חדשות  הדפס

אמפיתיאטרון מרכז מוזיקה והופעות ביקנעם
ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי: אני פועל להפוך את האמפיתיאטרון בעיר למרכז מוזיקה והופעות פתוח שניתן יהיה לקיים בו אירועי ענק ויובאו אליו אמנים מן השורה הראשונה

אמפיתיאטרון מרכז מוזיקה והופעות ביקנעם
ראש העיר סימון אלפסי:
אני פועל להפוך את האמפיתיאטרון בעיר למרכז מוזיקה והופעות פתוח שניתן יהיה לקיים בו אירועי ענק ויובאו אליו אמנים מן השורה הראשונה
ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי פועל  לשדרג באופן רציני את האמפיתיאטרון העירוני ולהפוך אותו למרכז אירועים עירוני פתוח, וזאת במטרה לענות על הצרכים היישוביים מחד, ולאפשר לתושבי העיר והאזור לצרוך תרבות מן השורה הראשונה מאידך.
על פי התכנית, האמפיתיאטרון הקיים יעבור שיפוץ מלא וישודרג. במקום הדשא שיוסר יובאו מושבים מיוחדים וממוספרים, והאמפיתיאטרון יחולק לאזורים אזורים. בנוסף לכך תורכב במקום תאורה מיוחדת שתותאם להופעות בסדר וגדל ענק.
לשם מימון התכנית נפגש ראש העיר עם מספר שרים שרלוונטיים במטרה לרתום את משרדיהם לצורך ביצוע התכנית. השרים מצידם שמעו את ראש העיר ואת תכניתו שמצאה מאוד חן בעיניהם, והבטיחו לסייע ולהשתתף בעלות ביצוע הפרויקט ופיתוחו.
תכנית האמפיתיאטרון תהיה תכנית בשלבים. כיום התכנית נמצאת בשלבי תכנון לקבלת היתר, ולאחר מכן ייצא מכרז ראשון במטרה להסדיר את כל נושא התשתיות במקום והכנת הבסיס להנחת מושבים. בשלב הבא, יוזמנו כיסאות מיוחדים מחו"ל. עבודות הפיתוח מתוכננות להתחיל  לאחר יום העצמאות, והצפי הוא שתוך שנתיים ניתן יהיה לסיים את הפרויקט כולו. עלותו הכוללת של הפרויקט הינה כ- 5 מליון ₪.
הפרויקט הנ"ל מתווסף לשורה של פרויקטים שהעירייה מקדמת ושכוללים את בניית קריית החינוך החדשה, בניית הקאונטרי קלאב, בנית מגרשי ספורט בכל רחבי העיר יקנעם  ועוד.
ראש העיר, מר סימון אלפסי:
"מדובר בתכנית שאני מקדם כבר קרוב לשנתיים, ועכשיו היא מתחילה לרקום עור וגידים. רתמתי לעניין משרדי ממשלה שיסייעו לנו, והשנה גייסתי 2 מליון ₪ לטובת הפרויקט, ואלו יושקעו בתשתיות והנחת בסיס לכיסאות. יקנעם היא עיר גדלה ומתפתחת והתושבים ראויים למרכז מוזיקה ואירועים פתוח, חדש ומתקדם. טקס סיום לימודים של "אורט אלון" למשל, מביא אליו למעלה מ – 2000  תושבים ויש צורך לתת לכך מענה הולם. בנוסף לאירועים מן הסוג הזה נביא לעיר אומנים מובילים מן השורה הראשונה ונדאג להביא גם הופעות של אמנים מחו"ל. הכול על פי דרישת התושבים ורצונותיהם. האמפיתיאטרון החדש ישים את יקנעם על מפת התרבות הארצית, ולמקומות כמו קיסריה ויד אליהו יצטרף האמפיתיאטרון החדש ביקנעם


2011-01-04