חדשות  הדפס

קק ל קרן קיימת לישראל - למען יקנעם
קק"ל למען יקנעם: נחנך מרכז למידה ציוני – אקולוגי ייחודי מסוגו באשכול פיס יקנעם לבשה חג ולאחר שנתיים של פעילות מאומצת משותפת לעירייה ולקרן הקיימת לישראל נחנך באשכול פיס מרכז למידה ציוני אקולוגי לרווחת כל תלמידי היישוב. טקס חנוכת המרכז החל בגזירת הסרט בכניסה למרכז ולאחריו בהסרת הלוט

קק"ל למען יקנעם:
נחנך מרכז למידה ציוני – אקולוגי ייחודי מסוגו באשכול פיס
יקנעם לבשה חג ולאחר שנתיים של פעילות מאומצת משותפת לעירייה ולקרן הקיימת לישראל נחנך באשכול פיס מרכז למידה ציוני אקולוגי לרווחת כל תלמידי היישוב. טקס חנוכת המרכז החל בגזירת הסרט בכניסה למרכז ולאחריו בהסרת הלוט. ראש העיר סימון אלפסי אמר שהמרכז שנחנך הוא אחד המובילים בארץ והוא נחנך באחד התיכונים המובילים בארץ שמוביל בחינוך לערכים, בפדגוגיה ובמצוינות. אלפסי שיבח את אנשי קק"ל על התכנון הקפדני  והחשיבה בהקמת המרכז. פתיחת המרכז, אמר רה"ע משלימה את תכנית מעו"ף שהיא תכנית מופלאה ומקצועית ואשר משאירה את חותמה על תלמידי היישוב ותושביו ובזכותה התלמידים מודעים יותר לשמירה על הטבע והסביבה. אלפסי הדגיש בדבריו שיקנעם רגישה לנושא הירוק, וכמו קק"ל גם ביישוב נעשים מאמצים רבים לשמור על הירוק. יו"ר קק"ל אפי שטנצלר אמר שקיומו של המרכז מעשיר את מערכת החינוך היישובית שזכתה וזוכה בפרסים רבים, והוסיף שחנוכת המרכז משמעותה שהגענו לקו הסיום של פרויקט מעו"ף. שטנצלר אמר שחינוך הוא בטחון ובלי חינוך אין בטחון וקק"ל מסייעת בחינוך ילדי ישראל. לאחר הדברים סיירו המשתתפים בין המוצגים השונים וקיבלו הסברים על כל תחנה ותחנה ולמדו בדרך חויתית כיצד לשמור על היערות, להקים מאגרי מים, לפתח עיר ירוקה ועוד. לאחר הטקס באשכול הגיעו כולם להיכל התרבות לציון 111 שנים להיווסדותה של קק"ל. ראש העיר סימון אלפסי בירך את קק"ל ושיבח את הארגון על פעילותיו הרבות לייעור, פיתוחי קרקע, סיוע למשק המים, הנגשת יערות ופארקים לציבור ועוד. אלפסי הודה לקק"ל על עזרתה הרבה למען יקנעם שעה שבעזרתה הובלו בעיר פרויקטים כגון: הקמת נחל קרת, בניית מרכז הלמידה, סלילת שבילי אופניים וטיילת אלייקים, ועוד. יו"ר קק"ל בירך את קק"ל ואמר שהם ואנשי החינוך מקרבים את הנוער לאדמה, וגילה שבקרוב יחלו את פרויקט כיתות פתוחות שיהיו כיתות ירוקות. סגן יו"ר קק"ל גאל גרינוולד דיבר על ספר שמות שהחל משבת ייקרא אי"ה בבתי הכנסיות ואמר שעם ישראל בנה בגולה את השורשים לארץ המובטחת והארץ המובטחת היא קק"ל שעה שקק"ל שומרת על הארץ ומפתחת אותה.
מנהל האגף לחינוך בקק"ל בן ציון בר לביא אמר שראשי הרשויות הם אלו שלימדו את קק"ל מה חשוב להם וזו הרימה את הכפפה בהתאם, ופועלת ברוח ערכי הציונות. לאחר הדברים הוקרן  סרט על פעילותה הענפה של קק"ל בכל רחבי הארץ, ולאחר מכן נהנה הקהל משירי מחרוזת א"י של להקת הנוער של "אורט אלון" ומקטע ריקוד "לבקבוק אמירה משלו" של תלמידות מגמת המחול בתיכון. לאחר מכן נהנה הקהל מהופעתו של מיקי גבריאלוב. במהלך הערב העניק יו"ר קק"ל לראש העיר תעודה על רישומו בספר הזהב של קק"ל וזה העניק ליו"ר שי מזכרת מביקורו ביקנעם.
ראש העיר מר סימון אלפסי:
"זהו יום חג לקק"ל וליקנעם. שמחנו לארח ביקנעם את החגיגות לציון 111 שנים להיווסדותה של קק"ל ואין זה פלא שיקנעם נבחרה לארח אותם כיוון שהיישוב צמח ע"י קק"ל, ותושביו התחילו את דרכם בנטיעת יערות שלמים. קק"ל היא אולי הארגון הציוני האחרון שנשאר והיא משמשת חוד החנית של העשייה הציונית בישראל. בזכות קק"ל קידמנו ואנו מקדמים פרויקטים רבים ביקנעם לרווחת התושבים ודורות העתיד. אני מברך את קק"ל ליום הולדתה ומודה ליו"ר אפי שטנצלר, ליו"ר עמית אלי אפללו ולכל האנשים הנפלאים שמשקיעים רבות למען מדינת ישראל ולמען יקנעם."
יו"ר קק"ל אפי שטנצלר:
"יקנעם היא עיר ירוקה ובצדק. קק"ל תומכת ופועלת לפיתוח בר קיימא. הצבנו בראש מעייננו את נושא החינוך ובעזרת מרכזי למידה נמצא את הדרך לתלמידי ישראל נכיר להם את הארץ וניטע בהם אהבת מולדת וכמובן שנחנך לשמירה על הירוק. יקנעם בראשות סימון אלפסי שומרת על הירוק, הטבע והסביבה."


2013-01-12