חדשות  הדפס

פורום הצעירים מהעיר יקנעם
ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי נפגשם עם נציגי פורום הצעירים מהעיר לפגישה בה דנו בנושאים שהצעירים רוצים לקדם בעיר. נציגי הפורום העלו בפני רה"ע מספר נושאים כגון: דיור, תרבות, ותחבורה.

בואו תשתלבו בהנהגה. אני שותף שלכם לכל דבר שתרצו לקדם לטובת העיר והצעירים....ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי נפגשם עם נציגי פורום הצעירים מהעיר לפגישה בה דנו בנושאים שהצעירים רוצים לקדם בעיר. נציגי הפורום  העלו בפני רה"ע מספר נושאים כגון: דיור, תרבות, ותחבורה. בנושא הדיור שמעו הצעירים מאלפסי שבנוסף להנחות שהשיג ממשרד הבינוי והשיכון וממנהל מקרקעי ישראל, יש שינוי מגמה כלל ארצי ומחירי הדירות בירידה. אלפסי אמר לצעירים שב- 6.12 יפתח מכרז בפרויקט "שער הגיא", ועל פי דרישתו ממינהל מקרקעי ישראל,  230 יחידות דיור יהיו במחיר למשתכן לזכאים, וזאת בנוסף ל- 50% הנחה בקרקע שהוא השיג. אלפסי אמר עוד, שבמקום ישווקו גם 90 קוטג'ים במסגרת מחיר למשתכן. אלפסי ציין בפני הנציגים שהוא פועל ככל יכולתו, ובניגוד למקומות אחרים, ביקנעם יש היצע דירות ותהיה תחרות, אבל גם צריך לראות את תגובת השוק לכל מאורעות הקיץ. נציגי הפורום אמרו לרה"ע שהם מעוניינים להכין תכנית תרבות לקיץ וזה השיב שהעיריה פתוחה לכל הצעה, שיביאו הצעות שמקובלות על צעירי העיר ונתקדם. הצעירים העלו את עניין המלגות וראש העיר אמר להם שהעירייה מעוניינת לסייע לסטודנטים ככל האפשר, וכי אנו מוכנים להתקדם על פי רצונכם, ואם יש צורך בשינוי גישה, נשנה. הצעירים העלו גם את  הפערים בין השכונות הוותיקות לחדשות ואלפסי אמר  שכיום אין פערים, וכי העירייה משקיעה מליוני שקלים כל שנה בשיפוץ ושדרוג השכונות הוותיקות. בהקשר לכך הוסיף רה"ע שהוא מעודד צעירים להגיע ולרכוש דירות בשכונות הוותיקות, שהעירייה הולכת לקראת ומאפשרת בנייה בשכונות הללו, ואלו מקבלות אט אט צביון צעיר. רה"ע סיפר שהעירייה תשקיע עוד כספים בשכונות הללו על מנת להפוך אותן ליפות יותר, וסיפר שבימים אלו מושקעים כ- 200 אלף ₪ בבניית מתקני ספורט בגן שמואל. אלפסי אמר לצעירים שהשכונות הללו נבנו על פי הצרכים של שנות ה- 50 וניתן לשנות ולמתוח, אבל גם לכך יש גבול, והוסיף שאם יש מקום שבו צריך לבצע שינוי כלשהוא, אזיי הוא פתוח לכל הצעה הגיונית מצידם. הצעירים שיבחו את רה"ע על פעילותו להוספת קווים לאוניברסיטת חיפה ולטכניון שמקלים עליהם משמעותית, וביקשו סיוע לקווים דומים למכללות "אורנים" ו"עמק יזרעאל". אלפסי ביקש שיכינו רשימת סטודנטים במוסדות הללו, כולל שעות נסיעה עדיפות, והוא יפעל להסדרת העניין מול משרד התחבורה וחברת אומני אקספרס. הצעירים התעניינו בשיפוץ התל ובקיום מופעים במקום, ורה"ע אמר שהוא מוכן לתת להם להפעיל את המקום שהופך לאטרקציה תיירותית מובילה. אלפסי פנה לצעירים ואמר להם שיגבשו גוף גדול של צעירים ויבואו להיות חלק מההנהגה וממקבלי ההחלטות. רה"ע הציע לצעירים לקחת חלק בוועדות העירוניות, והוסיף שבכל מפגש כדאי להתמקד בנושא אחד על פי בחירתם, וכל עובדי העירייה הרלבנטיים יגיעו, וכך יהיה ניתן לקדמו בצורה הטובה והיעילה ביותר.
היום (יום ג') נפגש ראש העיר עם מורן דנין מקבוצת "ב' זה אוהל" לבקשתו של מורן. מורן העלה רעיון להקים "שיתופייה" ולפיה מספר משפחות יתאגדו וירכשו במשותף את מוצריהם. דנין ביקש מרה"ע לסייע במקום לפעילות, וראש העיר אמר לו  שהוא שותף פעיל לסייע בכל דבר לטובת צעירי העיר ותושביה. אלפסי הסביר לדנין שעל פי חוק הוא אינו יכול לתת מבנה בלי פרסום מכרז, על פי דין והנהלים הקבועים בחוק, אבל הוא ישמח לסייע בכל, במידה וחברי הקבוצה יתאגדו לעמותה ויעמדו בתקנות משרד הפנים. דנין אמר בצאתו שהוא שמח לראות שיש נכונות לסייע, וכי הדבר אינו ברור מאליו, והוא יפעל בצוותא לקידום הנושא.
נציגי פורום הצעירים:
"יצאנו מהפגישה עם רה"ע בתחושה חיובית, ניחנו לדעת שבצד השני של השולחן יש מי שמוכן לסייע ולקדם את נושא הצעירים בעיר. הפגישה התנהלה ברוח טובה, העלינו נושאים שבהם אנו פועלים מתוך פניות הצעירים בעיר: נושא הדיור, המשך שידרוג והוספת קווים למוסדות האקדמים(הוספת קווים לטכניון ולאונ' חיפה, פתיחת קו למכללת עמק יזרעאל ואורנים), תרבות וחינוך. רה"ע הציע שנציגי הצעירים ישתתפו בוועדות העיריה השונות ואנו מברכים על כל זאת ועוד. זה המקום והזמן לקרוא לצעירי העיר אשר מעוניינים לקחת חלק ורוצים לקדם את עינייני הצעירים בעיר לפנות אלינו."


2011-11-28