סוף המאבק נגד קרינה ברחוב הרותם ביקנעם. מומלץ לבצע בדיקות קרינה בכל בית לפני רכישה או השקעה בנדל”ן מסחרי או למגורים. האנטה שפלטה קרינה הוסרה לבסוף. מאבק של למעלה מעשור הסתיים סופית, ובסיומו קיים ראש העיר, סימון אלפסי את הבטחתו לדיירי רחוב הרותם, וחברת פרטנר הסירה סופית את האנטנה שהציבה ברחוב, ופירקה את כל הציוד.
 

לא עוד קרינה

הוסרה סופית האנטנה מרחוב הרותם – אין יותר קרינה ביקנעם, ברחוב הרותם.
מאבק של למעלה מעשור הסתיים סופית, ובסיומו קיים ראש העיר, סימון אלפסי את הבטחתו לדיירי רחוב הרותם, וחברת פרטנר הסירה סופית את האנטנה שהציבה ברחוב, ופירקה את כל הציוד. למקור קרינה שכזה ישנה השפעה על ערך ושווי לרוכשים מבחינת השקעת נדל”ן למגורים עבורם, או כתוספת הכנסה עתידית.
המאבק היה ארוך ומייגע וכלל הליך משפטי ארוך ותביעות בבית המשפט. בניסיון למצוא פתרון התקיימו דיונים רבים ונערכו פגישות בין עיריית יקנעם לחברת פרטנר אולם ללא הצלחה, וזאת עד שבית המשפט שלח את שני הצדדים להגיע לפתרון מוסכם בטרם ייתן הוא את פסיקתו. שני הצדדים הגיעו להסכמה בדבר מקום חלופי, ועתה לאחר שהאנטנה הוסרה הלכה למעשה אפשר לברך על המוגמר. ראש העיר, סימון אלפסי ברך את הדיירים ואמר להם שהוא מאוד שמח שעמד בהבטחתו, והוסיף שלמרות שהיה מאבק ארוך וקשה במהלכו עירב את שרי הממשלה הרלבנטיים, התעמת עם משרדי ממשלה, ואף הגיע עד ליועץ המשפטי לממשלה, הוא בסופו של דבר השתלם. רה”ע ציין שהניצחון הושג מול מערכת משומנת ומול גורמים בעלי אינטרס.
סלע המחלוקת בין עיריית יקנעם לחברת פרטנר לאורך השנים היה מיקומה של האנטנה החדשה. העירייה הציעה מספר מקומות חלופיים כשלכולן מכנה משותף אחד והוא התנאי של העירייה ולפיו האנטנה החדשה לא תוצב בסמוך לבתי מגורים. בפרטנר התנגדו נחרצות, אולם בסופו של דבר הסכימו, והאנטנה החדשה הוצבה במקום חלופי לא ליד בתי מגורים.
 
בדיקות קרינה
אנו חיים בעולם שכולו מיכשור תקשורתי, סלולרי, חשמלי – במיוחד חשמל במתח גבוה ועוצמות גבוהות. קרינה אלקטרומגנטית וגם קרינה סלולרית נמצאת כמעט בכל מקום. תלוי רק מה העוצמה? קרינה סלולרית או קרינה אלקטרומגנטית, זה ממש הכרח לשמור על בריאות הציבור ואיכות הסביבה. משום כך  בדיקת קרינה הינה  מומלצת ובלבד שתבוצע על ידי חברה מקצועית עם בודקי קרינה מומחים בעלי הסמכה ניסיון והכשרה.
בעירייה ימשיכו לעקוב ובשיתוף המשרד להגנת הסביבה יתקיימו בדיקות קרינה תקופתיות על מנת לוודא שהאנטנה החדשה עומדת בכל הדרישות והתקנים ולא פולטת קרינה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *