חיסון נגד קורונה ביקנעם

יקנעת מתחסנת

העירייה יצאה בקמפיין לעידוד ההתחסנות.

פתיחה חלקה לבתי הספר וגני הילדים לאחר הסגר

כ-75% מתושבי העיר מעל גיל 16 קיבלו את החיסון הראשון

תחת הסיסמאות “יקנעם מתחסנת למען עתיד ילדינו”, “יקנעם מתחסנת ואומרת כן לחיים”, ו “יקנעם מתחסנת ומנצחת את הקורונה”, יצאה עיריית יקנעם בקמפיין חוצות לעידוד החיסונים בקרב תושבי העיר מגילאי 16 ומעלה.

בעיר שמחו לקבל את נתוני הרמזור החדשים ולפיהם שונה צבע העיר לצהוב (מכתום) מה שאיפשר לפתוח את מוסדות החינוך. הפתיחה, הן של גני הילדים, והן של בתי החינוך בכיתות א’-ד’ לאחר הסגר הממושך הייתה מצוינת, ובעירייה ובאגף החינוך כבר ערוכים לחזרתם של תלמידי ה-ו, וי”א-י”ב בראשית השבוע הבא. כפועל יוצא של פתיחת המשק הצפויה לרבות בתי עסק תתוגבר האכיפה ויושם דגש על התנהלות נכונה בכל העיר, ובדגש על מרכזי הקניות ביג וקניון G, וראש העיר, סימון אלפסי כבר שוחח עם מנהלי המרכזים וביקש לדאוג לשמור על הנהלים וכללי התו הסגול.

כחלק מהקמפיין לעידוד ההתחסנות יוציא ראש העיר אגרת שתתורגם לאמהרית ורוסית ותחולק לתושבים דוברי השפות הללו ותסביר את חשיבות החיסונים. אגרת זו מצטרפת לאגרת שהוציאו ראש העיר, מנהלת אגף החינוך ויו”ר הנהגת ההורים היישובית לכלל ההורים לשמור על הכללים ולהקפיד  על ההנחיות של משרד הבריאות לקראת פתיחת מערכת החינוך היישובית.

לאחר שהנתונים הראו שיש מאומתים רבים בני הקהילה האתיופית הוחלט לבצע הסברה רחבה בקרב האוכלוסייה הזאת ועובדי הרשות שעובדים עם הקהילה יגיעו אליה ויבצעו הסברה. לבני העדה יובאו הרצאות של רופאים בקהילה ואלו ייתנו מענה לשאלותיהם.

ביקנעם קצב החיסונים גבוה ומעודד. אחוז המתחסנים מעל גיל 16 במנה הראשונה עמד על כ- 75%, ובמנה השנייה על כ- 54%. למעלה מ- 91% מתושבי העיר בגילאי 50 ומעלה כבר התחסנו. בעירייה מדגישים את חשיבות ההגעה לחיסונים כי רק ככה נוכל לחזור לחיים מלאים ונורמאליים.

חידיל

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

“כולנו משוועים לחזור לחיים נורמאליים, והדרך לכך עוברת דרך קבלת החיסונים. מי האמין שפורים שנה שעברה שביקנעם עוד הספקנו לקיים עדלאידע ממש בדקה ה-90 ששנה אחרי עדיין לא יהיו אירועים, אלא שעכשיו יש חיסונים, ואני פונה לכל הצעירות והצעירים ולכל מי שטרם התחסן ללכת ולעשות זאת. רק ככה נוכל לחזור לשגרה וליהנות מאירועי תרבות, לקיים אירועים יישוביים, לחבק את הקרובים שלנו ללא חשש ועוד ועוד. החיסון חשוב בראש ובראשונה למען בריאותו של המתחסן, אבל גם למען משפחתו וסביבתו הקרובה. אני קורא לכל מי שטרם התחסן לעשות זאת. יחד ננצח את הקורונה”.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *