חדשות  הדפס

לומדים מחשבים ביקנעם
לומדים מחשבים ביקנעם - נשים בגילאי 30 ומעלה אשר מרביתן אמהות לילדים סיימו השבוע בעיר יקנעם סדנא להכרת המחשב בה למדו בין היתר על המדיום האינטרנטי ושימוש בדוא ל

לומדים מחשבים ביקנעם
8 נשים בגילאי 30 ומעלה אשר מרביתן אמהות לילדים סיימו השבוע בעיר יקנעם סדנא להכרת המחשב בה למדו בין היתר על המדיום האינטרנטי ושימוש בדוא"ל. הסדנא המיוחדת פרי שיתוף פעולה של עמותת "מאיר פנים" ומחלקת הרווחה בעיריית יקנעם הינה רעיון של הנשים עצמן והיא באה במטרה לסייע להן לצמצם את הפער הדיגיטלי בינן לבין ילדיהם, לחזק להן את ביטחונן העצמי בשימושי מחשב, לגרום להן להרגיש מעורות יותר בנעשה ובפיתוחי הטכנולוגיה, ואולי גם למצוא פרנסה בתחום. בנוסף לאלו, הסדנא הוכחה גם כיעילה לשם חיזוק הקשר בין ההורים לילדיהם, שעה שההורים משמשים דוגמא לילדיהם בכך שהם מוכיחים להם הלכה למעשה שבכל גיל ניתן ללמוד ולהגיע להישגים. הילדים מצידם גאים בהוריהם, גולשים איתם יחד, וכולם שותפים לחוויות משותפות ולחיזוק הקשר.
הבוגרות הנרגשות הודו לעמותת "מאיר פנים" ולעיריית יקנעם ומחלקת הרווחה על התמיכה והסיוע, וביקשו לאפשר להן קורס מתקדם בתחום כדי שיוכלו להמשיך ולהתפתח. הן סיפרו בגאווה עצומה שעבורן העולם האינטרנטי כבר לא שייך רק לצעירים, ושהן כבר מבצעות רכישות באינטרנט, ואפילו נכנסו לסבב המשפחתי לשימושי מחשב, דברים שהיו בגדר חלום עד לא מזמן. בטקס הסיום והענקת התעודות בירכה מנהלת מחלקת הרווחה תמי ראש את הבוגרות ואמרה להן שהיא גאה בהן ובלימודיהן ושהן הוכיחו שלמרות הקשיים השמיים הם הגבול, ובזכות הכוחות שלהן חלומות מתגשמים. ראש קראה לנשים לא לפחד וכל הזמן להעיז. מנהלת פרויקטים במאיר פנים, הגב' כוכבה רוזנפלד בירכה אף היא את הבנות ואמרה להן שחינוך והשכלה הם המפתחות להצלחה, ואלו אינם תלויי זמן או גיל  ולכן יש לדבוק בהם. 


2011-01-10