פינויי בינויי ביקנעם

פינוי בינוי ביוקנעם – נכון לעכשיו אין שום תכנית להתחדשות עירונית/פינוי בינוי בשכונת “נוף לכרמל” שרלוונטית ושאנו מכירים ומובילים

בעיריית יקנעם מבהירים שלאור פניות שהגיעו לרשות ולפיהן בחודש האחרון ישנם פרסומים, ואף מסתובבים אנשים בשכונה הוותיקה “נוף לכרמל” ומדברים עם דיירים על תכניות עתידיות של התחדשות עירונית/פינוי בינוי, שאין שום תכנית רלוונטית כזאת שעל הפרק.

נושא התחדשות עירונית/פינוי בינוי נמצא על שולחן העירייה כבר מספר שנים, אולם עד כה הוא טרם קודם בשל חוסר כדאיות כלכלית ליזמים, דבר שמאוד אופייני לערים שנמצאות בפריפריה. העירייה ומשרד הבינוי והשיכון הכינו תכנית מקיפה שבדקה את הנושא כולו לעומק לרבות עניין התשתיות, ובבדיקה נמצא שבשכונה שיש בה כ- 400 דירות, על מנת שהתכנית שתקודם תהיה כלכלית, צריך לבנות על כל דירה 6-7 דירות, קרי למעלה מ- 2500 דירות בשכונה. על מנת שזה יקרה המדינה צריכה לתת קרקע משלימה לכ- 1000 דירות, וקרקע כזאת אין בנמצא ביקנעם.

שכונת “נוף לכרמל” לא יכולה כמובן לקלוט מסה כל כך אדירה של דירות, ואין לה את התשתיות לכך. מדובר בשכונה ותיקה מאוד שהיא ראשיתה של העיר ואשר נבנתה לפני כשישה עשורים ויש  בה כניסה/יציאה אחת, כבישים לא רחבים, חניה בלתי מספקת, והיא למעשה לא ערוכה בשום דרך להרחבה כל כך גדולה. בעירייה בטח ובטח לא מתכוונים לבנות על פארק גנדי ומגרשי הספורט להנאת התושבים שנמצאים בשכונה. כאן המקום לציין שבשנים האחרונות השכונה שופצה והושקעו למעלה מ-10 מיליון ₪ בשיפוץ בניינים ובטיפוחה.

בשל כל אלו, העירייה לא תומכת בשום תכנית שקיימת או שהוכנה על ידי חברה כזאת או אחרת מטעמיה שלה, והיא ממשיכה לחפש ביחד עם המטה להתחדשות עירונית אפשרויות רלבנטיות ומציאותיות, ונכון להיום אין שום תכנית שהעירייה מקדמת או אחראית לה.

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

“אנו בודקים את כל האפשרויות על מנת להרחיב  את העיר למען דורות העתיד שלנו, ועמלים לילות כימים כדי לעשות זאת הכי נכון. התחדשות עירונית ופינוי בינוי נלקחו בחשבון, אבל מבדיקה מקיפה שערכנו מצאנו שלאופציה הזאת בשכונת “נוף לכרמל” אין שום כדאיות כלכלית ליזמים. בכלל אין כדאיות כלכלית לתכניות מן הסוג הזה בכל הפריפריה, אלא רק בת”א ובגוש דן. אין לנו שום כוונה לבנות בשכונה רבי קומות, או לבנות על פארק גנדי ומגרשי הספורט שהתושבים וילדי השכונה נהנים מהם יום יום”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *