מרכז צעירים יקנעם

היחידה לחיילים משוחררים בעיר יקנעם:
הבית של החיילים המשוחררים ושל מסיימי השירות הלאומי אזרחי.
יוליה גלייסר קרוליצקי, רכזת היחידה : אנחנו מחלקים כסף
ביחידה לחיילים משוחררים שבמרכז צעירים בעיר יקנעם דואגים כל הזמן לחיילות ולחיילים לאחר שירותם הצבאי, כמו גם למסיימי השירות הלאומי אזרחי, ונותנים מענים רבים בראשית הדרך האזרחית הבוגרת.
ביקנעם כ- 1700 חיילות וחיילים משוחררים. הזכאות להטבות היא 5 שנים מיום סיום השירות (10שנים לחיילים בודדים ולמשרתי מילואים פעילים).
במסגרת השירות במרכז הצעירים מקבלים המשוחררים ייעוץ והכוונה אישית פרטנית. בפגישות חושבים יחד מה מתאים להם, ובהתאם נבנה תמהיל לימודים או תעסוקה לכל אחד ואחת. ישנה התייחסות לנושא העבודה המועדפת. הביטוח הלאומי, מס הכנסה ושירותי בריאות.
במסגרת השירות במרכז הצעירים מתקיימות סדנאות שונות וקורסים מגוונים: סדנת הכשרה ליציאה מן הבית, סדנת משתחררים (צפויה בקרוב) ועוד. בנוסף, ניתנות הטבות עבור קורס פסיכומטרי במספר מכונים. ובימים אלו עובדים על קורס נוסף שעתיד להיפתח במהלך חודש ינואר.
הפונים מקבלים מידע בעל ערך רב לגבי זכויותיהם ובדרך זו למעשה מקבלים כסף שהם זכאים לו ולא מודעים לכך.
למרכז דף פייסבוק בשם “רכזת חיילים משוחררים יקנעם”. זהו דף פעיל בו ניתן לקבל מידע רב.
בנוסף לכך נפתחו קבוצות וואטס אפ למחפשי עבודה, מלגות, חיילים משוחררים ועוד.


יוליה
יוליה גלייסר קרוליצקי – רכזת חיילים משוחררים ביקנעם

היחידה לחיילים משוחררים בעיר יוקנעם : את היחידה לחיילים משוחררים ביקנעם מרכזת תושבת העיר, יוליה גלייסר קרוליצקי. יוליה רואה בתפקידה שליחות אמיתית וקוראת לכל החיילות והחיילים שהשתחררו או לקראת שחרור, וכן למסיימי השירות הלאומי האזרחי לבוא ולשמוע על הזכויות שלהם, זכויות ששוות להם הרבה כסף לדבריה. רכזת חיילים משוחררים נמצאת במרכז הצעירים שנמצא במרכז העיר בבניין הספרייה הישנה.
ראש העיר, מר סימון אלפסי:
“יקנעם דואגת לחייליה במהלך שירותם וגם עם שחרורם, וזו זכות גדולה עבורנו. היחידה לחיילים משוחררים בעיר עושה עבודה נהדרת ומאות משוחררות ומשוחררים נהנים מהכוונות מאוד חשובות לגביהם בתקופה של חישובי מסלולים, ובתקופה של חוסר ודאות בה רב הנסתר על הגלוי. אני קורא לכל החיילות והחיילים המשוחררים ולמשוחררי השירות הלאומי לבוא וליהנות משירותי היחידה ודרך זאת גם לחסוך כסף מצד אחד וגם להרוויח כספים מצד שני. אנו כאן תמיד בשבילם”.
סגן ראש העיר, מר רומן פרס:
“זו זכות גדולה עבורנו לדאוג לחיילות וחיילי היישוב, לבנות ובני השירות הלאומי. יקנעם התברכה בנוער איכותי שתורם בשירותו הצבאי/לאומי תרומה משמעותית לעיר ולמדינה ואנו גאים בהם. אני קורא להם להגיע ליחידה לחיילים משוחררים ולקבל מידע שיסייע להם מאוד וששווה המון כסף. תודה ליוליה על העבודה המצוינת שהיא עושה. נמשיך לפעול למען החיילים ובני השירות הלאומי לאורך כל הדרך”.
רכזת היחידה לחיילים משוחררים, הגב’ יוליה גלייסר קרוליצקי:
“התקופה הראשונה בחיי האזרחות היא מאוד מבלבלת. פתאום, לראשונה בחייהם, הצעירים עומדים מול בחירות משמעותיות שמעולם לא התנסו בהן; לימודים מול עבודה, מה ללמוד ואיפה, ואיך בכלל בוחרים מה ללמוד? אני כאן כדי לעזור לכל אחד מהמשוחררים לבנות את המסלול שהכי מתאים לו/ה. הרבה מהצעירים לא יודעים מה הם לא יודעים. יש להם המון סימני שאלה וקשה מאוד לקבל החלטות גורליות בתנאים כאלה. מוזמנים לפנות אלי, בטלפון 04-9591236”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *