מעונות יום ביוקנעם

שני מעונות יום ירוקים ייבנו בשכונת שער הגיא בעלות של כ- 8 מיליון ₪

עיריית יקנעם ממשיכה לדבר חינוך, ובשל הצפי לאכלוס שכונת “שער הגיא” בעוד ועוד זוגות צעירים שרכשו דירות, בין היתר במסגרת תכנית “מחיר למשתכן”, וכן הצפי העתידי לאכלוסה של השכונה במאות משפחות צעירות בשנת 2022, הצליח ראש העיר, סימון אלפסי לשכנע את משרדי הממשלה הרלבנטיים בנחיצות בניית מוסדות חינוך בשכונה, וכפועל יוצא מכך תבנה הרשות במימונה, ובמימון משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים בחלק המערבי של השכונה שני מעונות יום בעלות של כ- 8 מיליון ₪.

 מעונות היום ייבנו על שטח של כ-3500 מ”ר. שטח כל מבנה הינו כ- 450 מ”ר והוא יכלול שלוש כיתות: כיתה לתינוקות,  כיתת פעוטות, וכיתת ילדים מגיל שלושה חודשים. בכל מבנה יהיה מטבח, ויהיו חדרי שירות וכל הנדרש בהתאם לפרוגרמה של משרד העבודה והרווחה. לכל כיתת מעון יהיו חצרות מוצללות. כחלק מהיותה של שכונת שער הגיא שכונה ירוקה, וכחלק מפעילותה הכוללת של העירייה כעיר ירוקה ייבנו המעונות בבנייה ירוקה.

יוקנעם מייחסת חשיבות רבה לבניית מוסדות חינוך וכפועל יוצא מכך הכינה הרשות זה מכבר תכנית לבניית המעונות, ובחודשים הקרובים ייצאו המכרזים לבנייתם. הצפי לתחילת העבודות הוא בקיץ הקרוב, וסיומן הצפוי הוא בקיץ הבא.

עם השלמת בניית המעונות יושלם חזון העיר לרצף חינוכי גם בחלקה המערבי של שכונת שער הגיא, שיכלול את מעונות היום, שישה גני ילדים שהרשות בונה במקום ושיש כבר קבלן זוכה שצפוי להתחיל בעבודות בחודש הקרוב, וכן בניית בית חינוך יסודי. בכך ייהנו תושבי השכונה מרצף חינוכי מגיל אפס ועד לסיום בית ספר יסודי. בשכונת שער הגיא נמצאת גם קריית החינוך שכוללת בין היתר את התיכון היישובי.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“שמחים להמשיך לתכנן ולבנות הלכה למעשה מוסדות חינוך מבעוד מועד, ולאפשר למשפחות ולזוגות הצעירים שרכשו את ביתם החדש להתאכלס וליהנות מיד מממוסדות חינוך מובילים וחדשים בקרבת ביתם. אנו ממשיכים להוביל את החזון לרצף חינוכי, ובניית שני המעונות מצטרפת לבניית עוד מוסדות חינוך בשכונת שער הגיא. אני מודה לשר הרווחה והשירותים החברתיים, ח”כ איציק שמולי ולצוות משרדו הנהדר על שיתוף הפעולה, ההירתמות והסיוע”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *