חדשות  הדפס

דירות ביקנעם - עיר אטרקטיבית
עשרות משתתפים במפגש פתוח עם מהנדס עירית יקנעם אדריכל מייק סקה. יקנעם היא עיר אטרקטיבית שנהנית מחינוך מצוין, פארק תעשייה משגשג ובנייה ירוקה שתורמת רבות לאיכות הסביבה.

עשרות משתתפים במפגש פתוח עם מהנדס עיריית יקנעם אדריכל מייק סקה
עשרות של משתתפים, מחציתם תושבי העיר יקנעם ומחציתם תושבי חוץ אשר בוחנים אופציה לשיפור דיור או מעבר לעיר השתתפו במפגש פתוח עם מהנדס העיר, אדריכל מייק סקה שנערך בבניין העירייה.
בפני המשתתפים הוצגה מצגת רחבה, מפורטת ומקיפה על העיר והתפתחותה העתידית, והם זכו לקבל נתונים רבים בעניין. המשתתפים שמעו שיקנעם הינה עיר ירוקה אשר חיה, מתקדמת ומתפתחת תוך דו קיום עם הטבע, ושכל הבנייה בעיר החל מ-2011 תהיה בנייה ידידותית לסביבה בלבד. המשתתפים שמעו גם שיקנעם היא צומת דרכים מרכזי ושבכל יום נכנסים לפארק התעשייה בעיר אלפי עובדים. מהנדס העיר הסביר על השכונה האקולוגית שעתידה להיבנות ולכלול 1500 יחידות דיור ואשר תיבנה לפי תו תקן של בנייה ירוקה של מכון התקנים, ותכלול את המנגנונים הכי מחמירים, ובנוסף לכך, בכל מגרש יהיה מתקן למחזור מים. המשתתפים קיבלו תיאור מפורט של התחבורה העתידית בעיר ובאזור, כולל רכבת ובנית שדה תעופה אזורי. המשתתפים קיבלו הסבר על בניית הקאונטרי קלאב שצפויה להסתיים בעוד שנה ושמעו שמדובר בקאונטרי עירוני פנימי שמובנה לצרכים של תושבי העיר, ולא על מנת להיות קאונטרי אזורי.
התושבים שמעו גם על מערכת החינוך האיכותית ועל פארק תעשייה חדש שצפוי לקום בין עין העמק לאליקים בשיתוף עם המועצה האזורית מגידו, דליית אל כרמל ועוספיה. המשתתפים שאינם תושבי יקנעם הסבירו שהגיעו למפגש לאחר ששמעו רבות על העיר, ביקרו בדוכניה בירידים השונים והתלהבו מאוד, וברצונם לבדוק אופציה להעתיק את מגוריהם ליקנעם. בסיום המפגש ענה מהנדס העיר לכל השאלות שהוצגו בפניו.
מהנדס העיר, אדריכל מייק סקה:
"יקנעם גודלת ומתפתחת כל הזמן. העיר גדלה ב- 500% מאז שנות ה- 70. בעבר לא ידעו איפה יקנעם נמצאת. כיום מדובר בעיר שהיא מותג וצומת דרכים מרכזי לכל צפון המדינה. יקנעם היא עיר אטרקטיבית שנהנית מחינוך מצוין, פארק תעשייה משגשג ובנייה ירוקה שתורמת רבות לאיכות הסביבה".


 


2010-11-08