חלוקת מחשבים ביקנעם

שר החינוך יואב גלנט העניק כ- 400 מחשבים לתלמידי יקנעם

השר נפגש עם ראש העיר ומנהלות בתי הספר והעניק כ- 400 מחשבים שיחולקו לתלמידים.

השר גלנט: ביקנעם יש הרבה הצלחות

שר החינוך, ח”כ יואב גלנט הגיע ליקנעם והשתתף בטקס חלוקת מחשבים לתלמידים שהתקיים בתיכון “אורט אלון” בעיר. המחשבים חולקו במסגרת פרויקט ארצי “הכיתה הדיגיטאלית” להפיכת מערכת החינוך לטכנולוגית וחדשנית אותו יזם השר ואשר במסגרתו מחולקים 150 אלף מחשבים וחבילות תקשורת לתלמידים במדינת ישראל.

השר סיפר שבמשרדו מסכמים מבצע מאוד מוצלח של חלוקת המחשבים, וציין שהוא שמח לעשות זאת ביקנעם כי “יש לי קשר  לעיר וזו בשבילי כמעט כמו עיר מגורים”. השר דיבר על חשיבות פרויקט “הכיתה הדיגיטאלית” ואמר שכל ילד שאין לו מחשב, יהיה לו, והוסיף שבזכות הפרויקט יש 150 אלף ילדים שמקבלים הזדמנות, וכל מי שמקבל הזדמנות יצליח. השר אמר שבמסגרת העברת הסמכויות לשטח, מנהלות בתי הספר יקבעו את הקריטריונים לקבלת מחשב, ומי התלמידים שיקבלו, והוסיף שהמנהלים הם נקודת החוזק הכי משמעותית של מערכת החינוך כי הם אנשים מנוסים שנבחרו מתוך קבוצה גדולה, וכל חייהם סביב מערכת החינוך וסביב ביה”ס שלהם. השר סיפר שהוא מניע רפורמות משמעותיות מאוד שמעבירות את הכוח אל המנהלים בשטח. השר שיבח את רה”ע, סימון אלפסי על פועלו, פרגן ואמר שהוא עוקב אחר ההתפתחות של יקנעם לאורך השנים ורואה מה סימון  עשה לאורך השנים וסיכם: שמחתי להגיע ליקנעם למבצע חלוקת המחשבים עבור תלמידי העיר, יחד עם חברי הוותיק רה”ע, סימון אלפסי שמשקיע רבות בחינוך ילדי העיר. בחודשים הקרובים נמשיך לחלק 150 אלף מחשבים ניידים עבור כל ילדי ישראל דרך אלפי בתי ספר בכל רחבי הארץ, ובכך נקדם את המהפכה הדיגיטלית במשרד החינוך”. במהלך הטקס התייחס השר לפערים הדיגיטליים במערכת החינוך ואמר: התכנית הלאומית שהשקנו – “כיתה דיגיטלית” מהווה נדבך מרכזי במימוש המחויבות שלנו לצמצום פערים במערכת החינוך. כביטוי למחויבותנו זאת הצבתי יעד מרכזי עם כניסתי לתפקיד: לאפשר לכל תלמיד בישראל, ללא הבדל דת, מקום מגורים, או מצב סוציו אקונומי, את הכלים המיטביים להצליח ולפרוח, תוך השקעת משאבים חסרי תקדים בהיקפם. אנו מצויים בעיצומם של הקצאת רבבות מחשבים ניידים, התקנת תשתיות טכנולוגיות חדשניות בבתי הספר, ביצוע הכשרות של צוותי חינוך וביסוסו של מאגר תוכן דיגיטלי עשיר ומגוון. מחשב לכל ילד בעידן  הקורונה ובכלל, הוא תנאי בסיסי להצלחה, ואנו מובילים מאמץ ראשון מסוגו ליישמו במהלך השנה הקרובה”. ראש העיר, סימון אלפסי בירך ואמר שביקנעם החינוך הוא כל הזמן מעל הכל, והוסיף שיקנעם זכתה להיות בין הערים האיכותיות והמוצלחות בזכות הובלת מערכת החינוך, ורבות בזכות מערכת החינוך העיר מתפתחת. רה”ע פרגן לשר על פועלו הרב והמשמעותי ואמר שהוא עושה עבודה מצוינת ודואג לעתידה של מדינת ישראל.

חלוקת המחשבים הינה במסגרת פרויקט “הכיתה הדיגיטלית” של משרד החינוך אותו יזם ומוביל שר החינוך, יואב גלנט. המחשבים מחולקים לתלמידי בתי הספר לפי מפתח סוציואקונומי של כל בי”ס.  משרד החינוך פועל לחלק את המחשבים באופן צודק כדי להבטיח צמצום פערים אמיתי ולתת מענה ראוי לתלמיד המגיע מרקע כללי מוחלש. אך, בד בבד יינתן מענה לתלמידים מרקע כלכלי חברתי בינוני וגבוה שהקורונה פגעה בפרנסת הוריהם והם מתקשים לכלכל את המשפחה.

הטקס התקיים גם במעמד סגן רה”ע, רומן פרס, מנכ”לית העירייה, מוניק קונפינו, מנהלת אגף החינוך ד”ר סימה ניסלבאום, מנהלות בתי הספר, יו”ר הנהגות ההורים, ומספר תלמידות ותלמידים. הטקס היה מצומצם והתקיים בהתאם לכללי הקורונה. כדי לא ליצור התקהלויות ועל מנת לפעול בהתאם להנחיות משרד הבריאות חולקו המחשבים מראש לבתי הספר.

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

“אני שמח ומברך על הפרויקט הנהדר שמוביל שר החינוך. הקורונה הציבה בפנינו אתגרים רבים ורבות בזכות השר שעושה לילות כימים לחינוך דורות העתיד של המדינה אנחנו יכולים לה. בהובלת הפרויקט השר נותן שוויון לכולם. בזכות השר בעשרות אלפי בתים במדינה יש מחשבים והתלמידים יכולים ללמוד, להתפתח ולהגיע להישגים. יקנעם היא עיר חינוך מובילה ופורצת דרך, כאן כולם שווים ואני מודה לשר שמסייע לנו להוביל חינוך איכותי. נמשיך לפעול ולהעניק חינוך איכותי וכלים ללמידה גם בתקופת הקורונה המאתגרת”.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *