חדשות  הדפס

מקלטים מטופחים ביקנעם
עיריית יקנעם קיבלה 97 בתחרות אחזקת מקלטים ציבוריים בישראל יפה. חיים ביטון שואף ל 100 . עכשיו זה רשמי גם ברמה הארצית: המקלטים הציבוריים ביקנעם יפים ומטופחים מאוד.

עיריית יקנעם קיבלה 97 בתחרות "אחזקת מקלטים ציבוריים בישראל יפה  


עכשיו זה רשמי גם ברמה הארצית: המקלטים הציבוריים ביקנעם יפים  ומטופחים  מאוד. בטקס מרשים של "המועצה לישראל יפה" במעמד סגן שר הביטחון, ח"כ מתן וילנאי, מפקד פיקוד העורף, אלוף יאיר גולן, יו"ר המועצה לישראל יפה, אברהם כץ עוז, יו"ר המרכז לשלטון מקומי, שלמה בוחבוט,  ובהשתתפות עשרות רבות של ראשי ונציגי ערים , ישובים ומועצות אשר השתתפו בתחרות: "רשויות בתחום אחזקת מקלטים ציבוריים בישראל יפה 2010" זכו המקלטים הציבוריים בציון הכולל של 97% וב – 4 כוכבי יופי  מתוך 5 אפשריים.
פרויקט אחזקת המקלטים הציבוריים, התקיים השנה בפעם הראשונה והוא עוד נדבך בפעילות "פיקוד העורף" ו"המועצה לישראל יפה", שכבר בודקים ובדקו רשויות מקומיות במסגרת "קריה יפה בישראל יפה", כפרי נוער ובתי ספר אזוריים, פארקים וגני תעשייה, מרכזי יום לקשיש, בתי מלון בתי חולים, בסיסי צה"ל ועוד. התחרות נולדה ביזמת "פיקוד העורף" ו"רשות החירום הלאומית" אשר גייסו את המועצה לישראל יפה עקב ניסיונה הרב בארגון תחרויות לשיפור החוסן הלאומי, ובמטרה לעודד את הרשויות המקומיות  להגביר ולשפר את פעילותן בתחום אחזקת המקלטים הציבוריים, תוך הגברת המעורבות והמודעות של הקהילה לחשיבות הנושא. התחרות כללה מקלטים ציבוריים, ביניהם גם דו תכליתיים שמשמשים את הקהילה למטרות שונות גם בשגרה. המקלטים נבחנו על פי מספר קריטריונים של מוכנות, חזות ותחזוקה, כולל: חזות פנימית וחיצונית, הימצאות ותקינות מערכות שירותי העזר הנדרשות בחירום, הימצאות ותקינות אמצעי כיבוי ואמצעי תקשורת, נהלי תחזוקה שוטפת, נהלי תגובה בחירום, ותיאום ושיתוף פעולה עם פיקוד העורף.
בטקס עצמו החמיאו  המארגנים לרשויות המקומיות על העבודה המצוינת  והנפלאה שעשו במקלטים, ואשר בעיתות חירום עשויה להציל את חייהם  של אזרחים רבים. מארגני התחרות  שיבחו את ראשי היישובים שהשתתפו בתחרות על לקיחת אחריות ציבורית שעה שפנו מיזמתם וביקשו שיבדקו אותם. בנוסף לכך, הם ייחלו שאחרי שהשנה השתתפו מעל ל – 80 יישובים בתחרות, שכבר בשנה הקרובה ישתתפו בתחרות כל היישובים במדינת ישראל.
ראש העיר מר סימון אלפסי:
"אחזקת המקלטים הינה נושא חשוב מאין כמוהו. רבים המקרים בהם נכונות התושבים להגיע למקלטים תלויה באיכותו ותפקודו של המקלט. המקלטים הציבוריים ביקנעם שופצו ושודרגו בצורה יוצאת מן הכלל. ברגישות במזרח התיכון לא ניתן לדעת מה יקרה בעוד רגע, ובזמני חירום,  שהלוואי ולא יגיעו, המקלטים ייתנו מענה ואיכות חיים מקסימאלית בתנאים הנוכחיים ליושביהם. כל מי שנכנס למקלטים בעיר יצא מוקסם ומלא התפעלות מהעבודה שנעשתה שם. מקלט הוא כמו בית וככזה יש לדאוג לתחזקו.".
חיים ביטון, מנהל מחלקת ביטחון בעיריית יקנעם:
"העבודה שעשתה העירייה במקלטים היא מבורכת ומצוינת. המקלטים בעיר עברו שדרוג רציני ביותר ונציגי פיקוד העורף שביקרו בהם התפעלו רבות. קיבלנו ציון 97 בבדיקה הכללית ואנו שואפים שכבר בתחרות הקרובה נקבל ציון של 100 מושלם".


2010-08-23