חדשות  הדפס

מטרונית ביקנעם
ראשי הערים מיקנעם וחיפה יפעלו שהמטרונית תעבור דרך יקנעם. ראש עיריית חיפה יונה יהב וסגנו עודד דוניץ הגיעו לביקור וסיור ביקנעם ונפגשו עם ראש העיר סימון אלפסי, ועם חבר מועצת העיר ויו ר רשת מרכזי הספורט ירון חן, מזכיר/גזבר העירייה יוסי מזרחי, היועצת המשפטית עו ד צביה דולב, ומהנדסת העיר עירית טלמור.

מטרונית ביקנעם
ראשי הערים מיקנעם וחיפה יפעלו שהמטרונית תעבור דרך יקנעם
ראש עיריית חיפה יונה יהב וסגנו עודד דוניץ הגיעו לביקור וסיור ביקנעם ונפגשו עם ראש העיר סימון אלפסי, ועם חבר מועצת העיר ויו"ר רשת מרכזי הספורט ירון חן, מזכיר/גזבר העירייה יוסי מזרחי, היועצת המשפטית עו"ד צביה דולב, ומהנדסת העיר עירית טלמור.
בראשית הביקור קיבלו השניים סקירה מראש עיריית יקנעם על העיר וצפו בסרטון. אלפסי סיפר על התפתחות פארקי התעשייה ביישוב ועל פארק "מבוא הכרמל" וראש העיר האורח יונה יהב אמר שהוא מרגיש היטב את התפתחותם ושגשוגם של אזורי התעשייה ביקנעם. ראש עיריית חיפה הדגיש שהוא מקפיד לסייר ביישובים כיוון שככה מחליפים אינפורמציה, לומדים אחד מהשני ומלמדים. בהמשך דיבר יהב על תכנית  תמ"א 35 שרוצים בממשלה להעביר, וקרא לראש העיר סימון אלפסי להתנגד לה נחרצות  מכיוון שמדובר בתכנית שתחסל לדבריו את ההתיישבות בצפון. על פי התכנית צפויות להיבנות כ- 80 אלף יחידות דיור באזור גוש דן ואלו יאכלסו כ- 400 אלף איש. המשמעות: כמות תושבים שתגיע לאזור הזה תהיה בגודל של עיר גדולה מה שיבוא על חשבון הצפון. יהב סיפר גם על התפתחותה של חיפה בשנים האחרונות, שהשנה לראשונה אין הגירה שלילית מהעיר, ועל פעילות הוועדה לתכנון ובנייה שנותנת רישיון בנייה בחודש, והוסיף שכל נושא התכנון והבנייה ביישוב הוא דרך אתר האינטרנט. יהב סיפר שהמהפכה האמיתית של חיפה תתרחש בנמל חיפה שיקלוט אלף עובדים חדשים ועל כל עובד כזה ייקלטו עשרה עובדים מחוץ לנמל מאחר ומדובר בנמל שמשפיע על אזור הצפון כולו. יהב דיבר גם על מתחם אצטדיון הכדורגל החדש שנבנה במבואות חיפה ושיכלול בין היתר בתי קולנוע שניתן יהיה לצפות בהן בסרטים בארבעה מימדים, והוסיף שבשכונת קריית אליעזר איפה שנמצא מגרש הכדורגל כיום יוקמו בנייני מגורים ויהיה פינוי-בינוי. יהב גילה שבחיפה יש 162 אלף משרות עבודה כאשר רק מחציתם מאוישות ע"י תושבי חיפה והשאר מהסביבה כולה . לאחר הדברים סיירו ראשי הערים ביישוב וראש העיר האורח התלהב מיקנעם, מהבנייה בה ומיופייה הרב. השניים סיכמו כי יפעלו שהמטרונית שנבנית תעבור גם דרך יקנעם, ושיש לפעול להבאת תיירות רבה ככל האפשר לאזור כולו מאחר ומדובר באזור היפה והפורח ביותר בארץ.
ראש העיר מר סימון אלפסי:
"אני מברך את יונה ואת סגנו שהגיעו אלינו לביקור ביישוב. לחיפה ויקנעם יש הרבה מן המשותף. מדובר בשתי ערים מובילות באזור בעלות פארקי תעשייה פורחים שמהם מתפרנסות אלפי משפחות. גם לנו וגם להם יש מרכז צעירים דומיננטי ומוביל מה שמוכיח את פעילות הרשות לטובת צעירי העיר. ביקורים מן הסוג הזה מפרים את שני הצדדים, ודרכם ניתן להביא לשיתופי פעולה לטובת האזור בכלל, ולטובת תושבי שתי הערים בפרט."


2013-01-21