מרוץ יקנעם מס 2

מרוץ יקנעם חזר בגדול

מאות משתתפים בכל אחד ממקצי מרוץ יקנעם ה- 2 שהתקיים לזכרו של תושב העיר, מוטי ברקוביץ. רה”ע סימון אלפסי: חגיגת ספורט וטבע גדולה. מרוץ מדהים עם הישגים מדהימים במזג אוויר מדהים לזכרו של תושב העיר מוטי ברקוביץ שהיה אדם מדהים.

במזג אוויר מושלם יצא לדרך מרוץ יקנעם ה- 2  עם מאות רבות של רצים ורצות בכל אחד ואחד מהמסלולים השונים: 10 ק”מ תחרותי, 5 ק”מ תחרותי, 2 ק”מ עממי ו-500 מ’ משפחות. המרוץ נערך לזכרו של תושב העיר מוטי ברקוביץ ז”ל.

המרוץ התקיים בטיילת היער המדהימה של יקנעם והיה הפנינג גדול של ספורט בטבע בעיר הירוקה. הבאים למרוץ נהנו מאימון בוקר של המדריכה  ענבר ארג’ינטרו. בשעה 08:00 בבוקר הזניקו ראש העיר, סימון אלפסי ועוגניה ברקוביץ את המקצים התחרותיים של 10 ק”מ ו-5 ק”מ, וכ- 300 רצות ורצים לרבות קבוצות ריצה מאורגנות החלו את התחרות. בשעה 09:30 הוזנק המרוץ העממי של 2 ק”מ עם מאות רבות של משתתפים. כרבע שעה לאחר מכן יצא לדרך המרוץ למשפחות של כ-500 מטרים, והורים רצו עם ילדיהם שנהנו מחווייה גדולה.

המרוץ של העיר יקנעם אשר הזמינה גם משתתפים מחוץ לעיר. כלל קטגוריות רבות ובכל קטגוריה חולקו גביעים לשלושת המקומות הראשונים.  במקצה התחרותי של 10 ק”מ גברים זכה איציק לוי עם זמן מצוין של 39.26 דקות. אצל הנשים זכתה במקום הראשון סהר סגרין לילך עם זמן של 44.18 דקות. בקטגוריות נוספות אצל הגברים הוכתרו הזוכים הבאים: אריאל לוינוב (גילאי 20-29), אבירם שטראוסמן כהן (30-39), איתי בן אליעזר (40-49), אבידב ליברמן (60-69), שלמה עובדיה (+70)  ועוד. אצל הנשים זכו בקטגוריות נוספות הרצות הבאות: סהר מירב(50-59), דינה גולן (60-69), שוש בלייכמן(+70) ועוד.

במקצה התחרותי של 5 ק”מ גברים זכה זהר פוגלמן עם זמן של 17.11 דקות, ואצל הנשים זכתה עומר זילברמן עם זמן של 22.02 דקות.

בתום המרוצים ולאחר מנוחה קצרה ואכילה אנרגטית נערך טקס חלוקת הגביעים.  ראש העיר סימון אלפסי ברך את הרצות והרצים ואמר שיקנעם שמחה לארח מרוץ עם רצים מרחבי הארץ ואלו נהנו ממזג אוויר מושלם ומסלול מדהים בטיילת היער. רבים מהמשתתפים והמשתתפות העידו שאמנם היה מרוץ מאתגר בשל העליות והירידות שביקנעם, אך היה שווה בזכות הנופים והירוק לאורכו של המסלול כולו. אלפסי אמר שיקנעם גאה להנציח את תושב העיר, מוטי ברקוביץ’ ז”ל שהיה אדם טוב שעזר לכולם ואיש שכולו נתינה. רעייתו של מוטי ז”ל, עוגניה דיברה על בעלה המנוח ואמרה שהגעגועים לא פוסקים. עוגניה סיפרה על מוטי שגדל בחיפה, שירת כלוחם בגדוד צנחנים, לחם במלחמת לבנות השנייה, היה קצין ומפקד בעל יכולות לוגיסטיות מעולות ועם חיוך נצחי שחבריו הגדירו אותו הטוב שבאדם, המצוין שבחסרים והמשובח שבמפקדים, והוסיפה שעבורנו הוא היה אבא מעולה, החבר הטוב ביותר ובן הזוג האידיאלי. כסגן ראש מינהל אכיפה וזרים ברשות האוכלוסין וההגירה ובמסגרת תפקידיו הרבים ציינה עוגניה שמוטי תמיד הושיט יד לעזרה וסיוע היכן שרק אפשר, ותמיד הקפיד לתת גם מבלי לבקש תמורה. עוד אמרה עוגניה שמוטי היה איש צנוע אך מוביל בעל ערכים משמעותיים שאף פעם לא ויתר עליהם. אחד שתמיד ידע להודות על היש ופחות ראה את האין. המוטו שלנו בחיים היה תמיד מי שמגיש יד לעזרה תמיד תעזרי, המורשת שלך – של אהבת האדם, כיבוד האחר, חריצות ועשייה בחיוך ילוו אותנו לעד. בסיום דבריה הודתה עוגניה לרה”ע סימון אלפסי שבזכותו אנחנו מזכירים את מוטי שלנו “בדרך שהכי מתאימה לו”.

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

“שמחנו לקיים את מרוץ יקנעם ה2 בהשתתפות מאות רבות של רצות ורצים מרחבי הארץ.  מרוץ שהוא חגיגת ספורט גדולה בטבע. במקצים השונים ראינו רצות ורצים בני כל הגילאים. כעיר ספורט וטבע מובילה אני גאה במרוץ שיזמנו ובצעדה שאנו מובילים כבר כמעט 3 עשורים ואשר צפויה להתקיים בחול המועד פסח 10.4.23. יקנעם זוכרת את מוטי ברקוביץ שהיה איש של ספורט, עשייה ונתינה ואני מודה למשפחתו על כל תרומתם לעיר. תודה למנהל מחלקת האירועים של העירייה, יואל אבידן, לתמר לבני צור מנהלת הספורט במתנ”ס, לכל מחלקות העירייה, לחברת Real Timing , למשטרת ישראל ולשיטור העירוני ולכל מי שתרמו להפקת האירוע והובלתו”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *