חדשות  הדפס

הייטק ביקנעם
ראש העיר יקנעם סימון אלפסי בסיור במפעל Biosense Webster - מדובר בחברה שמביאה את פלאי הטכנולוגיה לעולם כולו ולא שוכחת לדאוג לחלשים.

ראש העיר יקנעם סימון אלפסי  בסיור במפעל "Biosense Webster"  :
  "מדובר בחברה שמביאה את פלאי הטכנולוגיה  לעולם כולו ולא שוכחת לדאוג לחלשים"
ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי ערך השבוע לראשונה ביקור במשכנו החדש של  מפעל "Biosense Webster" באזור התעשייה בעיר לאחר מעברו של המפעל מטירת הכרמל ליקנעם בסוף אפריל השנה. במהלך ביקורו זכה ראש העיר לסיור מקיף מלווה בהסברים מפורטים והדגמות על תהליכי הייצור השונים במחלקות המפעל.  ראש העיר ביקר בחדר המבצעים של החברה אשר ממנו ניתנות פתרונות לתקלות לכל העולם. במהלך הביקור נפגש ראש העיר עם המנכ"ל ד"ר אורי ירון, ועם צוות המנהלים הבכיר של החברה בישראל. 
חברת "Biosense Webster" היא החברה מס' 1 בעולם לטיפול בהפרעות בקצב הלב. החברה מייצרת מערכות למיפוי הלב וקטטרים לצנתור. המערכות ממפות את הלב ובכך מנחות את הטיפול בהפרעות בקצב הלב.
חברת "Biosense Webster" הינה חברת בת של ג'ונסון & ג'ונסון שהוקמה ב-1886. בסיורו בחברה שמע ראש העיר שחברת "Biosense Webster" היא החברה שגדלה באופן המהיר ביותר מבין חברות הבת, ושמכירות חברת האם שבמוצריה משתמשים כמיליארד אנשים מדי יום, מתבססות על 3  תחומים עיקריים:
1. מוצרי צריכה (20%) כגון: עדשות מגע, מוצרי תינוקות, מברשות שיניים, שמפויים, סבונים, טלק,  ועוד.
2. ציוד רפואי (40%) כגון: ציוד לניתוחים ולניתוחים לא פולשניים ועוד.
3. תרופות (40%) כולל  תרופות לאיידס ולסכיזרופניה .


מנהלי החברה הציגו בפני ראש העיר את "האני מאמין" של החברה שנכתב בשנות ה- 40 של המאה הקודמת ומגדיר את האתיקה שלה. על פי "האני מאמין", הלקוחות נמצאים במקום הראשון, ולאחריהם העובדים והקהילה בה הם חיים. סוגרים את הרשימה בעלי המניות. התפיסה של החברה היא שהחברה אשר מחויבת ללקוחותיה קרי לרופאים, אחיות, חולים, אמהות, אבות ועוד, תענה על צרכי המשתמשים במוצריה, ותדאג לאיכותם המעולה. בנוסף היא תדאג לעובדיה על ידי הענקת תחושת ביטחון, הזדמנויות תעסוקה שוות, קידום, דאגה לצרכי משפחתם ועוד. הדאגה לקהילה תתבטא באזרחות טובה יותר ובהגנה על הסביבה. כאשר כל אלו יקרו, בעלי המניות ירוויחו גם הם. הדאגה לבעלי המניות תתבטא עוד, בין היתר בפיתוח המחקר, יצירת שוק מוצרים חדש ועוד.
מנהלי החברה הדגישו בפני ראש העיר את חשיבות התרומה לקהילה ושיש להם צוות הפועל לשם חיבור עם הקהילה. הם סיפרו על הפרויקטים שקידמו במשכנם הקודם בטירת הכרמל, ואמרו שישמחו לתרום לקהילה בעיר. ראש העיר ביקש מהמפעל לסייע בקידום חינוך בני הנוער בעיר להיי טק, ולאמץ בית ספר או מגמה בתוכו. המנהלים הדגישו שישמחו לתרום לחינוך ולרווחה, ושהם יפעלו בבתי הספר בעיר, והוסיפו שהם בוחנים גם שיתופי פעולה עם "ציונות 2000", רשת "אורט" ורשת "עמל". ראש העיר קרא למנהלים לסייע לאוכלוסיות הנזקקות לקראת החגים ולאוכלוסייה האתיופית בעיר.
מרכז חברת "Biosense Webster" נמצא בדרום קליפורניה. החברה מעסיקה 1500 עובדים בכל העולם, כאשר 200 מתוכם מועסקים במרכז נטכנולוגי ביקנעם. בזכות פעילות נמרצת של העירייה קלטה החברה מאז מעברה לעיר 7 עובדים תושבי העיר. צפי מכירות החברה בשנת 2010 עולה על 800 מליון דולר. מכירות החברה נמצאות בעלייה תמידית. לחברה למעלה מ- 100 פטנטים שרשומים על שמה. מוצרי החברה מככבים על גיליונות רפואיים מדעיים בכל העולם ועל שערי ספריהם של פרופסורים מובילים. אנשי החברה מישראל זכו  ב- 2009 במדליה של ג'ונסון & ג'ונסון בזכות פיתוח דור מתקדם של מערכות למיפוי הלב. הפרס היוקרתי נחשב לפרס נובל של החברה ולשם ההמחשה, צוות אחר זכה בו על פיתוח תרופה לאיידס.
ראש העיר יקנעם, מר סימון אלפסי:
"אני שמח להיות כאן. מדובר בחברה שמוכרת במיליוני הדולרים, אבל לא שוכחת גם לתת ולעזור לאחר ולחלש. המוטו שמנחה אותי הוא לעזור למצטיינים לרוץ, ולדאוג שהחלשים ישיגו את המצטיינים. שיתופי פעולה עם הקהילה הם חשובים מאוד ובעזרתם אני בטוח שנרים פרויקטים רבים ביקנעם".
מנכ"ל "Biosense Webster" ד"ר אורי ירון:
"אני שמח שעברנו ליקנעם ומודה לראש העיר על סיועו הרב ועל קבלת הפנים החמה לה זכינו. מוצרי "ביוסנס וובסטר" מטפלים במאות אלפי פציינטים הסובלים מהפרעות קצב. לצד פיתוח המוצרים החדשניים והדאגה לעובדינו, אנו מחוייבים לעשות ככל שביכולתנו למען הקהילה".


2010-08-18