חדשות  הדפס

יקנעם פיתוח ותנופה
אחראי ראשי לשעבר על שיקום ופיתוח וושינגטון: בפיתוח יקנעם הושקעה מחשבה רבה. רואים שראש העיר חושב לטווח הארוך ויודע לרדת לעומקם של פרטי פרטים


יקנעם פיתוח ותנופה
אחראי ראשי לשעבר על שיקום ופיתוח וושינגטון:
בפיתוח יקנעם הושקעה מחשבה רבה. רואים שראש העיר חושב לטווח הארוך ויודע לרדת לעומקם של פרטי פרטים


משלחת של כ-50 איש מכל רחבי העולם, חברי קבוצת השולחן העגול הבינלאומי לשינוי קהילתי, ומשתתפי כנס הון חברתי כבסיס לקהילתיות מתחדשת הגיעה לביקור וסיור בעיר יקנעם במטרה לערוך היכרות עם העיר שעשתה שינוי אדיר בחלוף השנים תוך התמקדות בתחום הצעירים. במהלך הביקור נפגשו חברי המשלחת עם ראש העיר סימון אלפסי, ועם מהנדס העיר אדריכל מייק סקה. חברי המשלחת שהגיעו הינם מומחים ממדינות רבות ברחבי העולם כגון: ארה"ב, רוסיה, הודו, שווייץ ועוד, ואליהם הצטרפו עוד כ-20 משתתפים ישראלים נציגי הג'וינט, משרד הרווחה, האקדמיה וחברי ארגונים נוספים.
ראש העיר, סימון אלפסי בירך את חברי המשלחת על שבחרו להגיע ולהתארח ביקנעם ואמר להם שסיפורה של יקנעם הוא למעשה הסיפור של מדינת ישראל, ושיקנעם כיום נחשבת למותג של עיר איכותית, מצוינת ומשגשגת. אלפסי הוסיף עוד שרבים רוצים לעבור ולגור ביקנעם בגלל מערכת החינוך המצוינת, התרבות המפותחת, אזורי התעשייה הרבים, ענפי הספורט, והעובדה שיש הקפדה ברמה גבוהה על שמירת הסביבה. ראש העיר גילה למשתתפים שהשמירה על הסביבה מתבטאת הלכה למעשה בשטח שעה שמחישוב הנתונים הבסיסיים עולה שביקנעם כיום יש כ- 100 מ"ר שטח פתוח פייר תושב, בעוד שבת"א יש רק 8 מ"ר פייר תושב. אלפסי הוסיף שהעבודה שנעשית ביקנעם היא של רבים, שהעיר נחשבת להצלחה גדולה, ושהוא גאה במיוחד בחיבור המצוין בין הקהילות. בהמשך היום ביקרו חברי המשלחת בתל יקנעם שם זכו לסיור מודרך, מעמיק ומרשים ממנהלת המרכז החינוכי ברשות העתיקות, נירית קורן לורנס. הקבוצה סיירה גם בשכונות הוותיקות והחדשות, תצפתה על המרכז המסחרי, וביקרה במתנ"ס שם נפגשה חברי קהילת "שחר".
בסיום הביקור והסיור הודו המשתתפים לראש העיר, שיבחו אותו על עשייתו הרבה, ואף התעניינו אם יהיה מוכן לבוא ולהיות ראש העיר בעירם.
 מנהלת אגף הקהילה "שדמות", מכללת אורנים גב' שרה שדמי-וורטמן:
"צוות השולחן העגול הבינ"ל כולל פעילים, יועצים ומומחים מהעולם כולו. במסגרת השולחן יש דיונים רבים. הגענו ליקנעם כדי לראות מהי הצלחה של בינוי קהילתי בכל המובנים, ואיך רשות גדלה וצומחת קולטת ומפתחת צעירים."
ג'יימס ג'ובסון (אחראי ראשי לשיקום ופיתוח וושינגטון בסוף שנות ה-60 ובין השנים 1979-1982:
"התרשמתי עמוקות מהביקור ביקנעם. ראש העיר עושה עבודה מצוינת. רואים שיש פה חשיבה ותכנון עומק לטווח ארוך של זמן. החשיבה מתבטאת בדברים גדולים וקטנים כאחד. יקנעם היא דוגמא לאיך צמיחה גדולה ומהירה לא הצליחה לעצור את גל ההצלחות היישובי."


2011-03-02