חדשות  הדפס

ביקנעם רוכבים לעתיד - עם עמיר שלהבת
ביזמה מבורכת של תושב יקנעם עמיר שלהבת, ובשיתוף פעולה מלא מצד העירייה ומחלקת הרווחה' חולקו השנה למעלה מ – 50 זוגות אופניים לילדי העיר מהמועדוניות -בית חם- ו-בית רימון


ביקנעם רוכבים לעתיד - עם עמיר שלהבת
ביזמה מבורכת של תושב יקנעם עמיר שלהבת, ובשיתוף פעולה מלא מצד העירייה ומחלקת הרווחה' חולקו השנה למעלה מ – 50 זוגות אופניים לילדי העיר מהמועדוניות -בית חם- ו-בית רימון. 
פרויקט איסוף אופניים וחלוקתם לילדי המועדוניות נולד לשם הנצחת זכרו של סרן יוגב לירון ז ל, תושב העיר שנהרג בתאונת אימון. הפרויקט אורגן ונוהל על ידי סיגל ביטון מי שהייתה חברתו של לירון כאשר נפל ועל ידי עמיר שלהבת, מהנדס אלקטרוניקה במקצועו.
עמיר פנה לראש העיר, סימון אלפסי שנענה מייד ליזמה המבורכת ודאג לתקצוב הפרויקט בסכום של 60 אלף ₪ לשנה.
במסגרת הפרויקט נאספו  עד כה כ- 100 זוגות אופניים משומשים מתושבי העיר, ואלו שופצו בהתנדבות, והושמשו לטובת הילדים הבוגרים מכיתות ד' – ו'. במועדונית -בית חם- ניתנו 6 זוגות אופניים ל-6 בוגרים ובוגרות מהמועדונית לאחר שנבדק שאלו יוכלו לאחסנם בבתיהם. 24 ילדים נוספים זכו אף הם לזוג אופניים בו יוכלו להשתמש ככל רצונם ולהחזירו לאחר מכן למועדונית לשמירה. במתכונת הזו  יחולקו במועדונית -בית רימון- כ- 20 זוגות נוספים. חלוקת זוגות האופניים כוללת גם את אחזקתם המלאה, כאשר בהמשך יוכשרו הילדים לתקן את אופניהם באופן עצמאי באמצעות חלקי חילוף שנרכשו למטרה זו. האופניים שיחולקו יישארו ברשותם לתמיד.
לרכיבה על אופניים פאנים טיפוליים של התמדה, סובלנות, ריכוז והקשבה  עבור הילדים. בנוסף, ברכיבה בקבוצה יש אלמנטים נוספים של עבודת צוות ועזרה לזולת. הילדים שהשתתפו בחוג הרכיבה רכשו ביטחון עצמי וכישורי עזרה הדדית. בהמשך יוכלו הילדים המצטיינים בקבוצה להיכנס לנבחרת הרכיבה המקצועית בעיר של מועדון האופניים CCC . שניים מהילדים, אחד מכל מועדונית יצטרפו למועדון כבר בחודש הקרוב.  
בזכות תקצוב  העירייה, עוד זכו ילדי מועדונית "בית חם" למדריך שהוצמד אליהם והעביר להם פעם בשבוע שיעורי רכיבה וזהירות בדרכים. בנוסף לכך קיבלו כל הילדים קסדה. הילדים זכו לרכיבות שבועיות עם מדריך אופניים, לטיולים ביערות סביב יקנעם ואפילו להפנינג אופניים עם מתקני קפיצות.
מועדונית -בית חם- פועלת לטובת ילדים מיקנעם בגילאי כיתות א – ו' אשר באים ממשפחות מצוקה. הילדים הללו זוכים במועדונית לארוחת צהריים חמה, טיפולים רגשיים כגון: טיפול באמנות, טיפול בבעלי חיים, קייטנות קיץ בסבסוד מלא, חוגים, עזרה בהכנת שיעורי בית ועוד. המועדונית ממומנת על ידי עיריית יקנעם, משרד הרווחה והפדרציות היהודיות . במועדונית יש כיום 15 נערים ונערות. והיא נותנת מענה לילדים מיקנעם אשר זקוקים לסיוע ותגבור, עוטפת אותם בתחומים לימודיים, חברתיים ורגשיים, ויוצרת בעבורם סביבה תומכת ומטיבה.
ראש עריית יקנעם מר סימון אלפסי:
-מדובר ביזמה מבורכת שברגע שהובאה בפניי ישר נרתמתי לקידומה. באמצעות הפרויקט הזה הילדים לומדים רכיבה על אופנים וזהירות בדרכים, מעודדים לרכיבה שהיא ספורט ירוק, ויקנעם היא עיר ירוקה לכל דבר, וניטעת בהם האמונה ביכולתם, והתחושה אשר מאפשרת להם  להרגיש כשווים בין שווים. אני שמח לבשר שהפרויקט הזה יימשך בעיר גם בעתיד.
עו ס ורכזת מועדונית -בית חם-, ורד אגוזי אלון:
דובר בפרויקט מצוין אשר מעודד אחריות ומלמד כישורי חיים. הפרויקט נותן לילדים תחושת שוויון והעצמה. בזכות הפרויקט רבים מהילדים ראו שגם הם יכולים להצטיין בדברים מסוימים. היה מרגש לראות את עיניהם הקורנות מאושר כאשר התבשרו שיהיו חלק מנבחרת האופניים. הפרויקט תרם רבות לדימויים העצמי, והם הפנימו שגם להם יש את היכולת להיות טובים ומובילים. כל הכבוד לעמיר על היזמה, ולעירייה ולמתנ ס  שהשתתפו וסייעו. הפרויקט לא היה מצליח בלי אם הבית, רונית אוחנה שעושה יום וליל למען המועדונית".
עמיר שלהבת:
-בעזרת האופניים ניתן להעביר ערכים חינוכיים שהם מעבר לרכיבה עצמה. הילדים לומדים להעריך את עצמם ולהעניק אהבה לעצמם ולסביבתם. אני שמח ומודה לראש העיר על הסיוע. נפעל להמשך הפרויקט ולהרחבתו".


2010-08-18