חדשות  הדפס

עיר הנוער ביקנעם
עיר נוער בחופש הגדול ביקנעם. קיץ לוהט של מסיבות וחגיגות ביקנעם - תוקם עיר נוער בחודשי החופש הגדול בעלות של כחצי מיליון ש ח

עיר נוער בחופש הגדול ביקנעם
קיץ לוהט של מסיבות וחגיגות ביקנעם - תוקם עיר נוער בחודשי החופש הגדול בעלות של כחצי מיליון ש"ח.

הקיץ כבר כאן ונוער יקנעם שיצא היום לחופשה צפוי ליהנות מקיץ עמוס באירועים שיתקיימו במשך חודשיים ימים במספר מוקדים בעיר.
במסגרת הפעילות המיוחדת לקיץ שמח לבני הנוער הוחלט להקים השנה לראשונה ביישוב עיר נוער תוססת ופעילה, ולהביא במיוחד עבור בני הנוער ולהנאתם אירועים רבים מובילים, ואלו יתקיימו במספר מוקדים ביישוב, ובראשם פארק בריכות נחל קרת. האירועים יתקיימו גם באמפיתיאטרון, בפארק רבין, במגרש הכדורגל ע"ש שושו, במרכז הטניס, במועדון בית רימון ועוד.
לרגל חגיגת המונדיאל יוקרנו החל משלב שמינית הגמר המשחקים על גבי מסכי ענק באמפיתיאטרון כשהשיא יהיה כמובן שידור משחק הגמר. לקראת סיום המונדיאל תיערך מסיבה ברזילאית.  אירועי הפתיחה והסיום יתקיימו במוצאי שבת. אירוע הפתיחה יכלול הופעה של סינטאיו. בימי שישי יתקיימו הפעלות שונות בפארק נחל קרת. גולת הכותרת של אירועי שישי תהיה שני אירועי שישי קאנטרי שיתקיימו בקאנטריפארק בעיר. אירוע קאנטרי נוסף יתקיים באחד מימי חמישי. אירוע מסיבת גיוס לבנים יתקיים אף הוא בקאנטרי. עוד בימי חמישי יהיו הופעות שונות כגון: ערב אקסטרים, ערב להקות, ערב טברנה, ועוד. באחד מימי חמישי יתקיים מרוץ לילה והרצים יצטרכו לגמוע 5 ק"מ. גביעים יחולקו  למנצחים.
בכל יום רביעי יוכלו בני הנוער ליהנות מהקרנת סרט על מסך ענק בפארק נחל קרת. בימים שלישי ושני יתקיימו פעילויות של מגרשים מוארים והמדריכים יארגנו תחרויות שונות. בימי ראשון יתקיימו אירועים משתנים, ואלו יכללו בין היתר ערבי מוזיקה, פעילויות נוער, התכנסויות שונות ופעילות של "אחרי" ו"מחוברים". בנוסף לאלו יתקיימו גם שני טיולי בוקר לסופרלנד ולשפיים (בתשלום).
בין האומנים שיופיעו במכלול האירועים ניתן למצוא את  סקאזי, מוקי, פאר טסי, D.j שוהם, D.j אפלבאום, ואומנים אחרים נוספים. אירועים נוספים שיתקיימו במהלך החופשה: מופע סטנד אפ, הופעה של להקת קפה שחור, סדנאות לבישולי שדה, ערב על האש עם סיירת הורים, אירועי ג'אם סאשן, מעגלי שיחה, ספורט רחוב ועוד. יצוין כי בעירייה שוקדים על אירוע מרכזי בהשתתפות אחד הזמרים/ות המובילים/ות במדינה.
עיר הנוער תפעל החל ממוצ"ש הבא – 28.6 ועד לסוף חודש אוגוסט (30.8) במשך 6 ימים בשבוע בין השעות 20:00 – 02:00. העיר תופעל במספר שלוחות ובשלוחה המרכזית בפארק נחל קרת ייהנו בני הנוער מפופים, מחצלות, דוכנים, מתנפחים, ועוד. הכניסה לאירועים תהיה בחינם, כאשר רובם המכריע של האירועים יהיה ללא כל עלות. חלק מהאירועים יסובסדו. אירועי עיר הנוער הינם בשיתוף עיריית יקנעם, עיר ללא אלימות, רשת המרכזים הקהילתיים, מחלקת הנוער, קידום נוער, סיירת הורים, תנועות הנוער השונות, ועוד
.
ראש העיר, מר סימון אלפסי:
"בני הנוער שלנו ייהנו השנה מקיץ חוויתי במיוחד ומהופעות ואירועים רבים שהוכנו במיוחד עבורם ועל פי טעמם. אנחנו באמצעות כל שותפינו שוקדים מזה מספר חודשים על תוכנייה שתיתן מענה לקיץ אטרקטיבי במיוחד. שפע הפעילויות שהבאנו כמו גם המגוון הרחב מבטיח שכל בני הנוער יוכלו למצוא תחומים מעניינים ופשוט ליהנות. אני מודה למנהלת תכניות ע.ל.א, אפרת נל שמובילה את האירועים ולכל מי שלקח ולוקח חלק, וביחד כולנו נוביל קיץ שמח ליקנעם ולבני הנוער שלנו".
מנהלת תכנית עיר ללא אלימות, הגב' אפרת נל:
"תוכנית עיר ללא אלימות של המשרד לביטחון פנים ביחד עם כלל גורמי הנוער בעיר והעירייה חברו זו הפעם הראשונה כאיש אחד לספק מענים איכותיים ומהנים לנוער בחופשת הקיץ, בשעות הפעילות בהן בני הנוער מבלים, דהיינו בלילות. מטרת הפעילויות לספק לנוער מקום להתכנס ולבלות. לקיים מתחם בטוח בתוך העיר. מתחם נעים וכיפי שיספק פעילויות חלופיות ומהנות לשוטטות בפארקים, לנסיעות לפאבים ולמועדונים מחוץ לעיר וימנע חשיפה להתנהגויות ומצבי סיכון. יוקנעם היא עיר צעירה עם אחוז ילדים עד גיל 18 מאוד גבוה. על מנת לשמור על הילדים ולאפשר את פעילות הקיץ הססגונית והעשירה, אני קוראת לתושבים לגלות התחשבות וסובלנות כלפי הפעילות ומתנצלת מראש על כל חוסר נוחות שעשוי להיגרם".

2014-06-16