חדשות  הדפס

פרס השרה על השקעתה של העיר בתחום הספורט ליקנעם
שרת התרבות והספורט: לימור לבנת: אני מברכת את יקנעם עילית על זכייתה בפרס. אני שמחה שפרס השרה בתחומי התרבות והספורט שיזמתי בשנה שעברה, הופך למפעל חשוב שמתמרץ ומעודד רשויות להשקיע יותר בתחומים שמשפיעים ומשפרים את איכות החיים של התושבים

שרת התרבות והספורט לימור לבנת העניקה לראש עיריית יקנעם עילית את פרס השרה על השקעתה של העיר בתחום הספורט

שרת התרבות והספורט: לימור לבנת: "אני מברכת את יקנעם עילית על זכייתה בפרס. אני שמחה שפרס השרה בתחומי התרבות והספורט שיזמתי בשנה שעברה, הופך למפעל חשוב שמתמרץ ומעודד רשויות להשקיע יותר בתחומים שמשפיעים ומשפרים את איכות החיים של התושבים"

שרת התרבות והספורט, לימור לבנת העניקה בטקס חגיגי ביום חמישי האחרון את פרס השרה לרשויות מקומיות בשווי 1.1 מיליון ₪ ל-21 הרשויות המובילות שהשקיעו השנה בתרבות ובספורט. יקנעם עילית הזוכה במקום השני בפרס שרת התרבות והספורט על השקעתה בתחום הספורט בקטגוריית ערים קטנות קיבלה גם פרס כספי בסך 40 אלף שקלים שינותבו לרווחת תושבי העיר.
בנימוקי השופטים נקבע כי העיר בלטה בקטגוריה של אירועים עממיים ובתקציב גבוה לטובת פעילות לאוכלוסיות מיוחדות. במסגרת זכייתה תקבל העיר גם פרס כספי בסך 40 אלף שקל שינותבו לרווחת התושבים.

השרה לימור לבנת יזמה בשנה שעברה את חלוקת הפרס לרשויות מקומיות על מנת לעודד את הרשויות המקומיות לקדם ולטפח פעילות מגוונת וענפה בתחומי התרבות והספורט לרווחת התושבים. זוהי השנה השנייה שבה מוענק הפרס היוקרתי בשווי כולל של כ – 1.1 מיליון שקלים.
הפרס בתחום הספורט מחולק לערים שזכו בשלושת המקומות הראשונים בקטגוריות הבאות: עיר גדולה, עיר קטנה, מועצה מקומית, מועצה אזורית.
לערים שזכו במקום הראשון בכל קטגוריה הוענק פרס כספי בסך 75 אלף שקל.
לערים שזכו במקום השני בכל קטגוריה הוענק פרס כספי בסך 40 אלף שקל.
לערים שזכו במקום השלישי הוענק פרס כספי בסך 25 אלף שקל.
בסך הכול יחולקו הוענקו פרסים כספיים ל-12 רשויות מקומיות.
העיר יקנעם עילית כאמור זכתה במקום השני בתחום הספורט בקטגוריית ערים קטנות.

משרד התרבות והספורט שם דגש על מתן הזדמנות שווה לכלל הרשויות להציע את מועמדותן בשתי הקטגוריות של הפרס, התרבות והספורט. לכן, נקבע בתקנון הפרס כי שתי ועדות הפרס יבחרו בכל קטגוריה את שלושת המקומות הראשונים כשבכל אחד מהמקומות ארבע רשויות זוכות: עיר גדולה; עיר קטנה; מועצה מקומית; מועצה אזורית. כחלק מתנאי הסף של התקנון נדרשו הרשויות לצרף התחייבות אישית חתומה מטעם ראש הרשות שסכומי הפרס ישמשו לשיפור וקידום נושאי הספורט והתרבות בתחומן לרווחת התושבים.

חבר השופטים לפרס בתחום הספורט כלל את: אורלי פרומן, מנכ"לית משרד התרבות והספורט, רן בר, סמנכ"ל משרד התרבות והספורט, עופר בוסתן, סגן ראש מינהל ספורט, הספורטאית ציפי אובזילר, קפטן נבחרת ישראל לשעבר בוני גינצבורג, אתי אלוני והטניסאי שלמה גליקשטיין.

2013-01-12