חדשות  הדפס

נשיא המדינה, שמעון פרס בחגיגות יום הולדת 60 ליקנעם:
יקנעם חגגה 60 במגוון אירועים. ראש העיר: הלב מלא גאווה.כל יקנעם משפחה אחת גדולה. נשיא המדינה:יקנעם מביאה גאווה רבה למדינת ישראל. השר בן אליעזר: הכבוד והתהילה לראש העיר על מה שיצר כאן

נשיא המדינה, שמעון פרס בחגיגות יום הולדת 60 ליקנעם:
"יקנעם היא דגם למה שמדינת ישראל צריכה להיות"
יקנעם חגגה 60 במגוון אירועים. ראש העיר:  הלב מלא גאווה.כל יקנעם משפחה אחת גדולה. נשיא המדינה:יקנעם מביאה גאווה רבה למדינת ישראל. השר


נשיא המדינה וראש עריית יקנעם


בן אליעזר: הכבוד והתהילה לראש העיר על מה שיצר כאן
במעמד  נשיא המדינה, שמעון פרס, שר התעשייה, המסחר והתעסוקה, ח"כ בנימין בן אליעזר, שר החקלאות ופיתוח הכפר, ח"כ שלום שמחון, השר לענייני מיעוטים, ח"כ אבישי ברוורמן, שר הרווחה והשירותים החברתיים, ח"כ יצחק הרצוג, חברי כנסת, יו"ר השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, ראשי ערים ומועצות, מנכ"לי מפעלים מפארק התעשייה, בכירים במגזר העסקי ואלפים מתושבי יקנעם והסביבה חגגה יקנעם 60 שנה להיווסדותה. 
כיאה לעיר שהפכה לשם דבר ועל פי המסורת, עיריית יקנעם דאגה לערב עשיר מאוד ומלא הנאה. בשעה 19.30 נכנס נשיא המדינה מלווה בפמלייתו ל"אשכול פיס" ונתן את האות לתחילת החגיגות. תזמורת של המתנ"ס קיבלה את פני הנשיא, השרים וכל והאישים המכובדים. הנשיא התלהב מאוד מניגוני התזמורת וזכה לסקירה על פעילותה. בצאתו מהאשכול בחר הנשיא לשוב לעמדת התזמורת וליהנות מיצירותיה הנוספות.
באי אשכול הפיס זכו לקבלת פנים אישית  מראש העיר, סימון אלפסי ומחברי מועצת העיר. כל הנכנסים והנכנסות קיבלו פרח אישי עם חוברת  שסקרה את פיתוחה של העיר מהקמתה ועד היום. נשיא המדינה סייר בטרקלין ושמע סקירה מפי תלמידי תיכון על פרויקטים טכנולוגיים מובילים שפיתחו. הנשיא התלהב מהמצגת ומשמיעת ההסברים ואמר ש"אדם צריך גם שכל וגם חוצפה ושלצעירים  הללו יש את הדברים הנ"ל".
לאחר הרמת הכוסית ב"אשכול פיס"  החלו כולם להגיע להופעה המרכזית באמפיתיאטרון שהיה  גדוש ומלא מפה אל פה. כניסת הנשיא לוותה בתרועה והחגיגות יצאו לדרך. להקת "צעירי יקנעם" בהנהלתו של יקיר שחף גם הנחה את הערב בכישרון רב פתחה את הערב במספר שירים ולאחריהם עלו ראש העיר, סימון אלפסי, השר פואד בן אליעזר והנשיא לברך את העיר.
ראש העיר, סימון אלפסי סיפר בגאווה על  התפתחותה ושגשוגה של  העיר יקנעם שהיא מפעל החיים שלו. בברכתו החמיא ראש העיר לתושבים הנפלאים שבזכותם יקנעם היא סיפור הצלחה ענק, ושבהם טמון סוד קיסמה של העיר. ראש העיר הודה לנשיא המדינה על כל העזרה שנתן ליקנעם במשך שנות כהונתו  במגוון תפקידים ציבוריים בממשלות ישראל ומחוצה להן, ולא שכח להכיר תודה לנשיא שבזכותו החל פארק התעשייה בעיר להתפתח, שעה שיזם את אוטובוס המנכלים שלאחריו הוקם כאן המפעל הראשון. ראש העיר הכיר תודה לראש הממשלה המנוח, יצחק רבין  "שפתח שערים רבים ליקנעם" והודה שדמותו ומורשתו מלוות אותו בפעילותו הענפה לטובת העיר.
