חדשות  הדפס

להקת צעירי יקנעם
להקת צעירי יקנעם. הקיץ כבר כאן וכמיטב המסורת להקת - צעירי יקנעם - בניהולו של יקיר שחף תעלה בשבוע הבא את המחזמר -ביחד עם כולם- העוסק בבני הנוער הגרים ביקנעם הצעירה של שנות ה- 70. המחזמר מציג דרך שיר, ריקוד ומשחק את יקנעם התמימה של לפני ארבעה עשורים דרך עיניהם של בני הנוער .

 צעירים ללא הפסקה   - להקת צעירי יקנעם


הקיץ כבר כאן וכמיטב המסורת להקת "צעירי יקנעם" בניהולו של יקיר שחף תעלה בשבוע הבא את המחזמר "ביחד עם כולם" העוסק בבני הנוער הגרים ביקנעם הצעירה של שנות ה- 70. המחזמר מציג דרך שיר, ריקוד ומשחק את יקנעם התמימה של לפני ארבעה עשורים דרך עיניהם של בני הנוער - אהבות, אכזבות, חלומות והרבה תקוות. כיאה לעיר קולטת עלייה, במחזמר יושם דגש על העלייה ועל העולים ממדינות שונות ובהן דרום אמריקה, מרוקו, אתיופיה ועוד.
במרכז המחזמר עומדת נערה, עולה חדשה מארגנטינה שנוצרת בליבה סיפור אישי גדול. כאשר הסיפור מתגלה לחבריה הם פועלים בכל דרך על מנת לעזור לה. המחזמר מלווה בתשעה שירים שנלקחו מפסטיבלי שירי הילדים ואשר נעשו להם עיבודים חדשים פרי יצירותיו של מנהלה המוסיקלי של הלהקה יקיר שחף. בלהקה חברים 18 בנות ובני נוער שמשקיעים רבות, ומופיעים במסגרת הלהקה בכל האירועים הישובים, וזאת בנוסף להתנדבותם במסגרות השונות ביישוב.
המחזמר "ביחד עם כולם" הינו המחזמר החמישי ברציפות במהלך 7 שנות פעילות הלהקה. המחזמר הוא חגיגה גדולה והנאה צרופה לכל המשפחה ומועברים בו מסרים ציוניים רבים של אהבת הארץ. המחזמר יעלה בימים שני ושלישי – 4-5.7.11  בשעה 20.30 וכמדי שנה היכל התרבות בעיר צפוי להיות מלא מפה לפה. הכניסה, אגב חופשית.
להקת צעירי יקנעם ידועה באיכויות הגבוהות שלה. מאז הקמתה עברו בלהקה כ- 60 זמרות וזמרים, והלהקה ממשיכה להוציא משורותיה זמרים, רקדנים ושחקנים רבים ומצוינים. בנוסף לכך, הלהקה ידועה בקיבוץ הגלויות האמיתי בתוכה ומשתתפים בה זה לצד זה: דתיים, חילוניים, עולים מארה"ב, אתיופיה, ארגנטינה ועוד. בין חברי הלהקה ניתן למצוא גם 3 זוגות שהכירו דרך הלהקה והאהבה פורחת. כבכל שנה הלהקה מחדשת את שורותיה ובקרוב יתקיימו אודישנים למצטרפים חדשים.
 ראש העיר מר סימון אלפסי:
"להקת "צעירי יקנעם" היא להקה איכותית ששמה הולך לפניה הן ברמה הארצית והן ברמה היישובית. אין צעיר בעיר שלא שמע על הלהקה. חבריה מופיעים באירועים הישובים ועושים עבודה מצוינת. מדובר בכישרונות גדולים, ואני נהנה כל פעם לשמוע אותם ולראות את המופעים המושקעים והנהדרים שלהם."
מנהל הלהקה מר יקיר שחף:
"בשבילי להקת נוער אינה רק תרבות. להקת נוער זה חינוך, ערכים, ציונות, עבודת צוות, רכישת מיומנויות תקשורתיות ועוד. חברי הלהקה נחשפים לשירים עבריים שספק אם היו נחשפים אליהם בדרך אחרת, ואת השירים הללו כמו גם את מסריהם הם מעבירים להמונים. דרך השירים והריקודים לומדים כאן על המדינה שלנו ועל עברינו. בלהקה אנחנו מחנכים לאהבת הארץ דרך הבמה, שירים וריקודים. זו אהבת הארץ האמיתית. החברים נותנים פה השקעה אדירה. הם מגובשים להפליא, וכאן כולם בשביל אחד ואחד בשביל כולם."


2010-08-25