חיים ביטול זל

תושבי העיר ועיריית יקנעם נפרדה ממנהל האגף לביטחון ופיקוח והקב”ט היישובי, חיים ביטון ז”ל – מר ביטחון

ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי: בלתי נתפס. אבדה ענקית. יקנעם חייבת לו הרבה. תרם תרומה עצומה לביטחון היישוב ותושביו.

העיר יקנעם בכלל, ועיריית יקנעם בפרט נפרדו השבוע בכאב גדול ממנהל האגף לביטחון ופיקוח, והקב”ט היישובי, סא”ל במיל’ חיים ביטון שהלך לעולמו בטרם עת.

ביטון (65) מילא בכ- 40 השנים האחרונות שורה ארוכה של תפקידי ביטחון ביישוב. לפני כ-35 שנה שימש ביטון כמפקד המשמר האזרחי בעיר, ולאחר מכן עבר למלא את תפקיד קב”ט היישוב אותו מילא עד יומו האחרון. במסגרת תפקידו שימש ביטון גם כקב”ט מוסדות חינוך בעיר.

ביטון לקח על עצמו עוד ועוד תפקידי ביטחון במטרה לתת את מרב הביטחון לעיר ולתושביה. הוא ניהל וניווט את מערך החירום הביטחוני בעיר. כממונה על הביטחון דאג תמיד למוכנות העירייה לתרחישי החירום השונים. ביטון הוביל את מערך המקלטים הציבוריים והכנתם לחירום. הוא עשה לילות כימים למוכנות מערכת החינוך היישובית והתלמידים לחירום. בהובלתו זכתה העירייה להצטיינויות רבות ולפרסים בכל הקשור למוכנות לחירום, תחזוקת מקלטים ועוד.

רק לאחרונה ביטון הקים בשיתוף עם העירייה יחידת חילוץ בשעת חירום שפועלת בהתנדבות. תכנית שבנה להקמת מרכז הפעלה תוקצבה על ידי משרד הפנים ויוצאת לדרך בימים אלו.

בנוסף לאלו הקים ביטון יחד עם משטרת ישראל את השיטור העירוני וניהל אותו. לצד אלו שירת ביטון במילואים עד יומו האחרון וזכה בתעודת הצטיינות מאלוף פיקוד המרכז על “פועלו ותרומתו הייחודית ועל הצטיינות ודוגמא אישית”.

ביטון היה איש משפחה למופת שהקים וגידל משפחה לתפארת. הוא היה קשור בכל נפשו לרעייתו, ילדיו ונכדיו. ביטון הותיר אחריו רעיה: יהודית, שני ילדים: דודו ומלודי ושישה נכדים.

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

“הלם ותדהמה. חיים ביטון האיש, המפקד, הקב”ט והחבר איננו. זוהי בשורה מרה שאני לא מעכל. הייתה לי הזכות לקלוט את חיים ביטון לעבודה וזכות לעבוד איתו. את כל המלחמות והאירועים הביטחוניים שהיו עברנו יחד. במלחמת המפרץ הראשונה הייתי ראש מועצה חדש ויחד עם חיים עבדנו מסביב לשעון לביטחון התושבים כשהוא מנהל את כל העניינים הביטחוניים במקצועיות, בחריצות וביסודיות תוך דאגה לכל פרט ופרט. חיים דאג למוכנות העיר למצבי חירום של מלחמות, רעידות אדמה, ירי טילים ועוד. חיים היה הרבה יותר ממנהל. הוא היה חבר, שותף ומשפחה. תמיד אזכור אותו. יהא זכרו ברוך”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *