חדשות  הדפס

הפרדת פסולת ביקנעם
הפרדת פסולת ביקנעם- מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה בביקור ביקנעם: "עיריית יקנעם התגייסה במלוא הכוח למשימת הפיכת הפסולת מנטל למשאב"

הפרדת פסולת ביקנעם


מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה בביקור ביקנעם:
"עיריית יקנעם התגייסה במלוא הכוח למשימת הפיכת הפסולת מנטל למשאב"
מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה עו"ד אלונה שפר (קארו) מלווה בצוות משרדה ובצוות המשרד במחוז הצפון הגיעה לביקור וסיור ביקנעם לקראת יישום פרויקט הפרדת פסולת לשני זרמים ונפגשה עם ראש העיר סימון אלפסי, סגנו רומן פרס,חברת מועצת העיר ויו"ר הוועדה לאיכות הסביבה לאה פדידה, ועם מנהל היחידה הסביבתית לירון שפירא וצוות היחידה. בראשית הביקור נתן ראש העיר למנכ"לית סקירה על יקנעם בכלל ועל הנעשה בה בתחום השמירה על הסביבה בפרט. אלפסי אמר למנכ"לית שיקנעם היא חלוצה בתחום ההפרדה ובעיר יש כבר למעלה מעשור כלובים להפרדת  בקבוקים, נייר, סוללות  וכיוצ"ב. אלפסי סיפר למנכ"לית שיקנעם היא עיר ירוקה ובעיר חושבים ופועלים ירוק, יש בה בתי ספר ירוקים, גני ילדים ירוקים ובפארקי התעשייה אין מפעלים מזהמים. ראש העיר אמר עוד שיקנעם שמחה להשתתף ולהוביל את פרויקט הפרדת פסולת לשני זרמים וכי בעיר נעשית עבודה יסודית בתחום השמירה על הסביבה. אלפסי סיפר למנכ"לית שיקנעם משתתפת דרך קבע בכל הפרויקטים הארציים וכי העירייה מדביקה את התושבים במודעות ולכן העיר זוכה להצלחה גדולה כגון הזכייה לפני מספר ימים במקום הרביעי בין הערים שחסכו הכי הרבה חשמל בפרויקט שעת כדור הארץ. בהקשר לפרויקט הפרדת פסולת לשני זרמים שמעה המנכ"לית שהוא יחל בשלוב הראשון בשלוש שכונות בעיר: "אלונים", "יערה" ו"המושבה החדשה" והוא יכלול כ- 2300 בתי אב כאשר המטרה היא כל חודשיים שלושה להוסיף שכונה נוספת, כך שלפני סוף 2013  כל יקנעם תיכנס לפרויקט. לאחר הדברים הציגו אנשי היחידה הסביבתית מצגת ובה התכנית "שוחים בזרם" שכוללת את מטרות התכנית כגון: יצירת מודעות, הסברה, הטמעה, ופעילות ממוקדת. לאחר מכן סיירה המנכ"לית בשכונות בהן תופעל התכנית וקיבלה הסברים על התהליך כולו ועל העשייה ביקנעם.
בסיום הביקור העניק ראש העיר למנכ"לית שי מביקורה בעיר, ועותק עם הקדשה מהספר "עיר ירוקה ולא רק בצבע" שנכתב ואויר במיוחד עבור ילדי הגנים ביקנעם וחולק אישית לכל אחד מהם. אלפסי שיבח בפני המנכ"לית את שיתוף הפעולה עם צוות המשרד להגנת הסביבה במחוז הצפון.
ראש העיר סימון אלפסי:
"ביקנעם חושבים ירוק ופועלים ירוק. יקנעם נחשבת לחלוצה בכל תחום השמירה על הסביבה ואני גאה על כך. אנו משתתפים בכל הפרויקטים  ויוצרים מודעות עצומה שמתבטאת בהישגים, והכי חשוב בשמירה על  כדור הארץ. אני מברך את המנכ"לית על ביקורה בעיר במהלכו ראתה ושיבחה אותנו על הרצינות והיסודיות בהתגייסות העיר לשמירה על הסביבה."
אלונה שפר קארו, מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה:
"אני שמחה לראות שעיריית יקנעם התגייסה במלוא הכוח למשימת הפיכת  הפסולת מנטל למשאב. בכל שנה מדינת ישראל מטמינה בקרקע פסולת בשווי מיליארד שקלים. שינוי קטן בהרגלי היומיום ימנע את הבזבוז האדיר הזה ויפחית את מפגעי הזיהום."


2012-06-16