חדשות  הדפס

פרוייקט יקנעם ללא אלימות
פרויקט יקנעם - "עיר ללא אלימות" ביקנעם נחל הצלחה גדולה בחודשי הקיץ ובעיר לא נרשמו שום אירועי אלימות עקשנותו של ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי להפעיל את פרויקט "עיר ללא אלימות" כבר בחודשי הקיץ השנה בעיר, הוכיחה את עצמה, וברחבי העיר לא נרשמו אירועי אלימות, והיו מעט מאוד מקרים של מטרדי לילה ופגיעה ברכוש

פרויקט יקנעם -  "עיר ללא אלימות" ביקנעם נחל הצלחה גדולה בחודשי הקיץ ובעיר לא נרשמו שום אירועי אלימות
עקשנותו של ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי להפעיל את פרויקט "עיר ללא אלימות" כבר בחודשי הקיץ השנה בעיר, הוכיחה את עצמה,  וברחבי העיר לא נרשמו אירועי אלימות,  והיו מעט מאוד מקרים של מטרדי לילה ופגיעה ברכוש ציבורי, וזאת בניגוד לקיץ שעבר בו עדיין לא הופעלה התכנית ביקנעם.
בזכות שיתוף פעולה פורה בין כל הגורמים המעורבים בניהול הפרויקט, קרי המשטרה, מחלקת הנוער במתנ"ס ומחלקת הביטחון בעירייה, חלה הקיץ ירידה משמעותית בכמות האירועים והתלונות על רעש, ונדליזם ואלימות בעיר. פעילות המשטרה כללה בין היתר אכיפה מוגברת של חוק האלכוהול החדש, ולפיו כל מי שנתפס עם אלכוהול מתחת לגיל 18, המשקה הוחרם ותכולתו נשפכה בו במקום. בנוסף לכך חילקה המשטרה קנסות על מטרדי רעש, ומי שנתפס מרעיש לאחר 23.30 בלילה קיבל קנס של 250 ₪. פעילות המשטרה יצרה הרתעה ובכך תרמה לירידה בהפרעה לציבור.
במחלקת הנוער הוגדלו משמעותית שעות ומוקדי הפעילות לנוער. ההצלחה הגדולה הייתה בתכנית "המגרשים המוארים" שהתקיימה ב-3 מגרשי ספורט פתוחים ומשכה אליה עשרות רבות של בני נוער.  מגרשים אלו פעלו בכל ערב עד 23.30 ונכח בהם מדריך שהפעיל את הילדים. בנוסף לכך, במהלך כל הקיץ התקיימו גם טורנירי כדורסל ורוגבי שמשכו אליהם בני נוער רבים ויצרו מצב בו שעות הפנאי מנוצלות לאירועים חברתיים ולפעילויות ספורט.
צוות של מחלקת הנוער ירד כל לילה והסתובב ברחובות במטרה לפגוש את בני הנוער במקומות הבילוי והפארקים, והדבר עזר ליצירת קשר בין המחלקה לבני הנוער, וכן לתחושת ביטחון ומוגנות בעיקר אצל בני הנוער הצעירים.
מחלקת הביטחון של העירייה במסגרת  השיטור המשולב פעלה בצוותא עם המשטרה במהלך כל השבוע בסיורים מוגברים ברחבי העיר.  סיירת הורים הפועלת כל השנה בסופי שבוע השתלבה בפעילות העירונית גם במהלך החופשה ונתנה אוזן קשבת לבני הנוער. בכך הוגדל מספרם של המבוגרים האחראיים שהסתובבו ברחבי העיר ופיקחו על הפעילות שנעשית שם.
צוות קבוע הכולל את מפקד תחנת המשטרה, מנהלי מחלקת נוער וביטחון בעירייה, וכן את מנהלת "עיר ללא אלימות" נפגש על בסיס שבועי  כדי לעקוב אחר המצב בשטח ובמטרה להתאים את הפעילויות ומסלולי הסיורים לאירועים ולמקומות בהם היו תלונות על הפרעות. הצוות דיווח פה אחד כי  משבוע לשבוע ניכרת ירידה במעשי האלימות והפרעות הרעש.
לאור ההצלחה הצוות ימשיך לעבוד יחד והסיירות ימשיכו לפעול לאורך כל ימות השנה. תכנית המגרשים המוארים תפעל בחופשות ארוכות כגון:  סוכות, חנוכה ופסח. סיירת ההורים תתרחב אף היא ותופעל במרבית סופי השבוע. השיטור המשולב יפעל כל השנה כולל סופי שבוע.
ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:
"כפי שהתחייבנו כינון התכנית הלאומית "עיר ללא אלימות" ביוקנעם תופס תאוצה. פעלתי רבות ליישום התכנית ביקנעם כבר בקיץ הנוכחי והדבר הוכיח את עצמו מעל ומעבר. נמשיך לפעול ולשתף פעולה על מנת ולעודד ערכים של כבוד הדדי, סובלנות, דיאלוג ושמירה  על  כבוד האדם וזכויותיו".
מנהלת תכנית עיר ללא אלימות בעירית יקנעם, גל דקל:
"זוהי יריית הפתיחה של תכנית "עיר ללא אלימות" ביקנעם. הפעילות הוכיחה את עצמה וענתה על המטרות שהוצבו לה. כולי תקווה ששיתופי הפעולה יורחבו דבר אשר יביא להצלחת התכנית, וכפועל יוצא מכך לחיזוק תחושת הביטחון של התושבים.".


2010-09-01