חדשות  הדפס

אורט אלון יקנעם אירוח כנס המנהלים
תיכון- אורט אלון- יקנעם נבחר לארח את כנס המנהלים האזורי הראשון של רשת אורט לשנה זו ובמסגרתו שמעו מנהלים וצוותי החינוך מרשת אורט את הרצאתו של המומחה לענייני המזרח התיכון ד"ר גיא בכור.

אורט אלון  יקנעם נבחר לארח את כנס המנהלים האזורי של רשת אורט בהשתתפות ד"ר גיא בכור
תיכון "אורט אלון" יקנעם נבחר לארח את כנס המנהלים האזורי הראשון של רשת "אורט" לשנה זו ובמסגרתו שמעו מנהלים וצוותי החינוך מרשת "אורט" את הרצאתו של המומחה לענייני המזרח התיכון ד"ר גיא בכור שעסקה בשינויים במשטרים המתחוללים במזרח התיכון. בכור דיבר על השינויים הפוליטיים, הכלכליים והחברתיים והשפעתם על מקבלי ההחלטות, וכן על הזעזוע הרב מערכתי שרישומו ניכר כבר היום ויהיה ניכר אף יותר בעתיד, בתחומים רבים. בנוסף לכך, דיבר בכור על משטרים שנפלו כמו במצרים, ועל אלו שייתכן וייפלו בעתיד בדוגמה לסוריה, ואמר שכוחות חדשים דורשים ומתחילים לקבל את חלקם בשלטון, מה שגורם שמבנה השלטון בכמה מדינות מתחיל להשתנות, ולשינויים הללו יהיו השלכות כלכליות. בכור אמר שהזעזועים שחווה האזור עשויים לשנות את מאזן הכוחות בין המדינות המובילות באזור, ואולי את מערך היחסים ביניהן, ודבר זה עשוי להשפיע על מעמדה של ארה"ב באזור כולו. בכור הדגיש שלמצב החדש יהיו כמובן השלכות על ישראל ועל יחסי השלום שלה עם שכנותיה.
בהמשך ההרצאה דיבר בכור גם על חשיבות ההבנה של מיקומה של ישראל שהיא חיונית להבנת המגמות המתפתחות באזור, כולל חשיבותו של הסטארט אפ הישראלי. בהקשר לכך, הביא ד"ר בכור מספר דוגמאות לפנייה לכיוונים טכנולוגיים חדשים שמתפתחים בעולם ושלישראל מקום חשוב בתחום, וביניהן המעבר ממטוסים למלט"ים.
במהלך ההרצאה ציין ד"ר בכור את תרומתה האדירה של רשת "אורט" לקידמה הטכנולוגית והמדעית תוך הצמחת בוגרים מוכשרים ומומחים בתחומים טכנולוגיים ומדעים שנחשבים קריטיים עבור מדינת ישראל. בכור שיבח את הישגיהם המרשימים של תלמידי הרשת.
הרצאתו של ד"ר גיא בכור התקיימה בפני 60 מנהלות ומנהלי בתי ספר וצוותי חינוך מובילים והיא נערכה במסגרת התכנית: "מנהלים בחינוך מובילים שינוי". בכור אשר משמש ראש חטיבת לימודי המזרח התיכון בבית הספר לאודר לממשל, אסטרטגיה ודיפלומטיה של המרכז הבינתחומי בהרצליה, משמש גם כפרשן לענייני ערבים בכלי התקשורת השונים, וכותב על בסיס קבוע ב"ידיעות אחרונות". בנוסף לכך לבכור בלוג פופולארי מאוד בשם Gplanet שכולל פרשנות וחדשות מתחומי המזרח התיכון, אקטואליה ישראלית, כלכלה ועוד.
ראש העיר מר סימון אלפסי:
"אני מברך על אירוח הכנס הראשון ביקנעם. לכנס חשיבות רבה כיוון שהוא עוסק בנושאים שבוערים ואשר משפיעים בצורה ישירה על אורחות חיינו. מדינת ישראל היא אי של יציבות כאשר מסביבנו יהום הסער, ואנו חייבים להיות מוכנים לכל תרחיש.  תלמידי "אורט" בכלל ואורט יקנעם בפרט הם דור העתיד שיוביל את המדינה בתחומי המדעים והטכנולוגיה ולפי הישגיהם אפשר לומר בבטחה שיש על מי לסמוך."
מנהלת "אורט אלון" הגב' עדה אברכהן שמש:
"אני מודה לד"ר לאה קליינמן מנהלת האזור שלנו מטעם "אורט" ולמר דוד אטמור מנהל אזור אף הוא ברשת על שבחרו  לקיים את הכנס בבית ספרנו, אך יותר מכל אני מברכת על כך שמנהלים של רשת "אורט"  וצוותיהם הבכירים זוכים למפגשים מעשירים בתחומים שונים ומגוונים המאפשרים להם  מצד אחד להביא את הלמידה הזו לשטח - לצוות החינוכי ולתלמידים, ומצד שני להיפגש עם מנהלים עמיתים מאזורים שונים וללמוד על העשייה בבתי הספר השונים של רשת "אורט". יש במה להתגאות, כבוד גדול להשתייך לרשת איכותית שכזו".

2013-01-21