה לבקשתם של ילדי יקנעם, והוסיף שהעירייה והמשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל יבנו משחקייה דומה גם בשכונת “נוף לכרמל”. רה”ע אמר שהמשחקייה משלימה בניית פארק כללי הכולל בנוסף למשחקיה גם פארק מיני נינג’ה לילדים, מתחם פאמפטרק פארק נדנדות וקרוסלות כשהכל מהווה קומפלקס גדול של הנאות וזמן פנאי איכותי לילדים, לבני נוער וגם למבוגרים. יו”ר הנהלת המתנ”ס, לאה פדידה בירכה ואמרה שהחלטתו של ראש העיר להקים משחקייה היא מעולה למען הילדים ולמען העתיד שלנו. פדידה אמרה שמתנ”ס יקנעם הוא הבית של הקהילה, ואך טבעי שהמתנ”ס יהיה זה שיתפעל את המשחקייה. בתום הברכות קבע סגן ראש העיר, הרב דני סירי את המזוזה, וראש העיר ויו”ר הנהלת המתנ”ס גזרו את הסרט. ילדי גן “מורן” נכנסו ונהנו מהמתקנים השונים במקום.

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

“יקנעם ממשיכה להיות עיר ילדים אטרקטיבית ומובילה עם מגוון אפשרויות רחב להנאות, וזמן פנאי משובח לילדי העיר. פתיחת המשחקייה היא בשורה של ממש לילדי העיר שביקשו ממני וקיבלו, ועכשיו הם והנוער יוכלו ליהנות ממתחם פעילות רחב ועשיר. העירייה תבנה משחקייה דומה גם בשכונת “נוף לכרמל”. אני מודה  לשר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, ח”כ אריה מכלוף דרעי ולמנכ”ל המשרד אריאל משעל על יישום וביצוע הפרויקט המבורך הזה שך המשחקיה ביישובים רבים במדינה, וביקנעם בפרט”.

מנכ”ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, מר אריאל משעל:

״אין סיבה שלתושבים ביקנעם לא יהיו מתקני פנאי מתקדמים ממש ליד הבית. גילינו שברוב הרשויות המקומיות לא קיימות משחקיות והיכן שקיימות משחקיות הן בבעלות פרטית כך שעלויות הכניסה למשפחה ממוצעת גבוהות מאוד ומגיעות עד לעשרות ואפילו למאות שקלים, לכן אנו מקימים רשת משחקיות מסובסדות בשם “הַמִּשְׂחָקִיָּה” שיאפשרו לילדים ולהורים ליהנות ממתקני פנאי בשעות אחר הצהרים, בעיקר בחורף או בקיץ כאשר לא ניתן לשהות בחוץ. מדובר על מאות אלפי הורים צעירים, סבים וסבתות בפריפריה החברתית והגיאוגרפית שיוכלו לבלות עם הילדים ועם הנכדים לאחר שעות הגן ובית הספר. במקביל, המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ממשיך להקים מאות גני משחקים, גני משחקים מוזיקליים ומגרשי מיני פיץ׳ המיועדים למשחקי כדורגל כדורסל וכדורעף, לצד חיזוק תחום החינוך הבלתי פורמאלי ומניעת נשירת ילדים ממסגרות חינוכיות בפריפריה״.

בעיר יוקנעם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *