חדשות  הדפס

יקנעם דורגה במקום ה-2 גיוס לצהל
יקנעם דורגה במקום ה-2 באחוזי הגיוס לבנים בין כל ערי ישראל, ובמקום ה-6 בין הערים שתורמות הכי הרבה לצה"ל ראש העיר סימון אלפסי: אשרי העיר שאלו הן בניה ובנותיה

יקנעם דורגה במקום ה-2 באחוזי הגיוס לבנים בין כל ערי ישראל, ובמקום ה-6 בין הערים שתורמות הכי הרבה לצה"ל
ראש העיר סימון אלפסי:
 "אשרי העיר שאלו הן בניה ובנותיה"
יקנעם ממשיכה לככב ולהוביל את רשימות הגיוס השונות לצה"ל ומנתוני הגיוס שפורסמו בימים האחרונים עולה שבני יקנעם נמצאים במקום השני הארצי בגיוס לצה"ל עם שיעור גיוס של 91.8%, ומקדימים אותם רק בני יהוד נווה אפרים עם 92.7%. בנוסף לכך העיר דורגה במקום השישי הארצי מבין הערים שתורמות הכי הרבה בגיוס בנים לצה"ל כאשר 42.3% מהמתגייסים הם קרביים ותומכי לחימה. בקרב גיוס הבנות נמצאת יקנעם במקום ה- 18 הארצי עם שיעור גיוס של 75.2% ו-82.4% גיוס לשירות משמעותי.
דירוג הבנים מתבצע בהתאם לציון משוקלל שמורכב משלושה משתנים: אחוז הגיוס העירוני, שיעור המתגייסים לשירות קרבי או תומך לחימה, ושיעור היוצאים למסלול קצונה. אצל הבנות הקריטריון לגיוס קרבי הומר בגיוס לשירות בתפקיד משמעותי.
הדירוג כולל 64 ערים והוא מתייחס לילידי 1991, שנה שנחשבת לשנת מפנה בהתחדשותה של יקנעם. הדירוג הנוכחי מהווה קפיצה של שני שלבים מנתוני הגיוס של שנה שעברה שעה שהעיר דורגה במקום השמיני. בדירוג זה  עקפה יקנעם ערים שהקדימו אותה בשנה שעברה כגון: נס ציונה, הוד השרון, רעננה ואריאל. בנוסף לכך צעירי העיר  ממשיכים להיות מובילי האזור והם מקדימים את צעירי עפולה, נשר, קרית מוצקין, קרית ביאליק, חיפה, ועוד.
ההישג המרשים של יקנעם הוא בהמשך לשורה ארוכה של הישגים מרשימים של צעיר היישוב בגיוס לצה"ל, כאשר רק לארחונה פורסם נתון ולפיו כ- 100% מהבנים בוגרי התיכון היחידי ביישוב "אורט אלון" מתגייסים לצה"ל.
ביקנעם ובתיכון "אורט אלון"  מרוצים מאוד מן הנתונים המרשימים, וכבר עובדים במרץ על תכנית לגיוס השנתון הבא, כאשר המטרה המרכזית היא להביא העלאה נוספת של אחוזי הגיוס לצה"ל וזאת על ידי חיזוק נכונות ומוכנות לשירות משמעותי תוך הדגשת חשיבותו של המערך הלוחם.  בתכנית מושם דגש בין היתר על המרכיב הערכי ועל מרכיב המידע, ועובדים בה עם החיילים לעתיד במטרה  לחזק את נכונתם ומוכנותם לשירות משמעותי, להגביר את תחושת האחריות שלהם לשמירה על ביטחון המדינה, ולעודד אותם לשירות משמעותי בדגש על המערך הלוחם.
ביקנעם כמדיניות הגיוס לצה"ל הוא יעד מרכזי. ביישוב מתקיימת פעילות ענפה לעידוד ומוטיבציה לגיוס לצה"ל במשך כל השנה. בנוסף לפעילות זו מובילה יקנעם בשנתיים האחרונות יום חיילות אזורי בו מגיעים לעיר נציגי חיילות רבים ונותנים מידע למועמדים לגיוס ולהוריהם ומתקיימות הרצאות של קצינים בכירים בצה"ל.
ראש העיר מר סימון אלפסי:
"אני חש גאווה עצומה לנוכח הנתונים המצוינים שעולים משנה לשנה ומוכיחים שוב את איכותם של בני הנוער ביקנעם שמתגייסים באחוזים גבוהים מאוד ולשירות משמעותי.  ביקנעם הגיוס לצה"ל בכלל ולשירות משמעותי בפרט הוא יעד מרכזי. הנתונים מרחיבים את הלב ומעידים שההשקעה הגדולה שלנו שווה, וביקנעם גדל נוער ערכי שיודע ומנוכן לתרום למדינה ולסביבה. כל הכבוד  לצה"ל על שיתוף הפעולה המצוין איתנו, להורי המתגייסים, למנהלת התיכון ולכל הצוות, ומעל כולם לחיילות ולחילים שמראים לנו שהם משהו מיוחד בקנה מידה אישי, יישובי וארצי. אשרי העיר שאלו הם בניה ובנותייה."

2013-01-12