חדשות  הדפס

דיור לגיל השלישי ביקנעם
עיריית יקנעם פועלת להקמת מתחם לאחוזת דיור עבור בני הגיל השלישי

עיריית יקנעם פועלת להקמת מתחם לאחוזת דיור עבור בני הגיל השלישי
תושבי יקנעם שמגיעים לגיל השלישי לא יצטרכו עוד  לחפש  דיור מוגן איכותי ויוקרתי במקומות מרוחקים, אלא יוכלו ליהנות מאחוזה מפוארת שתוקם ביקנעם על שטח של כ- 34 דונמים במקום בריכת השחייה הישנה.
התכנית להקמת אחוזת יקנעם הינה תכנית בסיס מחוללת אשר משנה את הייעוד של שטחים ציבורים למיניהם, למוסדות ציבור, שטחים פתוחים ושטחים אחרים לטובת מתחם דיור יוקרתי לאוכלוסיית בני הגיל השלישי במטרה לספק להם דיור ברמה גבוהה לצד בני גילם אשר פעילים  ומעוניינים בחיי חברה פעילים. בתוך המתחם יהיו מגוון רחב של יחידות דיור כגון: צמודי קרקע, דויים, בנייה רוויה, וכן מתקני פנאי וספורט כמו בריכת שחייה מקורה, מגרש טניס ועוד. דיירי המקום יוכלו  ליהנות גם מפינות ישיבה רבות ומשבילים ירוקים פורחים.
התכנית לבניית האחוזה נמצאת בשלביה הראשונים. מדובר בתכנית שמשרד מהנדס העיר פעל רבות להכנתה והיא מפורטת מאוד. התכנית נדונה בישיבתה האחרונה של הועדה המקומית לתכנון ובנייה, והוחלט להפקידה בוועדה המחוזית, והיא וצפויה לעלות בישיבת ועדת הרישוי הקרובה. בהמשך הדרך תוצא התכנית למכרז, ומי שיזכה בו, יבנה ויפעיל את המקום.
ראש העיר מר סימון אלפסי:
"הקמת האחוזה היא פרוייקט רחב שאני חושב עליו זה זמן רב, ואני שמח שנמצאו הקרקעות שייועדו עבור המקום. בעידן של היום בני הגיל השלישי הינם אנשים צעירים שחייהם עוד לפניהם,  והמקום יציע מגוון רחב של פעילויות בעבורם. אנשים שגדלו כל חייהם ביקנעם מטבע הדברים רוצים להישאר בסביבתם הקרובה, המוכרת והאיכותית, ובעזרת מימוש התכנית הם יוכלו לעשות זאת וליהנות מחיי חברה תוססים עם בני גילם, ולא רחוק מן הילדים ומן הנכדים שלהם."
מהנדס העיר, אדריכל מייק סקה:
"לאחר שנים רבות של חיפוש ואיתור קרקעות שמתאימות לפרוייקט הנ"ל, איתרנו מיקבץ של קרקעות שעונות על הקריטריונים התכנוניים והפרוגמטיביים להנעת התהליך. תושבי יקנעם בעלי הגיל השלישי ייהנו ממתחם בעל סטנדרטים גבוהים ומהרבה פעילויות במקום. היתרון הגדול של המקום הוא שהם יוכלו ליהנות ממקום איכותי וזאת מבלי לעזוב את יקנעם ואת הסביבה הטבעית שהתרגלו אליה."


 


2011-11-28