חדשות  הדפס

הצלמים של דליות - בית ספר דליות יקנעם
במוזיאונית בבית החינוך "דליות" מוצגת בימים אלו תערוכת צילומים מיוחדת במינה. התערוכה "מסע אל המורשת" הינה פרי עטם של כשלושים צלמים, תלמידי בית החינוך משכבות ה-ו.

הצלמים של "דליות" - בית ספר דליות יקנעם
במוזיאונית בבית החינוך "דליות" מוצגת בימים אלו תערוכת צילומים מיוחדת במינה. התערוכה "מסע אל המורשת" הינה פרי עטם של כשלושים צלמים, תלמידי בית החינוך משכבות ה-ו\'.
הצגת התערוכה הינה במסגרת תכנית חדשנית שמופעלת בבית החינוך בשם "עדשה יהודית" ואשר מובלת בהדרכתה של ד"ר ורז רז רומאו וכחלק ממנה חקרה קבוצת התלמידות והתלמידים את זהותם היהודית. הפגישות בין המדריכה לתלמידים התקיימו מראשית השנה ובמהלכן למדו התלמידים טכניקות ושיטות צילום שונות, ואלו סייעו להם להביא לידי ביטוי ערכים איתם הם מזדהים כגון: כבוד, יהדות ומורשת.
בתערוכה ביקרו עד כה כל תלמידי בית החינוך, והתלמידים שיצרו את התוצרים הסבירו לעמיתיהם, התלמידים האחרים ולצוות ההוראה על הצילומים ועל המסרים שמועברים דרכם.
תכנית "עדשה יהודית" מופעלת באמצעות תכנית קרב ו - partnership 2gether יקנעם מגידו והיא  ממומנת על ידי הסוכנות היהודית בשיתוף עם בית החינוך "דליות". ייחודה של התכנית מצוי בכך שהיא נועדה להתוות קשר בין תלמידים משתי קצוות עולם, קרי אלו שמתגוררים ולומדים ביקנעם מחד, ואלו שמתגוררים ולומדים בסנט לואיס מאידך. הקשר בין הקהילות הינו קשר חזק ושתיהן מתרכזות במכנה המשותף-היהדות- והן מצליחות לתקשר ביניהן על ידי כך שהחברים נוגעים בו באמצעות עדשת המצלמה. וכך, מניתוח הדדי של התמונות ניתן לעמוד על הדומה והשונה שביניהן. התערוכה תוצג בבית החינוך עד סוף שנת הלימודים ותושבי העיר מוזמנים להגיע ולהתרשם מתוצרי התלמידים.
ראש העיר סימון אלפסי:
"כל הכבוד לתלמידים על הצילומים הייחודיים והמקוריים. השנה חנכנו את המוזיאונית בדליות וכבר ניתן לראות את הפעילות הענפה שמתקיימת כאן שעה שמוצגים בה תערוכות רבות. כל תערוכה כזו מעשירה את הידע של התלמידים, מעודדת לסקרנות ופותחת צוהר לנושא מרתק שהוא עולם ומלואו. אין זמן טוב יותר מאשר להציג תערוכה מהסוג הזה שעוסקת בנושאים כמו יהדות ומורשת דווקא בימים בהם עם ישראל מציין את זכר יום השואה, יום הזיכרון ויום העצמאות."
מנהלת בית החינוך "דליות" עפרה הירש:
"תוכנית עדשה יהודית החלה השנה, כשעיקרה, חקר ערכים וזהות יהודית באמצעות צילום. הלימוד מבוסס על עבודתו של הצלם- ציון עוזרי שתיעד במשך שנים קהילות יהודיות ברחבי העולם. הצילומים מתעדים ארועים, טקסים, רגעים בחיי היומיום, מצבים אמוציונאליים, רגעי הצלחה ומשבר, מעברים ועוד. הצילומים מהווים בסיס לתכנית שעוסקת בהיבטים רלוונטיים אודות מושג ה’קהילה’ ועולם ההקשרים העצום שחיי קהילה נושאים בחובם. בהשראת התמונות יצאו התלמידים לסיורים תוך שהם מחפשים ביטויים לערכים וסמלים. שאיפתנו היא ליצור קשר עם הקהילות היהודיות מהעיר התאומה "סנט לואיס", כאשר המטרה היא ליצור קשר המבוסס על למידה ערכית משותפת והמזמנת דיאלוג עם ילדים שונים."


 תגיות קשורות : מצלמות אבטחה


2012-06-16