חדשות  הדפס

כנפיים של קרמבו
בטקס מרגש במיוחד בהשתתפות סמנכ לית תנועת כנפיים של קרמבו טליה ב זרנו, מנהלת אגף החינוך בעירייה סימה ניסלבאום, מנהלת המחלקה לרווחת התלמיד שרי סולומון, מנהל המתנ ס רני מרקוביץ , חונכים וחונכות ובני המשפחות, קיבלו במסדר כנפיים 25 חניכות וחניכי התנועה מכיתה א –יב את תג חזון התנועה.

קיבלו תג
בטקס מרגש במיוחד בהשתתפות סמנכ"לית תנועת "כנפיים של קרמבו" טליה ב'זרנו, מנהלת אגף החינוך בעירייה סימה ניסלבאום, מנהלת המחלקה לרווחת התלמיד שרי סולומון, מנהל המתנ"ס רני  מרקוביץ', חונכים וחונכות ובני המשפחות, קיבלו במסדר כנפיים 25 חניכות וחניכי התנועה  מכיתה א' –יב' את תג חזון התנועה. הערב התחיל בפעילות השבועית הקבועה ולאחריה נערך הטקס. סמנכ"לית תנועת "כנפיים של קרמבו" אמרה שביקנעם הוקם הסניף השבע עשרה של התנועה, וכל סניף כזה הוא עולם ומלואו. בז'רנו אמרה שרעיון העל של התנועה הוא להפגיש בין חברים. טליה שיבחה את פעילות הצוות ביקנעם ואמרה שנעשית כאן עבודה מצוינת, והראייה לכך היא אחוזי ההשתתפות הגבוהים בפעילויות. בז'רנו הדגישה בדבריה שהתנועה כולה  היא יוזמה של בני נוער מצוינים. מנהלת המחלקה לרווחת התלמיד שרי סולומון בירכה את החניכות והחונכים ואמרה שנעשית כאן עבודה נפלאה, ושהשנה לראשונה יש שתי קבוצות, והשאיפה היא להרחיב את הפעילות. חניך התנועה ר' סיפר כמה הוא אוהב את "כנפיים של קרמבו", את הפעילויות, המדריכים, המשחקים והשיחות שלו עם החונכות, והוסיף שכאן הוא מרגיש כמו בבית ומחכה כל השבוע לפעילות. ר' אמר שהוא וחבריו מעוניינים שראש העיר יבקר אותם בפעילויות. ב' אימו של אחד החניכים בירכה בשם ההורים ואמרה שהפעילות  תורמת רבות לבנה ולכל שאר הילדים, והוסיפה שהפעילות מתאפשרת בזכות מסירותם של החונכים, והנתינה הזו תלווה אותם באושר ובגאווה. מאי שמדריכה בתנועה אמרה שבתנועה לומדים לתת, לקבל ולשתף, ושזו משפחה שתמיד מעלה חיוך על הפנים. לאחר הברכות והדברים חולקו לחניכות ולחונכים תגי חזון התנועה והם חתמו על לוח חזון התנועה. לאחר מכן צפו כולם במצגת תמונות מהפעילויות השונות, והערב הסתיים בהמשך הפעילות להנאת החניכות והחונכים.
"כנפיים של קרמבו" הינה תנועת הנוער הראשונה והיחידה בישראל שהוקמה לילדים ונוער בעלי צרכים מיוחדים. התנועה חרטה על דגלה להוביל את השתלבותם הפרו-אקטיבית של ילדים ונוער עם צרכים מיוחדים בחברה הישראלית. התנועה רואה עצמה גורם מכוון ומכונן לעשייה על מנת להבטיח שוויון הזדמנויות ומשמעות לכל אדם עם צרכים מיוחדים, ולהוות מובילי דרך וסדר יום חברתי בנושאי הכלה של שונות. תכנית "כנפיים של קרמבו" פועלת ביקנעם בשיתוף פעולה בין העירייה, אגף החינוך, "אורט אלון" ומחלקת הנוער.
ראש העיר מר סימון אלפסי :
" יקנעם גאה בפעילות הרבה למען התפתחותם של ילדים ובני נוער בעלי צרכים מיוחדים ביישוב. בורכנו בבני נוער מיוחדים ומצוינים שעושים עבודת קודש ושבפעילותם מסיבים אושר רב לחניכות ולחניכי התנועה, ואין הנאה גדולה יותר מכך. בפעילויות הללו בני הנוער מוכיחים מנהיגות, התנדבות, מעורבות חברתית, נתינה לזולת ועוד. אני תמיד שמח להגיע לפעילויות של התנועה ומתרגש כל פעם מחדש, ובוודאי שאמשיך ואגיע ואעשה זאת כבר בהזדמנות הקרובה. אני מברך את החניכות והחניכים לרגל קבלת התג. עיריית יקנעם תמשיך לסייע, לממן ולתמוך בפעילות התנועה ביקנעם."
מנהלת המחלקה לרווחת התלמיד הגב' שרי סולומון:
"אני בתחום החינוך המאתגר כבר 40 שנה כמורה לחינוך מיוחד וכמנהלת התחום באגף החינוך
והדבר שהכי מרגש אותי ובו אני גאה הוא  פתיחת "סניף כנפיים של קרמבו ביקנעם". תרומה אדירה גם לחניכים המקסימים וגם לחונכים המופלאים."
מרכזת הסניף ביקנעם, לינוי מלר :
"התנועה שלנו פועלת שנה שנייה ביוקנעם, וכל פעם אני מגלה כמה הסניף הזה הוא משפחה. החיבור בין חניכים לחונכים הוא חיבור מדהים והם מחכים לזה כל השבוע.
מסדר הכנפיים שערכנו היה מרגש במיוחד, החניכים והחונכים קיבלו את סמל החזון, עשו את ההצעדה התנועתית וחתמו על חזון התנועה.
ההתרגשות הייתה גדולה, ובסיום המסדר גם ההורים הצטרפו לשיר את המוראלים שלנו.
הסניף גדל ומתפתח ויש בו מקום לכולם, יוצרים יחד מקום ומשמעות לכל אדם."


2013-01-21