השר פואד בן אליעזר בירך בשם השרים ואמר שביקנעם הוא מרגיש כמו בחלום לנוכח השינוי האדיר שהעיר עברה, והתנופה הבלתי רגילה שמתרחשת כאן. השר החמיא לרה"ע שידע "לנווט, ולהוביל, ובאותה העת להתנהג בצנעה באהבה ובשקט". פואד כינה את יקנעם "שכיית חמדה" ואמר שמדובר בעיר היפה  ביותר באזור ואחת היפות ביותר בישראל, ושמדובר בעיר שנותנת השראה לערים רבות אחרות בארץ ובעולם. השר סיכם את דבריו בכך שיקנעם הפכה למעצמה בהרבה תחומים הרבה בזכות ראש העיר סימון אלפסי.
נשיא המדינה החמיא אף הוא לסימון אלפסי וכינה אותו "אחד היוצרים הנפלאים ביותר של מדינת ישראל" והוסיף ש"יקנעם היא יצירה לא פחות מאשר היא עיר". הנשיא  דיבר על ביקוריו בעבר ביקנעם, ובעיקר על הביקור ב- 89 שהטביע בו חותם עמוק, שעה שאז אחוזי האבטלה וההגירה השלילית  נסקו מעלה מעלה, ואילו כיום העיר מובילה ומצטיינת בחינוך, בתעשייה, בפיתוחים טכנולוגיים, בסביבה ירוקה, בנוער נפלא ואיכותי, באווירה מצוינת ועוד. הנשיא התפעל מכך שעל אף שיקנעם היא 0.2% מסך תושבי ישראל, הייצוא מכאן לעולם כולו הוא בלמעלה מ – 3מיליארד דולר והוסיף, שפעם יקנעם הייתה הערת שוליים של חיפה והיום חיפה יכולה רק לקנא ביקנעם.
לאחר שלב הברכות צפה כל הקהל במצגת "טבע ואדם ביקנעם" פרי בימויה והפקתה של דורית ברזילי. במהלך ההופעה עלו ובאו  הלהקות השונות שפועלות בעיר ומייצגות אותה, והקהל נהנה מביצועים מרהיבים של להקת "חלום ראווה", בנות הלהקה הייצוגית של המתנ"ס במופע הצדעה לצה"ל בהנחייתה של דקלה שושו אלקסרי, להקת המחול "דסטה", בנות הסטודיו של אתי רוזן.
הקהל הרב עוד נהנה ממופע זיקוקי דינור מרהיב שהאיר את שמי יקנעם ומהופעה גרנדיוזית של  הזמרת ריטה שהפליאה בשיריה והקפיצה את קהל האלפים.
החגיגות נמשכו למחרת וקהל האלפים גדש שוב את האמפיתיאטרון ונהנה מהופעה אישית של הזמר עידן יניב בליווי הסימפונייטה של באר שבע שהגיעו לעיר בחסות העירייה, המתנ"ס ומשרד תרבות והספורט.
נשיא המדינה, מר שמעון פרס:
"הייתי ביקנעם הרבה פעמים. יקנעם עומדת בראש טבלת חינוך. זה היישוב הראשון שלא היו בו זרמי חינוך. ביקנעם עושים, לא מדברים.  פיתוחי הטכנולוגיה שיוצאים מכאן הם אדירים. יקנעם היא 0.2% ממדינת ישראל אבל היא מייצאת 5% לערך מהייצוא הכללי בישראל. זו הצלחה ענקית.  יקנעם היא דגם למה שישראל צריכה להיות: חכמה, יצירתית, הייטקיסטית ומלאת הישגים בלתי רגילים. ביקנעם נוער נפלא והמציאות שסימון יצר כאן גדולה יותר מכל החלומות שיצרו אחרים".


ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:
"יקנעם היא עיר איכותית, מובילה, מבוקשת, צומחת ומתפתחת. יש פה גאווה מקומית אדירה. סוד הקסם שלנו טמון בתושבים הוותיקים והחדשים כאחד. כולם חיים כאן יחד ובהרמוניה. יש לנו חינוך מצוין. חרטנו על דגלנו את כל נושא איכות הסביבה. התעשייה פה פורחת. בזכות כל אלה הפכנו למעצמת היי טק ולאחד היישובים המבוקשים ביותר".


2010-09-01