בדיקות קרינה 

קיימת קרינה ביקנעם מאנטנות סלולריות וגם מעמודי חשמל – כמו בכל עיר בארץ.לכן גם סגרו גני ילדים ביקנעם.  מיגון נגד קרינה יכול להועיל במיוחד אם הוא מקצועי ומבוצע כייאות.
ברחוב המיצר החליטה העירייה לסגור 2 גני ילדים במקום עקב קרינה אלקטרומגנטית שנובעת מעמוד חשמל ברחוב. השאלה שנותרה היא האם ניתן  להגן ולבצע מיגון נגד קרינה עבור תושבים שמתגוררים שם, עוברי אורח ושאר אנשים. ברחוב זה ישנו קו מתח גבוה על פי הערכה בלבד – למרות שטענות שנשמעות הם : שאין כך הם פני הדברים מצד כמה גורמים מעורבים.
עלות הזזת קו מתח זה נאמד בלא מעט מיליוני שח, בישיבת מועצת העיר שהתקיימה במאי 2007 עלה על סדר היום החלטה לגבי סגירת גני הילדים שנמצאים בסמיכות לקו המתח הגבוה, וכמו כן סיכום עם שר התשתיות, בנימין בן אליעזר, בנושא העברת קו מתח עליון. אבל העלות היא הגורם המכריע  – נגד הזזת קו המתח שעובר מעל גגות הבתים במקום.
חברת החשמל – דלת המשאבים והכסף הפנוי – טוענת שקו המתח נמצא שם עוד לפני שבנו את הבתים והיו צריכים להמנע מבניית השכונות בסמוך אליו.

גם פוסט שפורסם בפייסבוק :
https://www.facebook.com/yoqneam.org.il/posts/880520795335944
ציטטה
“…
ישנו דו?ח קרינה שניתן לנו על ידי עיריית יקנעם ובו ניתן לראות בתמונה המרכזית שישנה המלצה חדה לתחם פיר חשמלי הפולט קרינה ופוגע בילדינו! אך את העירייה זה לא מעניין !
בינתיים ילדינו חשופים לקרינה!!!!!
..”

מעלה אולי מצב לא נעים של קרינה וחוסר מיגון מפני הקרינה המסוכנת – אם אכן ישנה .

עיריית יקנעם מפרסמת באתר מיקומים של אנטנטת סלולריות מעודכן לשנת 2016
http://www.yoqneam.org.il/city/echo/sviva/Documents/%d7%90%d7%a0%d7%98%d7%a0%d7%95%d7%aa%20%d7%a1%d7%95%d7%9c%d7%90%d7%a8%d7%99%d7%95%d7%aa.pdf
 :

בעת ביצוע בדיקות קרינה – צריך  לאתר את מקורות הקרינה ולבצע מדידות קרינה.
הזמינו רק בודק קרינה בעל הסמכה והיתר מדידה, מהמשרד להגנת הסביבה.
מודד מוסמך בעל היתר בתוקף ומכשיר מדידה מכוייל המופיע באופן מפורש וברור בהיתר של מודד הקרינה.
כמו כן, יש לדרוש מבודק הקרינה דוח מדידת קרינה מלא ומפורט.

(פורסם ב 2017-07-09 )

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *