ביקור מנכל משרד החינוך ביוקנעם

מנכ”ל משרד החינוך ומנהלי המחוזות מכל הארץ הגיעו ליקנעם ללמוד מקרוב על תכנית ‘עיר מובילה חשיבת עתיד’ שמובלת במערכת החינוך היישובית

מנכ”ל משרד החינוך: רואים את התלמידים ומבינים הכל. פה התכניות סדורות ולא סיסמאות ריקות מתוכן. למדנו איך יוצרים דור נפלא. סימון איש חזון גדול

מנכ”ל משרד החינוך, עמית אדרי, מנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך, ד”ר אורנה שמחון, מנהלות ומנהלי מחוזות מכל הארץ, ומפקחי חינוך הגיעו ליקנעם ללמוד מקרוב על חדשנות בחינוך והובלת תכנית ‘עיר מובילה חשיבת עתיד’ במערכת החינוך היישובית.

הביקור החל בבית חינוך למדעים ואמנויות ע”ש יצחק נבון שאירח את כולם יחד עם בית חינוך חמ”ד הדסים, ולאחר מכן המשיך לתיכון אורט לחדשנות ומצוינות ע”ש שמעון פרס.

ראש העיר, סימון אלפסי סיפר לאורחים על המודל החינוכי שמובל ביקנעם, ועל השקעותיה הרבות של הרשות בחינוך. רה”ע סיפר שביוקנעם מאמינים בכולם, ודיבר בגאווה על ממוצע הזכאות לבגרות בתיכון אורט שגדל משנה לשנה ועומד על למעלה מ- 91%, 0% נשירה, היותה של יקנעם עיר אקדמאית עם כ- 40% אקדמאים תושבי העיר ועוד. מנהלת בית החינוך למדעים ואמנויות, שושי בן יוסף סיפרה שבבית ספרה בונים היום את העתיד, ואצלם מפתחים כלים שמסייעים לחשיבה עתידית, קובעים מטרות וחותרים לשינוי. מנהלת חמ”ד הדסים, יפעת כוכבא סיפרה שתלמידיה בשכבות ד’ – ו’ הפכו להיות יזמים, ושבבית הספר חולמים, יוצרים ומגשימים.

בתום הדברים ביקרו כולם בתחנות השונות ושמעו מהתלמידים על הפרויקטים שהם מובילים.  משם המשיך הביקור לתיכון אורט, והמנהלת, עדה אברכהן שמש סיפרה שאצלם מיומנים בלחשוב אחרת, ושהעשייה הרבה בתקופת הקורונה הוכיחה שהם צועדים בדרכים נכונות. המנהלת התגאתה שבבית ספרה יש 0% נשירה, 100% הגשה לבגרות, שהם מובילים פדגוגיה חדשנית, ואצלם בונים בוגר חסין עתיד שדבר לא יפתיע אותו, וציינה שתלמידיה רוכשים כלים שהם מתנה לכל החיים. מנכ”ל משרד החינוך וצוותו עברו גם כאן בין התחנות השונות ושמעו על האפליקציות שהתלמידים מפתחים, על עולם היזמות, על חדשנות וחשיבת עתיד, ועוד. מנכ”ל משרד החינוך אמר שרואים תכנון, יצירה, למידה והדברים מאוד מרשימים. המנכ”ל ציין שפה הסיסמאות לא נשארות על הקיר, ואמר שמרשים לראות את התלמידים ואת הצוותים עם ברק בעיניים וזה הכי חשוב. מנהלי המחוזות היו מוקסמים ואמרו שראו כאן כן גדול ומרשים, והדגישו שכשיש דרייב הדברים קורים. המנהלים שיבחו את התהליך הלימודי שבונה בן אדם ואת מרחב היצירה של הצוות החינוכי ואמרו שהם מתקנאים ביקנעם, שקיבלו כאן שיעור גדול ושככה בונים עתיד.מנהלת אגף החינוך בעירייה, ד”ר סימה ניסלבאום אמרה שבמערכת החינוך היישובית יש קשר בין דיבור למעשה, והעתיד כבר כאן.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“ביקור מרגש ומפגשים של נחת עם התלמידים. ביקנעם החינוך מעל הכל, ואנו עושים זאת הלכה למעשה. שמחנו להציג בפני המנכ”ל ומנהלי המחוזות את העשייה החינוכית כאן ואת השקעותינו הרבות, ואני שמח שהם בחרו להגיע לכאן ללמוד מאיתנו וליישם במחוזותיהם. ביקנעם גדל דור שמתבטא היטב, דור נפלא למדינה. כל הכבוד למנהלות עדה ויפעת שעושות עבודה מצוינת. ההערכה הגדולה ביולר היא לתלמידים שמוכיחים שיש לנו עתיד”.

מנכ”ל משרד החינוך, מר עמית אדרי:

“רואים את התלמידים ומבינים הכל, וזו המטרה שלנו. כאשר רואים מה מקבלים התלמידים לעתידם, רוצים להבין את התהליך ולקחת אותו לעוד מקומות. סימון איש חזון גדול, אין מה  שמסמל חזון יותר ממה שראינו פה. סימון נתן שיעור חשיבה נפלא לפני 30 שנים. למדנו מהמחוז, מהעיר ומבתי הספר איך יוצרים דור נפלא”.

מנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך, ד”ר אורנה שמחון:

“גאה ונרגשת לארח את מנכ”ל המשרד, עמית אדרי, יחד עם מנהלי כלל המחוזות, במחוז הצפון ולהציג בפניהם את המשנה החינוכית והעשייה הענפה במחוז כולו, בזרקור על העיר יקנעם. חזון מחוז הצפון הוא להקים אקוסיסטם מחוזי שיאפשר ליזמות ולחדשנות לצמוח בבתי הספר, לאפשר לבתי הספר חשיבת עתיד, במציאות חיינו המשתנה. ליצור מערכת פעלנית של אנשים שיוזמים ומעצבים את עתידם. לשם כך אימץ המחוז את 6 עקרונות הפעולה של פדגוגיית חשיבת עתיד כסט פעולות להתמודדות עם אתגרי העתיד. במהלך הביקור הדגימו התלמידים בבתי הספר השונים בעיר את היוזמות החינוכיות והפרויקטים שהעלו באופן מקצועי ומרגש את העשייה החינוכית ביקנעם, כעיר חושבת עתיד בהובלתו של ידידי ושותפי, סימון אלפסי אשר נותן מרחב גדול ליוזמה, ליצירה ולפיתוח חינוכי לוקלי. כל אלו התאפשרו בזכות צוות חינוכי מצוין שניכרת בו התשוקה והמחויבות לעשייה, לתהליכים חינוכיים אשר בונים בני אדם, קהילה ועתיד”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *