חדשות  הדפס

השקעה בחינוך ביקנעם
עיריית יקנעם תשקיע בכל תלמיד ביישוב בשנה"ל הקרובה למעלה מעשרת אלפים ₪ בנוסף להשקעה של 1.3 מיליון ש"ח בשיפוץ ושדרוג מוסדות החינוך

עיריית יקנעם תשקיע בכל תלמיד ביישוב  בשנה"ל הקרובה למעלה מעשרת אלפים ₪ בנוסף להשקעה של 1.3 מיליון ש"ח בשיפוץ ושדרוג מוסדות החינוך
בעיריית יקנעם יודעים שלהיות ראשון זה מחייב ולאחר שהעיר זכתה בשנה האחרונה בפרס החינוך היישובי הארצי וקטפה פעמיים ברציפות את פרס החינוך המחוזי, ממשיכה העירייה להגדיל ולהעצים את השקעותיה בתחום החינוך.
בשנת הלימודים הקרובה - תשע"ד תתקצב העירייה את מערכת החינוך בכ- 48.5 מיליון ₪ כאשר לתקציב זה יש להוסיף  שני מיליון ₪ נוספים כספים שמגיעים מהפדרציות מאטלנטה וסנט לואיס, מה שאומר שתקציב החינוך ביקנעם יחצה לראשונה את קו 50 מיליון ₪ לשנה. ביקנעם מערכת החינוך מונה כ- 5000 תלמידים וילדי גנים ומחישוב הנתונים עולה שההשקעה בכל תלמיד עומדת על למעלה מ- 11 אלף ₪ לשנת לימודים אחת. על בסיס הנתונים הללו שנבדקים ומפורסמים אחת למספר שנים ע"י משרד החינוך דורגה יקנעם בשנת 2011 במקום ה- 16 הארצי בהשקעה פר בתלמיד. הנתונים שפורסמו  אז התייחסו לשנת 2008 כשתקציב החינוך בשנה הזו עמד על 34.5 מיליון ₪ והמערכת מנתה 4450 תלמידים וילדי גנים. כיום, למרות שהמערכת גדלה ב- 15% תלמידים בלבד, תקציב החינוך צמח בלמעלה מ- 40%, מה שאומר שסביר מאוד להניח שאם אז זה הספיק למקום ה- 16 המצוין,  כיום כשהנתונים יפורסמו שוב, יקנעם צפויה להשתבץ במקום גבוה בעשירייה הראשונה של היישובים בעלי ההשקעות הכי גבוהות פר תלמיד.
בנוסף להשקעות הללו העירייה משקיעה כ- 1.3 מיליון ₪ בשיפוץ ושדרוג מוסדות החינוך ובכללם בתי הספר וגני הילדים. מחלוקת הכספים עולה שהעירייה משקיעה 700 אלף ₪. 120 אלף ₪ מגיעים ממשרד החינוך והיתרה מגיעה ממפעל הפיס. העירייה מבצעת מגוון רחב של עבודות ובין היתר: מגוון עבודות בספרייה ב"דליות" בעלות 120 אלף ₪, שיפוץ הספרייה בבית חינוך "אורנים" בעלות 110 אלף ₪, שדרוג מזגנים בגני הילדים בעלות 120 אלף ₪,  תיקוני ריצוף, מגיני חבטות, וחידוש רצפות מבני תעשידע בעלות 60 אלף ₪, החלפת דלתות בבתי הספר בעלות 40 אלף ₪, החלפת פרקטים בכיתות בעלות של 17 אלף ₪, תיקוני אלומיניום בעלות של 45 אלף ₪, שיפוץ מטבח בגן מדיה ושיפוץ תאי שירותים במוסדות החינוך בעלות של 240 אלף ₪, החלפת אביזרי היגיינה בכל מוסדות החינוך בעלות של 35 אלף ₪, החלפת מתקני סל "בהדסים" ו"אורנים" בעלות של 88 אלף ₪, ריבוד דשא סינטטי במגרש המשולב בארזים" בעלות 140 אלף ₪, דיפון ארגזי חול עפ"י דוחות הבטיחות בעלות של 38 אלף ₪, עבודות שיפוץ בגן תות בעלות  60 אלף ₪, ותיקוני איטום בעלות 30 אלף ₪.
ראש העיר מר סימון אלפסי:
"החינוך עמד, עומד וימשיך באופן הברור ביותר לעמוד בראש סדר העדיפות היישובי.  ביקנעם ההשקעה בחינוך היא מגיל הרך, ואנו דואגים לתת מענים מלאים לאורך כל הדרך. לשמחתי ולגאוותי התברכנו  במערכת חינוך מצוינת ועתירת הישגים וכולנו עובדים מאוד קשה על מנת לשמר את המצב הקיים, להתקדם, ולהוסיף עוד מגמות ותכניות, ואני אהפוך כל אבן על מנת להשיג עוד ועוד תקציבים לטובת קידום מערכת החינוך וכל התלמידים הבאים בשעריה ללא יוצא מן הכלל. מן המערכת הזו יוצאים טובי בנינו ובנותינו. זהו נוער איכותי ומצוין שמהווה את העתודה לעתידה של מדינת ישראל".

2013-08-25