חג סיגד ביוקנעם

חגיגות סיגד ביוקנעם: מאות תושבים השתתפו בחגיגות הסיגד המסורתיות, האותנטיות והעשירות של קהילת יוצאי אתיופיה בעיר יוקנעם.
ביקנעם ממשיכים בקיום המסורת הנפלאה של קיום חגיגות סיגד לכל המשפחה, והשנה התקיימו החגיגות בסימן 30 שנה לעליית שלמה.
החגיגות שנערכו במתחם קולנוע הקיץ של יקנעם, וכן בספרייה הציבורית, היו עשירות מאוד, והן כללו בין היתר מופע ריקודים של בנות אלמז, הצגה לילדים “ירושלים של צבעים”, סדנת ריקוד וטקס בונה, דוכני פעילות לכל המשפחה כגון פיסול מחמר, קליעת צמות, ציור שמות באמהרית, צילומי מגנטים, דוכני מזון ועוד, והכל מלווה בתפאורה אתיופית אותנטית, ובכיבוד אתיופי מסורתי.
קייס רועי טמניו שבירך סיפר על דרכו מגיל צעיר להיות קייס ואמר שכיום הוא נחשב לקייס הצעיר ביותר בארץ. הקייס סיפר על ההנהגות של ביתא ישראל והדגיש בדבריו את חשיבות חג הסיגד וציין שזהו יום של סגידה, והיום שמבטא הכי טוב את כמיהתה של הקהילה האתיופית לירושלים. ראש העיר, סימון אלפסי בירך את החוגגים ואת הקהילה האתיופית בחג סיגד שמח, וקרא לקהילה להמשיך להיות קהילה חמה, ססגונית בעלת תרבות עשירה שתורמת רבות בכל מקום. רה”ע אמר שהקהילה בעיר היא מקור גאווה לכולנו, ושאנו שמחים שהם איתנו. בתום דברי השניים התכבדו הקייס וראש העיר בחיתוך הדאבו המסורתי, ולאחר מכן נמשכו החגיגות. סגן ראש העיר, רומן פרס בירך ואמר שהקהילה האתיופית כבר מזמן הפכה להיות חלק אינטגרלי מהקהילה היקנעמית, והוסיף שאנו שמחים לקיים כמה מספר ימים חגיגות אותנטיות. פרס איחל לקהילה להמשיך להתקדם ולהתפתח בכל התחומים. מנהל השותפות ונציג פדרציות אטלנטה וסנט לואיס בישראל, אליעד אליהו בירך ואמר שזו זכות גדולה לעמוד כאן בשם הסוכנות היהודית והפדרציות היהודיות של אטלנטה וסנט לואיס, והוסיף שחשוב לנו לחזק את השותפות עם קהילת יוצאי אתיופיה ולהאיר גם את האור המיוחד שלה בקהילות בארה”ב – אם במשחקי המכביה הספורטיביים, בשיתוף התרבות המפוארת של המוסיקה האומנות והאוכל של קהילת יוצאי אתיופיה ועוד.
חגיגות הסיגד התקיימו בשיתוף פעולה בין עיריית יקנעם, משרד העלייה והקליטה, המתנ”ס, תכנית מעוף, מרכז צעירים, מתנ”ס יקנעם מחלקת אירועים ומחלקת יחד יקנעם, שותפות אטלנטה סנט לואיס, ובנות השירות הלאומי.
ראש העיר יקנעם, מר סימון אלפסי:
“שמחים להמשיך ולקיים מסורת נפלאה ביותר של חגיגות הסיגד בעיר. התרבות האתיופית היא תרבות נפלאה ועשירה, ואני שמח שביקנעם אנו נחשפים אליה שוב ושוב. הקהילה האתיופית היא נכס למדינת ישראל וליקנעם, ותרומתה למדינה ולעיר רבה. אני מודה לכל השותפים להפקת האירוע על ערב נפלא שכלל מופעים ואירועים עם המון אווירה. יישר כח”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *